• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

nadmierna potliwość

• 27.08.02, 08:28
    Jak nazywa sie metoda zmniejszania nadmiernej potliwosci (ogladalam program
    telewizyjny w ktorym panu wstrzykiwano cos w pachy - to mialo na celu
    zmniejszanie potliwosci nawet przez okres 12 miesiecy) - gdzie mozna wykonac
    taki zabieg i ile to kosztuje.
    Edytor zaawansowany
    • 27.08.02, 08:52
      Mam właśnie taki problem. Nadmierne pocenie bardzo przeszkadza w życiu
      partnerskim. Lekarz powiedział, że to z czasm minie. Mylił się. To trwa i trwa.
      Nasila sie w okresie letnim, ale zimą też nie jest dobrze. Moja dziewczyna
      mówi, że to jej nie przeszkadza, ala ja wiem że jest odwrotnie. To bardzo duży
      dyskomfort dla mężyczny.
    • 27.08.02, 19:42
      Metody zmniejszenia nadmiernej potliwości:
      1) jontoforeza
      polega na obkurczaniu gruczołów ekrynowych, skuteczna na stopach i dłoniach,
      gorzej z pachami. Oparta na elektrolizie: stopę/dłoń zanurza się w naczyniu z
      wodą i elektrodami. Naczynia podłączone są do generatora wytwarzającego rąd o
      słabym natężeniu, który działa na gruczoły potowe. Zabieg przeprowadza lekarz
      lub fizjoterapeuta.

2) czynniki cholinergiczne
      pocenie ekrynowe pobudzane jest przez włókna sympatyczne. Można zablokowac
      przekaz informacji pobudzającyh piocenie poprzez włókan nerwowe, dzięki
      zastosowaniu leków: glycopyrylate i propantheline. Mają one działania
      niepożądane, może nawety gorsze niż sama nadpotliwość: częstoskurcz, suchość
      ust, osłabienie kurczliwości jelit i mogą się pojawić zanim pojawi się efekt
      ograniczenia pocenia

3) botulina (botox, jad kiełbasiany)- zapewnie o tej metodzie było w TV
      do głębokich warstw skóry wlaściwej wstrzykuje się ok. 20 mikrodawek jadu
      kiełbasianego. Efekty pojawiają się po 2 dniach i utrzymują ok. 6-12 miesięcy.

4) chirurgia- ostatnia deska ratunku
      a) sympatektomia
      chirurg przecina pień współczulny przez co wydzielanie potu w tych okolicach
      zmniejsza się. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Czasem może pojawić
      się pocenie wyrównawcze w okolicy pasa.
      Dot. dołów pachowych i dłoni
      b) łyżeczkowanie gruczołów potowych
      wycięcie skóry właściwej w dołach pachowych i usunięcie ruczołów potowych wraz
      z mieszkami włosowymi.
      Dot. dołów pachoych.

5) inne
      * psychoterapia z łagodnym środkiem uspokajającym.

* bardzo silny antyperspirant Etiaxil (w aptekach, cena. pow. 35zł), jest w
      wersji do skóry normalnej i wrażliwej (oba w kulce- pod pachy) oraz do stóp i
      dłoni- na forum zdrowie oraz uroda nie było osoby, którje by nie pomógł.
      • 28.08.02, 09:46
        Faktycznie chodzi o botuline (chwala za powtorki programow), a tak na
        marginesie czy ten lekarz to w ogole komus odpowiada na pytania?

Czy moze wiesz czy metoda ta faktycznie jest skuteczna (koszt ok. 1.500 zl
        wcale nie tanio) i czy jest bezpieczna - jad kielbasiany kojarzy mi sie z
        trucizna no i najwazniejsze gdzie mozna takiego zabiegu dokonac.
        • 28.08.02, 10:01
          "Ekspert" nie odzywa się od miesięcy.
          Botox jest bezpieczny- jad kiełbasieny jest w nim BARDZO rozcieńczony a sam
          środek jest stosowany od lat w medycynie (dopiero oststnio znalazł zastosowanie
          w chirurgii estetycznej, przedtem leczono nim np. przykurcze). Przy korkecji
          zmarszczek botoxem jest ryzyko, że porazi się nie tem mięsień, o który chodziło
          i np. zacznie opadać powieka, ale działanie mija po jakimś roku. W przypadku
          pach nie ma tego ryzyka z powieką ;)
          Nie wiem gdzie wykonuje się takie zabiegi ani za ile.
          • 06.09.02, 11:44
            justy1 napisała:

> "Ekspert" nie odzywa się od miesięcy.
            > Botox jest bezpieczny- jad kiełbasieny jest w nim BARDZO rozcieńczony a sam
            > środek jest stosowany od lat w medycynie (dopiero oststnio znalazł
            zastosowanie
            >
            > w chirurgii estetycznej, przedtem leczono nim np. przykurcze). Przy korkecji
            > zmarszczek botoxem jest ryzyko, że porazi się nie tem mięsień, o który
            chodziło
            >
            > i np. zacznie opadać powieka, ale działanie mija po jakimś roku. W przypadku
            > pach nie ma tego ryzyka z powieką ;)
            > Nie wiem gdzie wykonuje się takie zabiegi ani za ile.

Ostatnio byłam u dermatologa. Zabieg taki kosztuje podobno ok. 1500 zł i
            starcza na ok. 8 miesięcy.
            Mam pytanie, czy ktoś już robił sobie coś takiego?
            Pozdrawiam
      • 28.08.02, 09:48
        Faktycznie chodzi o botuline (chwala za powtorki programow), a tak na
        marginesie czy ten lekarz to w ogole komus odpowiada na pytania?

Czy moze wiesz czy metoda ta faktycznie jest skuteczna (koszt ok. 1.500 zl
        wcale nie tanio) i czy jest bezpieczna - jad kielbasiany kojarzy mi sie z
        trucizna no i najwazniejsze gdzie mozna takiego zabiegu dokonac.
      • 06.09.02, 23:40
        Witam wszystkich!
        'Przysluchuje' sie watkowi od poczatku, podziwiam Justy za fahowe odpowiedzi.
        Sama mam czasem rowniez problem z nadmiernym poceniem sie rak - w moim
        przypadku jest to reakcja na zdenerwowanie :-( Jednak juz do tego przywyklam i
        staram sie kontrolowac (czasem pomaga).
        Mam pytanie, jak w skali czasu reaguje organizm na zatrzymywanie wydzielania
        potu, przeciez jest to naturalna droga samooczyszczania sie organizmu z toksyn,
        jezeli odbierzemy organizmowi te mozliwosc, to nie zostanie to bez zmian w jego
        funkcjonowaniu?
        Spotkalam sie jakis czas temu z teoria, iz 'blokowanie' gruczolow pachowych
        bardzo silnymi antyperspirantami (ktorych proporcjonalnie uzywa chyba wiecej
        kobiet niz mezczyzn) skutkuje w dluzszym czasie nawet rakiem piersi lub
        okolic... (na ktorego wlasnie wielki procent kobiet a nie mezczyzn zapada)
        Ciekawa jestem co sadzicie o tej teorii?

Maya
        • 07.09.02, 00:53
          Oczyszczanie organizmu z toksyn odbywa się przede wszystkim przez nerki, a nie
          pot. Pocenie ma służyć głównie termoregulacji (gruczoły potowe na całym ciele).
          Gruczoły potowe pod pachami wydzielają inny rodzaj potu- "zapachowy", będący
          pozostałością po naszych "praprzodkach" i odgrywają marginalną rolę w
          termoregulacji.
          Pogłoski o szkodliwości antyperspirantów pojawiają się bodjaże od lat
          siedemdziesiątych i przez tyle lat nik nie udowodnił tej tezy, mimo że miliony
          ludzi używają antyperspirantów i gdyby ich szkodliwość była faktem nie byłoby
          problemu z zebraniem odpowiedniej ilości danych. Myślę, że możesz spać
          spokojnie :)
          Pozdrawiam
          • 08.09.02, 06:57
            mauzolos
            Mój list znajduje się ciut niżej. Otrzymałem nawet odpowiedź od Justy (Justyna,
            Justynian, Justus czy Justyn?) za co chciałbym gorąco podziękować (sorki że tak
            późno).
            Skorzystałem z rady i poszedłem do neurochirurga (jakiś gość z Warszawy)
            myślałem że coś mi więcej powie na temat sympatektomi. A on, cóż najpierw
            zaczął mi odradzać, potem gdy zapytałem się o skutki uboczne wymienił:
            niedokrwienie dłoni, lub wręcz odwrotnie- przekrwienia, drętwienie paluszków,
            spadek bądź wzrost temperatury dłoni i to chyba wszystko co pamiętam. A
            pamiętam że skasował mnie na 35 zetów- połowa kasy której powinienem mu
            zapłacić ponieważ (jak stwierdził) pomyliłem specjalistów.
            A właśnie BOTOX- coś takiego wykonuje facet w Gdańsku. niestety nie znam
            dokładnego adresu, ale dermatolodzy w tamtejszej klinice akademickiej coś
            powinni wiedzieć (wybaczcie za tak lakoniczną informację ale nic więcej nie
            wiem). gdy tylko poznałem cenę przyjemności na 6-12 miesięcy to postanowiłem
            dać sobie z tym spokój. nie wiem czy próbowaliście ANTIDRAL (w płynie z kulką)-
            pod pachy. Na początku bardzo piecze, ale jeśli chodzi o mnie to warto.
            Przynajmniej nie czuję kropli spływający spod moich pach ( w zimę było to nie
            do zniesienia).
            niestety na dłonie to raczej nie działa. pozostaje się mniej denerwować, tylko
            jak to zrobić na studiach (wiecie jak to jest kiedy przed sesją okładka z
            książki rozpuszcza się w rękach-dosłownie)?
            Najgorsze jest to że swoją dolegliwością (a raczej moim irytującym zachowaniem)
            wnerwiam wszystkich dookoła.
            Ej Ty Ryb-ka jak będziesz sobie wmawiał że Twój pot przeszkadza Twojej lasce i
            będziesz ją tym zanudzał, to możesz kiedyś jej naprawdę wmówić że to jej
            przeszkadza !!!!- Wiem trudne też mam taki problem, ale przynajmniej staram się
            kontrolować i nie pytać zbyt często mojego Słoneczka czy przeszkadzają jej moje
            spocone dłonie lub pachy.

A właśnie leci powtórka z Seksmisji, jeśli ktoś z was uważa że lepiej się
            zamrozić i poczekać aż medycyna wynajdzie coś na pot to uwaga- Albercik i Maxio
            po hibernacji intensywnie pocili się.
            A jeszcze pytanko (osobiste wręcz intymne)- jak wy radziliście sobie z
            nadmiernym poceniem? No chyba się nie wstydzicie przyznać? Co? Ja napiszę
            następnym razem, bo już przynudzam. Pa!
    • 09.09.02, 08:52
      Kochani, mój mąż ma podobny problem, tylko dosłownie o wiele rozleglejszy.
      Właściwie mniej poci się pod pachami (raczej w normie), na dłoniach też nie
      jest najgorzej. Natomiast poci się na całym ciele i to w różnych warunkach,
      niezależnie od temperatury. Kąpie się trzy razy dziennie, ale i tak koszula
      zwykle jest mokra. Podobnie jak pościel.
      Parzyłam mu kiedyś ziółka ks. Klumuszki, które podobno są skuteczne, ale
      niestety nie mogę namówić go do systematyczności.
      Jak mu pomóc?
    • 10.09.02, 08:52
      Znalazlam dwa gabinety ktore wykonuja ten zabieg. W jednym cena wynosi 1.700 w
      drugim 1.600 i moze sie okazac ze to pomaga tylko 4 5 miesiecy. Sama nie wiem
      co zrobic, cena jest zabojcza ale jak pomysle ze nareszcie bede mogla zlozyc
      bluzke i po 5 minutach nie zobacze pod pachami mokrych plam to od razu lzej mi
      sie robi na duszy. Jestem w wielkiej rozterce.
      • 10.09.02, 18:20
        Dobry numer facet ma szansę, a nie chce się pozbyć problemu. Ile on ma lat,
        może nie zależy mu na tym żeby być "suchym". Poci się niezależnie od
        temperatury, a może on bardzo stresuje się?
        Wyślij go do psychologa.
        Całe szczęście ma kogoś kto chce mu pomóc.
        Zmuś go żeby przyłączył się do forum już ja go postaram się przekonać do
        systematyczności.

A do ludzi którzy pocą się pod pachami: wydepilujcie sobie tam włosy!!! Nie
        tyle chłodniej co mniej rzeczy na których osiada rozkładający się pot (chyba że
        nie macie kłopotów z zapachem). To było do mężczyzn bo kobiety mam nadzieję już
        mają ogolone (aż strach pomyśleć, że mogłoby być inaczej).

Przeczytałem w jakimś brukowcu, że jeśli się komuś pocą stopy to powinien
        przynajmniej raz w tygodniu moczyć stopy w wodzie z solą i usunąć zrogowaciały
        naskórek. Podobno jest on miejscem gdzie mogą zacząć rozwijać się grzyby i w
        cale nie chodziło im o borowiki.

A przypomniało mi się coś; słyszałem od pewnego zaufanego dermatologa, że w
        Polsce nie wykonuje się łyżeczkowania gruczołów potowych.
        A co wy słyszeliście?
      • 10.09.02, 18:24
        Okina pamiętaj wybór należy do Ciebie!!!!

Masz rację to kupa szmalu, a najgorsze jest to że powrót potu jest nieunikniny
        (tak na marginesie nie znoszę powrotów).

Czy byłabyś na tyle miła i podała adresy tych gabinetów, może kiedyś wygram w
        Totka to będzie mnie stać.
        Pa!!!
        • 12.09.02, 18:30
          Czy tu oprócz mnie nikogo już nie ma? Gdzie się wszyscy podziali?

Ej okina co u ciebie?
        • 16.09.02, 09:50
          Te gabinety znajduja sie w Warszawie. Znalazlam je przez internet
          poprzez "medycyna estetyczna". Spobuje je odnalezc i dam Ci znac. Ale wiesz co
          Justy wspominala (wspominal)cos o Etiaxilu. Faktycznie jest drogi ok. 35 zl.
          ale bardzoo dobry. Jestem zszokowana skutecznoscia tego antyperspirantu.
          Polecam goraca. Mi po prostu cieklo spod pachy a teraz jak reka odjal. Tylko
          przed uzyciem przeczytaj ulotke. To jest taki dziwny specyfik. Mnie troche
          szczypie wiec aplikuje gop tylko wieczorem na jakies 30 minut i pozniej zmywam.
          Aha wazne uwaga bo dziala jak bielinka i zniszczylam sobie juz jedna koszule.

Daj znac jak na Ciebie podzialalo. Tak wiec ja na razie nie bede korzytsac z
          toksyny botulinowej.

• 18.09.02, 12:08
            Dziś mogę powiedzieć że cieszą mnie dwie sprawy:
            1) jeszcze nie wszyscy wymarli na tym forum
            2) ktoś odniósł sukces w walce z potem i podzielił się swoimi doświadczeniami.
            A tak na serio chciałem podziękować za radę. Na razie stosuję mój antidral,
            który (odpukać) działa (z mniejszym lub większym skutkiem) już przez trzy
            miesiące. Ostatnio miałem trochę nerwowych dni (praktyki w szkole), to
            dopuszczałem możliwość lekkiego ..., ale tylko lekkiego.
            Teraz kończą się wakacje, więc będę miał okazję zbadać czy między zajęciami
            muszę zmienić podkoszulek z powodu mokrych pach, czy może wszystko jest już w
            porządku.
            Wiedziałem że są inne dogi niż jad kiełbasiany, tym bardziej że nie wiem jak
            moje gruczoły potowe zachowałyby się po odnowieniu (na razie nie narzekam na
            przykry zapach).
            Jak tylko antidral przestanie działać to spróbuję Etiaxil.

Czy czujesz się zdecydowanie swobodniej z suchymi pachami?-zabójcze pytanie.
            Mam nadzieję, że zniszczona koszula nie należała do najbardziej lubianych przez
            Ciebie.
            • 19.09.02, 08:12
              Co do ubranka to byla to moja koszulka nocna, za ktora az tak nie przepadalam.
              A co zaprzestania pocenia sie to co tu duzo mowic zaczynam nowe zycie :)))))
              • 19.09.02, 21:22
                Pozostaje mi jedynie pogratulować!!!!

Mam madzieję, że tak szybko nie opuścisz forum (przecież to Ty wprowadziłaś ten
                temat).
                Napisz co nowego w Twoim, właśnie rozpoczętym "nowym życiu".
          • 20.11.02, 19:50
            Co do Etiaxilu- faktycznie jest bardzo dobry...ale do czasu. Przynajmniej tak
            bylo w moim przypadku. Dzialal przez dwa miesiace a potem skora sie
            przyzwyczaila...i teraz co? jeszcze bardziej cierpie z tego powodu,
            bo "zasmakowalam" zycia z sucha pacha;) a teraz znowu sie mecze. A co do jego
            stosowania: to wskazowka dla OKNIA(I)- stosuj go na noc, przd pojsciem spac-nie
            zmywaj go...fakt faktem, ze troche utrodnia zasniecie (to okropne szczypanie i
            swedzenie), ale warto sie pomeczyc...
            POZDRAWIAM!
    • 20.09.02, 21:32
      Nadmierna potliwosc to dosyc szerokie i wzgledne pojecie, dlatego w kazdym
      przypadku radziłabym wybrac sie do dermatologa. Zanim zdecydujecie sie na
      drogie operacje, sprobójcie czegos prostszego, a nuż pomoże.

Mnie lekarz polecil najpierw krem antyperspiracyjny Laboratorium SVR (mozna go
      uzywac pod pachami, a takze na pocace sie dlonie i stopy), do nabycia w aptece,
      ok. 30 zl. za 30 ml tubke. Pomagało tak sobie, po paru dniach plamy pod pachami
      byly jak na wszystkich reklamowkach dezodorantow, tzn. okropne.

Teraz pojawiła sie natomiast kuracja przeciw poceniu Vichy(tez w aptece, krem
      w tubce 30 ml, ale konsystencja lekko zelowa, wiec wchlania sie blyskawicznie i
      zostwia stosunkowo mało białych plam na bluzce).
      Aplikacja jest troche skomplikowana- w 1-ym tygodniu 4 dni z rzedu, potem 3
      dni przerwy. W 2-gim co drugi dzien, a w 3 -im tylko 2 dni. Tak wiec trzeba sie
      pilnowac harmonogramu. Ale warto, bo po miesiacu stosowania problem zniknal.
      Przynajmniej w moim przypadku. Polecam . Niestety, nie jest to tanie, bo
      kosztuje prawie 50 zl.
      • 20.09.02, 21:46
        Kuracja Vichy jest nieco tańsza niż podajesz (ale ceny mogą się wahać w
        zależności od apteki): krem antyperspiracyjny kosztuje 39 zł za 30ml. Jest też
        wersja w kulce za 29 zł (nieco słabsza). Jednak Vichy nie każdemu pomaga,
        chociaż czytałam wiele pozytywnych opinii (porównywano Vichy z Etiaxilem) nma
        forum uroda wyborczej. Vichy ma tę przewagę, że nie drażni skóry i nie odbarwia
        ubrań.
        • 22.09.02, 08:12
          Nazwaliście Vichy kuracją?
          To znaczy że po tym problem znika na zawsze?
          CZY trzeba go później stosować profilaktycznie?
          Podajcie też pełną nazwę preparatu- bez tego apteka nie jest w stanie
          sprowadzię specyfiku, a wątpię żeby w mojej coś takiego było.
          • 22.09.02, 10:14
            Nazwa kuracja wzięła się od nazwy kremu antyperspiracyjnego Vichy: Anti-
            Perspiration Treatment Cream (krem w tubie z aplikatorem). Nalezy go stosować
            wg. schematu podanego przez loosia. Jeśli pojawią się oczekiwane rezultaty,
            można stosować "zwykłe" antyperspiranty.
            Antyperspirantu w kulce też można użyć do takiej "kuracji", z tym, że podobno
            jest on nieco słabszy. Dokładna nazwa kulki to: Anti-Perspirant Treatment Roll-
            on.
            Powinni je mieć w każdej aptece, w której są kosmetyki firmy Vichy. Jeszcze
            jeden drobiazg: przy zakupie wersji w kulce trzeba uważać, bo w niketórych
            aptekach mają jeszcze starą wersję tego środka- nieskuteczną.
            Czytałam zarówno entuzjastyczne opinie o Vichy, jak i zupełnie negatywne. Ale
            myślę, że warto spróbować, bo to zawsze taniej niż Botox itp.
            Pozdrawiam, Justy(na)
            • 22.09.02, 11:39
              dzięki za info.
              ja też coś znalazłem i Wam przepisałem.

Beata Panku, Pot, niezawodny strażnik temperatury [w:] Zdrowie, Nr7 lipiec
              2002,s.48-49.

"Współczesne normy estetyczne niemal go nie tolerują. Pot nie wywołuje
              niemiłych skojarzeń tylko w saunie i na siłowni, ale już na spotkania służbowe
              lub towarzyskie wstęp ma surowo wzbroniony. Toteż walczymy z nim wszelkimi
              środkami, zapominając że ratuje nam zdrowie a nawet życie. Nie lubimy potu bo
              szybko zaczyna wydzielać ostry, nieprzyjemny zapach. Jego woń przenika ubrania,
              opiera się perfumom, a nawet dezodorantom. I osobom z wyczulonym nosem potrafi
              więc zdradzić wiele sekretów dotyczących naszych sekretów dotyczących higieny
              osobistej... Ale choć pot bywa irytujący, pełni w organizmie kilka niezwykle
              istotnych funkcji. Przede wszystkim pocąc się, ochładzamy ciało. Ponad to w tym
              samym stopniu co mocz, pot uwalnia organizm z substancji toksycznych. Dba też
              o właściwą wilgotność skóry i dlatego wydzielamy go nawet zimą. bez niego
              niemożliwy byłby jakikolwiek wysiłek, zaś szpecące zmarszczki pojawiłyby się
              niemal od razu po narodzinach.
              Oskarżony niesłusznie
              Pot bardzo daleki kuzyn moczu,. Jest bezbarwnym roztworem soli, dlatego ma
              swoisty, słonawy smak. w99 proc. składa się z wody, w której rozpuszczonych
              jest wiele związków chemicznych, głównie mocznik kwas mlekowy, węglowodany,
              tłuszcze, związki mineralne (np. potas, wapń, magnez, żelazo). Ten zestaw może
              się nieznacznie zmienić, bo zależy między innymi od diety, klimatu, czynników
              hormonalnych.
              Zapach świeżego potu jest charakterystyczny, ale rzadko bywa nieprzyjemny.
              Większość kobiet i mężczyzn uważa, że jego woń na skórze ukochanej osoby jako
              jeden z najsilniejszych afrodyzjaków. Zapach potu staje się odstraszający
              dopiero wtedy, gdy częściowo rozłożą go bakterie bytujące na skórze.
              Sygnały z centrali
              za wytwarzanie potu odpowiedzialne są gruczoły potowe. W zależności od
              lokalizacji i funkcji dzielą się na ekrynowe i apokrynowe.
              te pierwsze rozsiane są tysiącami po całej powierzchni skóry z wyjątkiem
              żołędzi i napletka. Największe skupiska gruczołów ekrynowych znajdują się na
              wewnętrznej stronie dłoni i stóp. Wszystkie połączone są cienkimi kanalikami
              wydzielniczymi (przewody potowe), mającymi ujścia w porach skóry służących do
              wydalania potu. Gruczoły te pełnią ważną rolę w regulacji temperatury ciała.
              gdy się ono nagrzewa, neurony znajdujące się w części mózgu zwanej podwzgórzem
              wysyłają im sygnał, by zwiększyć produkcję potu. badania wykazują że drażnienie
              podwzgórza powoduje rozszerzenie naczyń skórnych i pocenie się, a uszkodzenie
              go prowadzi do silnego przegrzania organizmu. W naturalnych warunkach
              podwzgórze wysyła sygnały, by zwiększyć produkcję potu, gdy temperatura
              otoczenia wzrasta powyżej 30 st. C. Pocimy się bardziej również w czasie
              wysiłku fizycznego-sprawia on że wzrasta temperatura wewnętrzna ciała .
              Zwiększone wydzielanie związane jest także z pracą ośrodkowego układu
              nerwowego. dlatego właśnie pod wpływem silnych emocji tak wyraźnie pocą nam się
              dłonie, stopy i twarz.
              Drugi rodzaj gruczołów potowych, tzw. apokrynowe, rozmieszczone są w okolicy
              pach, pachwin, narządów płciowych, odbytu, brodawek sutkowych i powiek. Ich
              ujścia znajdują się w kanale włosowym lub naskórku. Gruczoły te rozpoczynają
              swoja działalność dopiero w okresie dojrzewania. naukowcy nie poznali jeszcze
              wszystkich ich tajemnic. Wiadomo że nie biorą udziału w termoregulacji, a
              wydzielają pot głównie pod wpływem bodźców hormonalnych i emocjonalnych.
              Za dużo lub za mało
              przyczyną nadmiernego pocenia się są zaburzenia ośrodka termoregulacji.
              PRZYPADŁOŚĆ TOWARZYSZY TEŻ NIEKTÓRYM chorobom, np. cukrzycy, czy schorzeniom
              przewlekłym- cukrzycy, otyłości nadczynności tarczycy, nowotworom złośliwym.
              Nagłe uderzenie gorąca i zwiększone wydzielanie potu bywa też jednym z
              charakterystycznych objawów menopauzy. Wzmożone pocenie może być związane z
              kłopotami emocjonalnymi, np. ze stanem długotrwałego stresu. Jeśli dotyczy
              przede wszystkim dłoni, stóp, pach i twarzy, można w nim upatrywać przyczyny o
              podłożu psychicznym. Tego typu potliwość rozpoczyna się zwykle w okresie
              pokwitania, maleje zaś po 25. roku życia.
              Bywa i tak, że gruczoły nie wytwarzają dostatecznej ilości potu. Dolegliwość
              ta zwykle towarzyszy zwykle innym chorobom skóry lub chorobom ogólnoustrojowym,
              np. trądowi. Głównym problemem jest wówczas nadmierne przesuszenie skóry.
              Raz gruczoł był chory.
              Objawem tego stanu najczęściej bywają potówki- małe pęcherzyki widoczne na
              tułowiu pod warstwą naskórka. Powstają na skutek wzmożonego pocenia. Nie
              powodują żadnych dolegliwości i znikają już po kilku dniach.
              Jeśli położone są nie co w głębszych warstwach skóry, noszą nazwę potówek
              czerwonych. Mają wówczas postać czerwonych grudek, u dorosłych umiejscowionych
              na tułowiu, a u dzieci na karku, pachach, pachwinach, na twarzy. Towarzyszy im
              uczucie pieczenia. Dorosłym potówki mogą dać się we znaki w klimacie
              tropikalnym, dzieci natomiast cierpią na nie w efekcie przegrzania.
              zwiększona potliwość powoduje czasami bakteryjne zapalenie gruczołów
              apokrynowych. Charakteryzuje się, ropnymi bolesnymi guzami, zwykle
              występującymi w okolicach pach. Choroba ma charakter przewlekły, często
              nawraca. W leczeniu stosuje się antybiotyki i preparaty przeciwbakteryjne."

więcej informacji znajdziesz na www.poradnikzdrowie.pl ( ja jeszcze tam nie
              byłem ale wkrótce zajrzę).

A jeszcze w gazetce znalazłem reklamę preparatu od pocenia się stóp
              Pedi Relax
              Żel 17zł
              Aerozol 24zł.
              • 23.09.02, 16:12
                podziwiam Twoje poswiecenie:))) to dosc dlugi tekst...dzieki
                • 23.09.02, 22:11
                  Ja to tylko przepisałem, żebyście nie musieli płacić za brukowce.

CZy ktoś nowy jest na forum????
                  • 06.10.02, 05:50
                    Jest tam kto?
                    • 11.10.02, 13:30
                      mauzolos napisał:

> Jest tam kto?
                      witam serdecznie wszystkich
                      Mnie problem pocena również dotyczy ale nie sądziłam że znajde tak cudowną
                      stronę gdzie ludzie naprawde pomogą .musze sprubować tyh antyperspirantów
                      (etiaxil, adtidral) bo jak do tej pory wszystki antyperspiranty były nie
                      skutecznezaczełam stosować całąseie kosmetykówSVR ale również to nic nie
                      dało .Już nie moge doczekać się kiedy zakupie je może to się zmieni wszystko
                      będe żyła normalnie,nosiła odcisłe bluzki i już niegdy nie poczuje dskomfortu
                      Boże jak bym tak chciała!
                      pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i ogromne dzięki za tyle artykulów na
                      ten temat jesteście kochai pa
                      • 13.10.02, 14:52
                        kochani wyobrażcie sobie kupiłam etiaxil i jest super zero potu poprostu dziś
                        jest cudowny dzień mam nadzieje że teraz się wszystko zmieni jestem bardzo
                        bardzo szcześliwa wyprubujcie go warto wydać te 33zł naprawde warto ja
                        narodziłam się na nowo wam też tego życze całusy
                        • 14.10.02, 18:56
                          Ale czy komuś pomogło coś na stopy? (Chodzi mi o kończyny a nie stopy metali).
    • 28.10.02, 16:31
      witam!

dzięki za rozpoczęcie b. ciekawego wątku. mnie ten problem też dotyczy, choć w
      b. dziwnej formie. ja pocę się tylko raz, zazwyczaj rano kiedy wychodzę z
      domu... ale za to jak ;) a potem wszystko o.k. trochę to dziwne, ale po tej
      lekturze już wiem co robić.

pozdrowienia dla wszystkich,
      marcin
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.