Dodaj do ulubionych

dziwna wiadmość

18.08.19, 16:11
Otrzymałam na swoją prywatną skrzynkę podejrzanego maila, z dziwacznego zagranicznego adresu email, zawierającego tylko załącznik pdf bez treści. Od czasu do czasu dostaję właśnie takie maile z podejrzanymi załącznikami, za każdym razem z innego adresu email. Oczywiście nie otwierałam go tylko odrazu skasowałam go biorąc pod uwagę, że to może być wirus, który przejmuje kontrolę nad komputerem. Zadałam więc kilka pytań o tę sytuację:
1. czy ta wiadomość zawiera wirus: Cesarzowa + Pustelnik z dociągnięcia
2. kto mi wysyła te wiadomości: 8 buław + Rycerz mieczy
3. W jakim celu je wysyła: Diabeł + Głupiec
4. Co chce tym osiągnąć: Cesarz + Królowa mieczy
5. Czy znam tą osobę: 9 monet + 4 buław
Nie wiem czy karty z pkt 1 mogą wskazywać na wirus i nie jestem pewna jak je tu odczytać, ale kojarzą mi się, że wysyła je ktoś kto myśli o uzyskaniu informacji o kobiecie, a Cesarzowa ze zdjęciami danej osoby. Może ktoś kto szuka zaczepki, jakiś intrygant, lub z kim mam na pieńsku, szukać na mnie haka, najpewniej wysyła te wiadomości masowo w nadziei że ktoś otworzy maila. Osoba ta nie ma dobrych zamiarów, liczy na czyjąś dziecięcą naiwność, iż będzie mógł kontrolować daną osobę (Diabeł kojarzy mi się z nieuczciwymi zamiarami, chęci zdominowania kogoś, natomiast Cesarz z Królową mieczy z kontrolą i rządzeniem kimś, kto jest niedostępny). Nie widzę tu monet więc celem raczej nie jest włamanie do mojego banku (koleżanka z pracy miała taki przypadek), ale uzyskanie jakiejś wiedzy, być może dostępu do plików lub zdjęć na moim komputerze, na którym również korzystam w pracy i ktoś może myśleć, że posiadam na nim ważne pliki. Jest możliwość, że znam tę osobę że jest to ktoś z mojego kręgu znajomych (4 buław), być może nawet współpracownik, co by akurat pasowało, gdyż obracam się w środowisku informatycznym więc zapewne wiedzą, jak wysłać komuś wirusa.
Czy ktoś może coś dodać od siebie, co widzi w tych kartach?Czy też może jestem już przewrażliwiona i nad interpretuję te karty z racji tego, że w moim środowisku zawodowym już kilka razy miałam do czynienia z włamaniem na czyjś komputer właśnie poprzez wysłanie komuś inka lub załącznika
Edytor zaawansowany
  • crymeariver 20.08.19, 19:09
    Tak ogólnie to wygląda to wszystko na zaplanowaną, strategiczną akcję, ale ciężko powiedzieć, kto to. Również stawiałabym na to, że znasz tę osobę i że należy ona do Twojego kręgu zawodowego. Mimo wszystko ciężko tu jednoznacznie wnioskować, bo jaka karta niby miałaby oznaczać komputerowy wirus wink Może 5 albo 7 mieczy? Nie wiem, ciężkie tu coś wywnioskować.
  • mala_mi_2018 20.08.19, 19:17
    Dzięki za odpowiedź. W międzyczasie koleżanka z pracy też otrzymała podobną wiadomość tyle że z innego adresu - dziwne, że tylko my otrzymałyśmy ją na maila prywatnego czyli to ktoś, kto musiał znać osobiste maile nas obu. Zatem jestem już niemal pewna, że to ktoś z naszego kręgu zawodowego, tylko w jaki sposób pozyskał nasze maile, z drugiej strony każdy z nas czasem loguje się na kompie firnowym na prywatne konta na gmail'u...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka