Ile powinien jesc szczeniak?

Psy Shih tzu

założyciel: lucek361

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam 9 tyg szczeniaka shih tzu, chcialabym wiedziec ile dokladnie karmy
    powinien dostawac...Tzn suchej plus np gotowane miesko. Bo wydaje mi sie, ze
    chyba daje mu za mało, takie wzorcowe karmienie jak w tabelce chyba nie musi
    byc dobre dla kazdego psa, bo jednen jest bardziej zywy inny mniej, a moj to
    maly meserszmit ;) i duzo sie z nim bawie. Od razu mowie, ze dostaje Royala,
    zeby mnie tenshii itp znawcy zaraz nie pytali czy przypadkiem nie daje mi
    jakiegos chapi itp. I bez pytan o rodowod prosze, no chyba ze "KUNDLA" bez
    papierka karmi sie inaczej
    • 13.11.09, 12:55 Odpowiedz
      Tabelka na karmie zawiera takie proporcje jakie pies dostawać powinien. Jest przedział na wagę psa i wiek.
      I nie jest ważne ile Twój pies ma ruchu.
      Są psy bardziej i mniej pazerne na jedzenie. Twój najwyraźniej lubi jeść i dlatego ciągle żebrze i czegoś szuka. Pewni mógłby jeść bez przerwy gdyby miał okazję. To wcale nie oznacza, że dostaje za mało karmy i dlatego jest głodny. Jest głodny bo lubi jeść.
      Możesz go zapychać warzywami i owocami, czasami dać gotowanego mięska. Jednak żadnych makaronów, ryżów i innych tego typu rarytasów, bo spasiesz psa. No chyba że wolisz karmić psa gotowanym + witaminy i mikroelementy - wówczas wyjdzie tego więcej ilościowo niż karmy.

Możesz też spróbować zmienić karmę na jakąś inną dobrą, Royal niekoniecznie musi służyć każdemu psu. Karmę dopiera się pod psa, z tym, że jak sama :] słusznie zauważyłaś, musi być to karma dobra, nie byle jaka.

I tak - różne psy, np ze względu na wiek, stan zdrowia, wielkość, karmi się różnie :]
      --
      Labradość
      Yes Yes PIES!

I don't need to fight to prove I'am right, and I don't need to be forgiven
      • 13.11.09, 13:04 Odpowiedz
        No dobrze, wiec poprosze link do sprwdzonej tabelki, wiem, ze sie na tyym
        znasz...a uwierz, ze takich tabel widzialam conajmniej kilka i w kazdej co
        innego. Tabelami z opakowan jakis tam pedigree sie nie sugeruje, bo podaja
        zawyzone wartosci (wiadomo, wiecej pies zje, wiecej kupisz, wiecej zarobia).
        Royala mu daje, bo mam psa 2 tygodnie, a taka karme dostawal w domu, dodaje mu
        tez gotowana kure. Nie daje makaronow, ryzow itp.
        • 13.11.09, 13:12 Odpowiedz
          Nie można się sugerować tableką z innej karmy, choćby tej samej firmy.
          Nie masz opakowania od karmy?
          Podaj mi dokładną nazwę karmy, wagę psa obecną, docelową i jego wiek, a postaram się znaleźć ile powinien dostawać
          --
          Labradość
          Yes Yes PIES!

• 13.11.09, 13:47 Odpowiedz
            Nie mam, bo kupiłam karme na wage, a poza tym nie chcialabym sie tym sugerowac.
            Cookie dostaje Royal Canin dla szczeniat (mini junior), heh wazy gdzies 1,5 kg,
            tak na oko, bo teraz sama dokladnie nie wiem.Napisalaam, ma dokladnie 9 tygodni.
            A waga docelowa? Rodzice waża 5 i 6 kg.
            • 13.11.09, 14:17 Odpowiedz
              www.telekarma.pl/p72/royal.canin.mini.junior.85.kg.htm
              Ja bym jej dawała średnią między 130 a 170 gram dziennie, jakieś 150 gram rozlożone na minimum 3 posiłki i obserwowała czy nie tyje.

Swoją drogą zdarza się że w sklepie kupuje się karmę po cenie royalowej, a dostaje się zupełnie coś innego.

Taniej Ci wyjdzie jak zamówisz taki cały worek na stronie, którą podałam, albo w Krakvecie czy jakimś innym sklepie

--
              Labradość
              Yes Yes PIES!

• 13.11.09, 14:29 Odpowiedz
                No i tyle mniej wiecej dostaje, ale rozlozone na 4 razy. Nie żebrze o wiecej,
                choc na poczatku szczekal na puste miski, szybko nauczyl sie reagowac na
                podniesionym tonem slowo NIE :) A karme kupuje w sklepie u weterynarza
                (najlepszy w miescie), no chyba, ze weterynarze tez oszukuja... Mam zamiar
                wlasnie zaopatrzyc sie w cały worek, kupilam "troche" bo wiedzialam, ze piesek
                przyjedzie i to wlasnie dostawał.

A i jeszcze do Ciebie tenshii, co do alegratki... ja jakos kupilam tam pieska z
                papierkiem :) babka wyjezdzala na dluzszy okres i chciala szybko sprzedac
                szczeniaczki.
                • 13.11.09, 15:03 Odpowiedz
                  No weterynarz nie powinien oszukiwać.

Nie rozumiem tego odnośnie papierka? To ma rodowód czy nie ma?

Co do ogłoszeń o zwierzętach na allegro czy innych portalach ogloszeniowych:
                  Nie mam nic przeciwko ogłaszaniu szczeniąt rodowodowych w ten wlaśnie sposób, o ile hodowca nie sprzedaje ich jak ciepłych bułeczek każdemu kto się napatoczy.
                  Mało tego - w przyszłym tyodniu odbieram z hodowli labradora, którego również znalazłam na allegro, po tym, jak okazało się, że wiele hodowli labradorów nie aktualizuje swoich stron www i nie umieszcza tam informacji o aktualnych miotach.

--
                  Labradość
                  Yes Yes PIES!

• 13.11.09, 22:13 Odpowiedz
                9 tygodniowe szczenie rasy shih tzu powinno zależnie od apetytu być karmione 5
                /4 razy dziennie .Skoro rodzice ważą 5/6 kg to szczenie prawdopodobnie osiągnie
                zbliżoną wagę ,choć nie koniecznie. Dzienna dawka max 130gr .Zrób test jakie
                potrzeby żywieniowe ma twój piesek nasyp mu do miseczki 130gr karmy kiedy się
                naje zabierz miseczkę z resztą karmy i podaj na kolejny posiłek , Pod koniec
                dnia sprawdź ile zostało karmy .W ten sposób masz pewność ,że nie dajesz mu za
                mało a jednocześnie masz kontrolę czy nie dostaje za dużo.Każde szczenie jest
                indywidualne i ma inne potrzeby żywieniowe. To tak samo jak z dziećmi jedno zje
                dwa talerze zupy i będzie szczupłe inne będzie miało mniejszy apetyt i będzie
                otyłe wszystko zależy od spalania organizmu . Zdrowo karmiony szczeniak ma
                lśniącą sierść nie jest za gruby ani za chudy jego stan łatwo skontrolujesz przy
                kolejnej wizycie u weta. Bo zapewne niebawem będziesz odrobaczać lub szczepić
                psiaka.POZDRAWIAM
    • 16.11.09, 20:25 Odpowiedz
      Tabelki na karmie są orientacyjne, nie trzeba się ich ściśle trzymać. Szczenię w
      okresie intensywnego wzrostu powinno jeść tyle, ile chce i dostawać co najmniej
      4 posiłki dziennie.
      --
      www.dzikiedzieci.pl/
      • 14.12.09, 22:53 Odpowiedz
        Moja sunia ma dwa miesiące. Dostaje mniej więcej tyle papu ile
        powinna. Ale ma zwyczaj jadania o pólnocy. Mam ją tydzień i codzień
        jest to samo. Muszę wstawać bo miski są w kuchni a strasznie
        piszczy. Czy ktoś zna sposób aby ją przestawić? Bo o drugiej wstaję
        do dziecka.

• 15.12.09, 00:02 Odpowiedz
          Czy ktoś zna sposób aby ją przestawić? Bo o drugiej wstaję
          > do dziecka.
          to akurat jest dość proste wystarczy dać szczeniakowi jeść o 7 / 11 /15 /19/ 22
          I powinna przespać całą noc do 7 rano .Jak zauważyłaś moją regułę jest to 5
          karmień co 4 godziny potem stopniowo z wiekiem szczenięcia możesz wydłużać co 5
          godzin 6/7/8 aż w wieku dorosłym dojdziesz do dwóch posiłków na dobę . Ja
          podałam ci przykładowy program możesz go sobie łatwo dopasować do swojego
          harmonogramu dnia .
          • 15.12.09, 11:54 Odpowiedz
            Dorosły pies nie musi jeść 2 posiłków dziennie.
            Może jeść z powodzeniem 3 albo i 4. Oczywiście nadal ta sama ilość, ale podzielona na mniejsze porcje.
            --
            Labradość
            Yes Yes PIES!

• 20.12.09, 10:07 Odpowiedz
            marika1413 trafnie opisała ostatnia godzinę karmienia moja Daisi
            karmi swoje maluszki a mają dokładnie dzisiaj 27 dni o 23 i maluszki
            śpią do 6 rano,więc jeżeli ich mamusia wie że powinny przespac noc z
            nie przepełnionymi brzuszkami to chyba coś w tym jest.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.