Dodaj do ulubionych

KTO Z WASZYCH DZIECI MA PADACZKĘ BEZDRGAWKOWĄ

03.05.13, 09:48
KTO Z WASZYCH DZIECI MA PADACZKĘ BEZDRGAWKOWĄ
JAK U WAS DOSZŁO DO ODKRYCIA TEJ PADACZKI JA PO PROSTU UPARŁAM SIĘ NA EEG I NAM WYKRYTO. JAKIE MACIE LECZENIE, GDZIE SIĘ LECZYCIE I KTÓ WAS PROWADZI?

--
smile
Obserwuj wątek
    • klio02 Re: KTO Z WASZYCH DZIECI MA PADACZKĘ BEZDRGAWKOWĄ 05.05.13, 15:32
      Witam. Mój wnuczek (obecnie 3,5 l.) w ubiegłym roku miał dwa ataki drgawek (w lipcu i we wrześniu), z tym że pierwszy atak wystąpił przy podwyższonej temperaturze ciała i ogólnej infekcji. Wówczas nie postawiono jednoznacznej diagnozy, że to padaczka, ale zaczęto tak podejrzewać po drugim ataku. Wynik EEG był zły. Skierowano go do szpitala (córka wybrała szpital we Wrocławiu), gdzie w styczniu 2013 przeprowadzono badanie rezonansem (nie wykazało żadnych zmian w mózgu) oraz EEG, które niestety znów było złe. Dodam, że od tamtego wrześniowego w 2012 roku, atak do tej pory się nie zdarzył. Nie wdrożono żadnych leków, z uwagi na to, że wg lekarzy wystąpił tylko jeden atak (ten wrześniowy), więc nie ma do jednoznacznych wskazań do podawania leków, mimo że oba badania EEG były złe.
      W tym tygodniu córka jedzie z dzieckiem do Wrocławia do kontroli w Przychodni Neurologicznej. Zobaczymy, co teraz powiedzą.

A dlaczego Ty robiłaś dziecku EEG, widziałaś u dziecka jakieś niepokojące objawy, mimo że nie miało drgawek?
    • 7elita Re: KTO Z WASZYCH DZIECI MA PADACZKĘ BEZDRGAWKOWĄ 11.11.13, 21:04
      MOJE DZIECKO MA NAPADY BEZDRGAWKOWE... UR. 2 TYG PO TERMINIE WODY ZIELONE PODEJRZENIE INFEKCJI POTWIERDZIŁO SIE W DRUGIEJ DOBIE ZACZĘTO PODAWAĆ ANTYBIOTYKI DOŻYLNIE, A MIMO TO ZASZCZEPILI DZIECKO, OD TAMTEJ PORY ZALICZYLIŚMY WZMOŻONE NAPIĘCIE MIĘŚNIOWE, KRĘCZ SZYI, LICZNE ZABURZENIA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ,ZABURZENIA KOORDYNACJI WZROKOWO-RUCHOWEJ, PADACZKA TYP NAPADY NIEŚWIADOMOŚCI NO WŁASNIE TU CI TROSZKĘ OPOWIEM: OD ZAWSZE WYDAWAŁO MI SIĘ ŻE SIE CORKA ZAMYŚLA, MYSLAŁAM ŻE UDAJE ZE MNIE NIE SŁYSZY, AZ DO MOMENTU WIZYTY U PEDIATRY GDY PODCZAS BADANIA TAK SIĘ ZAWIESIŁA, WOŁAŁYŚMY JĄ I NIC MACHAŁYŚMY RĘKAMI ITP. WTEDY ZOBACZYŁAM JAK NAAPRAWDĘ TO WYGLĄDA I ZDAŁAM SOBIE SPRAWĘ ŻE TO MUSIAŁO SIĘ DZIAĆ WCZENIEJ, PÓŹNIEJ SZYKOWAŁAM FILMIKI DLA NEUROLOGA I UDAŁO MI SIE NAGRAĆ DRUGI NAPAD WYNIK EEG NIEPRAWIDŁOWY- PATOLOGIA NAPADOWA TE ZŁE FALE PASOWAŁY DO TEGO TYPU PADACZKI I DOSTALIŚMY DIAGNOZĘ... MAMY TEŻ ZABURZENIA ZACHOWANIA I LICZNE STEREOTYPIE RUCHOWE OD 60 DO 120 RAZY DZIENNIE I ZABURZENIA EMOCJI.
      • jasmina1985 Re: KTO Z WASZYCH DZIECI MA PADACZKĘ BEZDRGAWKOWĄ 19.03.14, 21:36
        a ile ma lat Twoje dziecko?,bo moja ma podobne objawy przy padaczce, też zamiast drgawek ma po przebudzeniu wyłączenia ,patrzy wtedy przed siebie i nie ma z nią przez chwile kontaktu,i tez ma stereotypie ruchowe w postaci oklepywania rękami wszystkiego.tylko ze u mojej niestety jest głębokie opóźnienie w rozwoju psychoruchowym
    • aniamazowsze11 Re: KTO Z WASZYCH DZIECI MA PADACZKĘ BEZDRGAWKOWĄ 21.04.14, 12:20
      Witam WAs, właśnie czytam książkę "Nieznana Medycyna" Julii Schopick a w niej o padaczce u dzieci i diecie ketogennej. Jeśli macie dziecko chore na padaczkę albo znacie kogoś, proszę poczytajcie o tej diecie- jest niezwykle skuteczna, padaczka ustępuje prawie we wszystkich przypadkach. To dieta, której niestety często nie zalecają konwencjonalni lekarze, ponieważ nie "sprzedaje" jej żaden koncern farmaceutyczny. Zapamiętajcie DIETA KETOGENNA i strona www.charliefoundation.org
      Leki przepisywane przez lekarzy są bardzo niebezpieczne, uszkadzają nieodwrcalnie uszkodzony mózg, tak samo operacje i zabiegi, poza tym mają bardzo małą skutecznośc.
      Mój adres thirdparty@o2.pl
    • karme-lowa Re: KTO Z WASZYCH DZIECI MA PADACZKĘ BEZDRGAWKOWĄ 05.06.14, 12:43
      radzia777 napisał(a):

> Z całym szacunkiem, ale leczenie dziecka pod okiem specjalisty jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chcemy samym sobie być lekarzem, dlaczego nie poszłaś na medycynę. Książki książkami, ale ja zawsze wolę zawierzyc specjaliście, akurat mam to szczęśćie, ze dziecko jest prowadzone u niego niemal od urodzenia, więc zna je od podszewki. Był czwartym lekarzem u którego byliśmy który zdiagnozował padaczkę i dzięki temu jest możliwość leczenia konstruktywnego,. Jeśli komuś pottzerbny jest kontakt do neuroloiga, mogę smiało podać: neurologwroclaw.com/zakres-dzialalnosci/
      A ty spamujesz.
      Wszędzie gdzie się da umieszczasz reklamę.
      Do takiego neurologa który musi się reklamować na forum w życiu bym nie poszła.
      • kesi9 Re: KTO Z WASZYCH DZIECI MA PADACZKĘ BEZDRGAWKOWĄ 17.09.14, 10:55
        Witam jestem po konsultacji z lekarzem i najprawdopodobniej moj dwu letni synek to ma . Rownież po porodzie był bardzo niedotlenieny miał infekcje i dostał antybiotyk . W drugim miesiącu stwierdzone napięcie mięśniowe. Wdzialam ze synek dziwnie sie spina,byłam u dwóch innych lekarzy i mówili ze to na tel emocjonalnym i ze przejdzie. Niestety teraz te dziwne spięcia tzn zaginanie piatek i wciskanie je sobie w policzki oraz dziwne miny sie nasily robi to do 40 razy dziennie trwa to dosłownie sekundę lub dwie. Wczoraj znowu byłam u lekarz dostałam skierowanie do neurologa listę badań do wykonania. Lekarz powiedział ze trzeba zrobić nadanie eeg w znieczuleniu. Jestem przerażona żadna z moich znajomych mnie nie rozumie nikt sie z czymś takim nie spotkał . Dzieci patrzą na nigo i ciagle pytają dlaczego on tak robi. Zreszta nie tylko dzieci. Wczesniej robił to tylko kiedy sie cieszył dlatego lekarze bagatelizowali jego zachowanie a teraz widze ze robi to bez tej radości duzo mocniej sie napina i bardzo często. Jestem tym przerażona boje sie tego , a to dopiero początek tej drogisad
        • jasmina19851 Re: KTO Z WASZYCH DZIECI MA PADACZKĘ BEZDRGAWKOWĄ 17.09.14, 11:34
          a moja córeczka ma stwierdzony Zespół Retta byłam u lekarzyw Holandii i powiedzieli że napad padaczkowy powinien rwać 5 minut i jest związany z utratą przytomności u dziecka mioklonie nie są napadem ani drobne drzenia rąk też nimi nie są,mądrzy ludzie kazali nam odstawiać leki i dziecko bez leków funkcjonuje dużo lepiej,jeśli wynik eeg jest zły, a dziecko nie ma napadów to nie powinno brać leków, niestety u nas praktycznie każde dziecko jest faszerowane lekami przeciwpadaczkowymi i wszystko jest traktowane jak napad a to zamula i uwstecznia te dzieci jeszcze bardziej dlatego nie zgadzajcie sie tak odrazu na leki tylko dlatego że lekarz tak zalecił,oni dostaja wysokie prowizje za recepty od koncernów farmaceuycznych i mają nasze dzieci gdzieś taka jest okrutna prawda którą poznałam na własnej skórze niestety wolałabym uczyć się na cudzych błędach
          • jagoda280486 Re: KTO Z WASZYCH DZIECI MA PADACZKĘ BEZDRGAWKOWĄ 02.10.17, 09:15
            Moj syn ma tez padaczke bezdrgawkowa z roznymi rypami napadow i prawidlowym eeg diagnostyka w takim przypadku jest bardzo trudna u nas zajela prawie 2 lata co ci mogę poradzic to nagrywaj napady skup sie na oczach i eeg najlepiej w ciagu 24h od napadu a co do tego co wywołuje napdy to czynniki sa bardzo rozne moj np reaguje na temp w domu czy telewizor a takze na jazeniowki a na stres nie
          • iwa2012 Re: KTO Z WASZYCH DZIECI MA PADACZKĘ BEZDRGAWKOWĄ 02.10.17, 15:39
            Musisz obserwować zachowanie dziecka, czy się np.zawiesza tzn że coś do niego mówisz, a dziecko przez chwilę cię nie słyszy wygląda jak zamyślone, może też przewracać oczami lub powtarzać jakiś np ruch dłonią. U nas diagnoza nastąpiła podczas badania eeg, ale syn miał tych ataków kilkadziesiąt dziennie, zdiagnozowaliśmy chorobę gdy miał 6 lat. i przez 6 lat szukaliśmy leków które by działały , od kilku miesięcy syn nie ma ataków. Ja sądzę że mój syn mógł mieć już wcześniej jakieś objawy padaczki, ale ja ich nie umiałam stwierdzić, pamiętam tylko że jak był malutki to prawie w ogóle nie płakał i że całymi dniami potrafił sam się bawić, był bardzo spokojnym dzieckiem ale nie jestem w stanie ci powiedzieć czy to mogły być objawy i czy to mogło oznaczać nadchodzącą chorobę.
              • iwa2012 Re: KTO Z WASZYCH DZIECI MA PADACZKĘ BEZDRGAWKOWĄ 09.06.18, 09:11
                Mój syn ma teraz 14 lat nadal bierze leki, wcześniej brał depakine razem z lamitriną, od roku bierze tylko Lamitrinę S 100mg rano i wieczorem, ataków nie ma. Neurolog na razie nie chce abyśmy rezygnowali z całkowitego leczenia syna, gdyż wkroczył w okres burzliwego dojrzewania i istniało by ryzyko nawrotów ataków lub nawet ich zaostrzenia. Pozdrawiam. Po depakinie syn często był senny, miał problemy w szkole z koncentracją i wypadało mu dość dużo włosów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka