Dodaj do ulubionych

Czy to padaczka, czy leki nocne?

10.09.13, 14:43
Witam. Prosze o pomoc. Moj 10-letni syn w lipcu mial 2 epizody wybudzenia sie ze snu. Nie mial swiadomosci. Przyszedl ze swojego pokoju do mojego, najpierwsz byl splatany, potem stanal i zaczal przerazliwie wolac "mamo". Stawal na palcach, jakby w pozycji na bacznosc i prezyl sie. W moim odczuciu mogly przebiegac go prady. Mial tachykardie, byl blady i spocony, wciagal brzuch i mowil ze czuje tam mrowienie. Zaczal biegac po mieszkaniu i szukac panicznie wentylatora. Za jakis czas- po 2-3 min. polozyl sie i zasnal. Po pierwszy epizodzie mial robione EEG po deprywacji snu (niestety w gabinecie nie zasnal). Dopiero po powrocie do domu. I wlasnie wtedy byl drugi epizod i szpital. EEG i rezonans wyszly dobrze. EEG na pograniczu.
Na razie jest spokoj. Moze ktos mial podobny przypadek? Czekam na opinie.
Obserwuj wątek
    • agness1980 Re: Czy to padaczka, czy leki nocne? 26.09.13, 09:38
      Witaj. Ja miałam podobne przypadki pare razy że mój syn sie budził,przeraźliwie krzyczał Mamo.
      Wyrywał sie nie dał sie przytulać.To wygladało tak że on miał otwarte oczy ale tak naprawde nie widział mnie. Niestety po pewnym czasie dostal ataku i w szpitalu po badaniach wykryto u niego padaczke. Oczywiście nie chce ciebie straszyc być moze u ciebie beda tylko leki nocne. Ale jesli robiłas badania raz to je powtorz. Moj syn dostał atak raz i juz wiecej sie nie powtorzylo, moze to bylo na tle nerwowym,bo duzo przezyl.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka