Dodaj do ulubionych

podejrzane działania

29.08.19, 23:18
Hej wszystkim,
jakiś czas temu pisałam o podejrzanych wiadomościach otrzymywanych na email. Teraz z kolei otrzymuje regularnie alerty, że ktoś z zagranicy próbuje zalogować się na moje konto email i odzyskać hasło do poczty. Za każdym razem blokuje dostęp ale te alerty ciągle przychodzą. To konto mam od kilkunastu lat i nigdy nie miałam podobnego przypadku. Zapytałam kto to robi, dlaczego i w jakim celu?:
Kto: Król pucharów, pustelnik, król buław
Dlaczego: Cesarz, 9 pucharów, Papież
W jakim celu: Król mieczy, 10 denarów, as pucharów
Czy znam tę osobę: Rycerz pucharów, 2 buław, Król monet - znowu wychodzi mi ktoś z pobliskiego otoczenia, jakby ze środowiska zawodowego (jak w poprzednim poście).
Szczerze to nie mam pomysłu - może ktoś pomoże? Robi to raczej jakiś mężczyzna przebywający w odosobnieniu, a może nawet w kilku facetów się dogadali się w jakimś celu, żeby np. wykraść dane do logowania na konto bankowe lub chcą mi dać jakąś nauczkę. Dużo tu widać kart dworskich (4 króli, jeden rycerz) więc to może być jakaś szajka co zajmuje się tym "zawodowo" tylko nie rozumiem, dlaczego mnie mają na celu? Pomyłki tu raczej nie widzę, zwłaszcza że ktoś chwilę wcześniej znowu wysłał mi dziwnego maila. Jakiś czas temu ktoś również próbował płacić w internecie moją kartą kredytową z zagranicy, co prawda małą kwotą i na szczęście bank zdążył w porę zablokować kartę, ale to wszystko daje mi do myślenia iż nie czuje się bezpiecznie. Dziwne, że to wszystko wydarzyło się w ciągu kilku ostatnich tygodni.
Edytor zaawansowany
  • mala_mi_2018 29.08.19, 23:23
    Dodam, że pracuję w środowisku IT (ale nie mam wiedzy informatycznej) i nie raz słyszałam jak koledzy rozmawiają o włamywaniu się na urządzenia (nie w sensie że oni się włamują, ale że ich znajomi znajomych z branży), a kilku z nich nawet było na takim szkoleniu z hackowania stąd też moja podwójna podejrzliwość.
  • dark_september 31.08.19, 11:27
    na moje trochę za dużo kart wyciągnięte - wystarczyłoby po jednej, wówczas łatwiej byłoby interpretować...niekoniecznie tyle osób musiało brać w tym udział ani żadna szajka, równie dobrze ci królowie mogli pokazać sytuacje, a nie inne osoby. trochę mi to wygląda tak, jakby to jakiś mężczyzna (mąż, partner, albo jakiś były) próbował zdobyć dostęp do do twojej poczty aby zdobyć jakieś informacje o Tobie. Myślę, że znasz tę osobę to jakiś były wielbiciel (rycerz pucharów), król monet, cesarz i król pucharów wskazują na szefa lub męża lub stałego partnera
  • crymeariver 15.09.19, 09:22
    mala_mi - wiesz co, ja bym na tym etapie nie pytała kart, tylko zawiadomiła policję... sad

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka