Dodaj do ulubionych

Karty tarota a znaki zodiaku

12.11.16, 18:01
Podejrzewam, że wielu osób tutaj interesuje się także astrologią, dlatego prosiłabym o radę.

Jaki znak zodiaku wskazać mógł:

Głupiec - osobiście stawiałabym na bliźnięta, ewentualnie wodnika (bo uran to "nowe", "przyszłość" tak jak Głupiec który wyrusza w nieznane) ale gdzieś spotkałam się z opinią że karta jest księżycowo-neptuniczna.
Wieża - w pierwszej chwili pomyślałam o Wodniku, ale ta brutalność Wieży nie do końca mi do niego pasuje...
Świat - też Wodnik?

Jak myślicie?

Edytor zaawansowany
  • 13.11.16, 00:25
    Głupiec- wodnik też mi pasuje "doświadczę wszystkiego"
    Wieża- skorpion?
    Swiat- może też wodnik?
  • 14.11.16, 23:13
    Hej
    Obejrzyj Tarot Thota . Crowley przyporządkował Wieżę Marsowi . Mars jest władcą Barana, ale również starym władcą Skorpiona (zanim odkryto Plutona) Tak że może wskazywać te dwa znaki.
    Świat - u Crowleya odpowiada Saturnowi. Saturn zaś to władca Koziorożca, ale też stary władca Wodnika.
    Głupiec - nie znalazłam przyporządkowania do znaku , ale do żywiołu - powietrza (u Crowleya). Dlaczego tak - nie wiem. Głupiec jako inicjator pasuje mi do I domu - znaku Barana.
  • 16.11.16, 00:10
    Fajny pomysł, chociaż nigdy o dopasowaniu tarota do znaków zodiaku nie czytałam.
    Moje pierwsze skojarzenia:
    Skorpion - Diabeł (w aspekcie seksualności, a nie że zły,bo taka opinia utarła się niesłusznie)
    Wodnik - Księżyc, Gwiazda
    Sprawiedliwość, Umiarkowanie - Waga

Co myślicie o tych skojarzeniach? smile
  • 18.11.16, 15:31
    Księżyc moim zdaniem nie pasuje do Wodnika, ale Gwiazda jak najbardziej tak. Wydaje mi się że Księżyc to bardziej Rak, ew. Ryby (ale Ryby to też Wisielec)
    Osobiście również przyporządkowałabym Umiarkowanie do Wagi, ale widziałam na jednej czy dwóch stronach że była przyporządkowana do Strzelca, co mnie bardzi dziwi. Nie wiem czy ja nie rozumierm do końca tej karty, czy co?
    Sprawiedliwość chyba raczej pasuje. Do Wagi to jeszcze Królowa mieczy troszkę pasuje, albo raczej nie do Wagi, a do połączenia Wagi z Panną (może jak ktoś urodził się na przełomie jednego i drugiego znaku).
    W przypadku Diabła tak samo jak Ty stawiałabym na Skorpiona, ale widziałam że jest przyporządkowany do Koziorożca (pewnie dlatego że karta Diabeł to m.in ograniczenia wynikające ze świata materii).
  • 18.11.16, 15:53
    Moim zdaniem :
    Ryby - Wisielec, Księżyc (?)
    Wodnik - Gwiazda, Głupiec (?), Świat (?)
    Panna - Eremita (Pustelnik), Królowa mieczy(?), Rycerz denarów, Cesarz (?)
    Bliźnięta - Paź mieczy, Rycerz mieczy, Kochankowie
    Lew - Moc (Siła), Król buław
    Baran - Królowa buław, Cesarz
    Skorpion - Śmierć, Król pucharów, Diabeł (?)
    Koziorożec - Eremita (Pustelnik), Diabeł, Królowa denarów (?)
    Byk - Cesarzowa, Cesarz, Rycerz denarów
    Waga - Sprawiedliwość, Królowa mieczy (?)
    Rak - Księżyc, Królowa pucharów
    Strzelec - Rycerz buław (?), Paź buław (?), Sprawiedliwość (?)

• 18.11.16, 16:16
    Do Wodnika dopisałabym jeszcze jedną - Król mieczy.
  • 11.01.17, 11:03
    Wpisz swoją odpowiedźo tak denarowa pasuje do koziorozca, to ja, i tez jestem Koziorozcemsmileprocz tego trojka i patronuje mi cesarzowa, ale jakos akurat tego nie widze..w kartach pokazuje sie wlasnie jako krolowa denarowsmilepasuje!smile
  • 20.11.16, 14:55
    Bardzo ciekawe spostrzeżenia Lalipuna. smile
  • 10.12.16, 16:30
    Dodaję jeszcze Wieżę do Wodnika, chociaż pewności nie mam.
  • 14.01.17, 18:22
    Moim zdaniem ( abstrachując od tego co jest na kartach) i tylko w archetypie:
    AW
    Baran - Głupiec, inicjator, kreatywnośc, początek, brak konsekwencji i zakańczania spraw
    Byk - Cesarz - stalość, upór, panowanie
    Bliźnięta - Kochankowie - uścisk, wybor,
    Rak - Księżyc - Księżycowi podlegają wszystkie wody, Rak = zmienne nastroje, nie wiadomo o co mu chodzi, wrażliwość, kapryśność i nieprzewidywalność
    Lew - Moc, Słońce ( bez komentarza)
    Panna - Kaplanka- Panna potrafi się wylogować na długo w swój własny świat, wycofana, analityczna, przeżywająca, refleksyjna, ukrywa emocje
    Waga - raczej 2 Miecze niz Sprawiedliwość - wagusia to też taka złośliwa lubi być, i niezdecydowana/ wcale mi tu ze sprawiedliwością nie koreluje (Sprawiedliwośc powinna byc pewna swoich wyroków) ale biorąc pod uwage ten przedmiot jakim jest waga to mogę się tu przychylić
    Skorpion - raczej MAG i Śmierć niż Diabeł- fizyczna seksualność Skorpionów jest mocno przereklamowana - tu chodzi zupełnie o coś innego - o aspekt duchowy, o pasję, o zespolenie i transformację przez akt sseksualny. W pewnym sensie - duchowym - śmierć.
    Strzelec- Rydwan - wędrowiec, podróżnik, ciekawy świata, nie lubiący wędzidel,
    Koziorożec - Wieża, Sąd - Staturn jako władca znaku jest panem karmy - Wieża jak byk. Saturn bezlitośnie rozliczy ze wszystkiego/ też stałość, realizm, precyzja.
    Wodnik - Gwiazda, Świat - nowatorstwo, intelekt, ciekawy świata, wynalazca, naukowiec, propagator nowych idei
    Ryby - Pustelnik i Wisielec - słowo kluczowe to ucieczka od rzeczywistości, ludzie jak gdyby z innej planety, wycofanie, niezdecydowanie, trudni do zrozumienia ( czy ktoś wie na pewno co sobie taki zawieszony mysli? Albo Pustelnik? Jasnowidz, telepata, wizjoner, psychometa.

• 15.01.17, 13:20
    Donbas rewelacyjny wpis smile Dziękuję za podzielenie się tymi spostrzeżeniami. smile
  • 17.03.17, 11:30
    Mi głupiec wychodzi raczej na wodnika, cesarz na pannę, pustelnik na koziorożca, albo pannę, z wodnikiem że świat, i gwiazda się zgadzam. Koziorożec to raczej ten pustelnik, i diabeł (bo materia, 'zamknięcie' w niej), wisielec na ryby mi wychodzi, moc, i słońce to faktycznie lew, bo m.in. prostota, kapłanka to raczej połączenie raka z panną (dlatego musiałabym dociągnąć kartę podpowiadającą gdyby mi tak wyszło), wieża to raczej wodnik, bo - burzenie skostniałych struktur, i budowanie na nowo, śmierć - skorpion (transformacja, skrajność, żarliwośc uczuć), z kochankami jako bliźnięta się zgadzam, ale przy rydwanie mam wątpliwości tzn. sama równiez przyporządkowałabym go do strzelca, ale zazwyczaj podaje się że rak. Strzelec to też 8 buław, i koło fortuny chyba.
    A tak na marginesie - co do seksualności skorpionów, to chodzi tutaj nie tyle o seks sam w sobie, co żarliwość uczuć wszelakich.
  • 17.03.17, 22:44
    Skorpion- Smierc. Aspekt w niej zarowno Marsowy I Plutonowy! Zaden inny znak nie wykazuje tak transformacyjnej glebi jak skorpion. Skorpion rozumie seks, tu nie ma przereklamowania. Skorpion ma jakas wrodzona magie w sferze seksu I nie jest to ani zle ani Dobre. Naturalne! Zaden inny znak nie umie tak balansowac na skraju jak skorpion. I najsmieszniejsze jest w tej calej dramaturgii ze wychodzi z tego nawet Calo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.