Dodaj do ulubionych

pielęgnacja oczu.

12.09.10, 18:33
Szukałam i nie znalazłam na forum nic na ten temat....a jeżeli gdzieś już o tym było to przepraszam za nieuwagę:P
Zastanawiam się czy to problem każdego szczeniaka-moja Kluska ma włoski przy nosku ,które wchodzą jej w oczy, próbuję je jakoś układać ,żeby się tam nie pchały ,ale niestety nieskutecznie.Czekam cierpliwie aż włosy urosną jej na tyle bym mogła upinać je lub wiązać.Proszę o jakieś porady co mam robić z brzydkimi zaciekami i czy wy również macie takie problemy?
Edytor zaawansowany
  • an3czka2 12.09.10, 23:29
    Witaj.
    Ja używa żelu firmy,,Hery", kupisz go w zoologicznym sklepie. Można też przemywać letnią przegotowaną wodą. Robić to trzeba codziennie rano .Niektóre pieski mają mocne te wycieki z oczek, warto tego dopilnować, aby uniknąć brzydkich brązowych śladów. Pozdrawiamy:) z Lilką.
  • olla09 13.09.10, 19:35
    Mój Figo też miał dużo włosków przy oczkach. Miał bo zmoczyłam mu je letnią wodą i układałam aby szły na dół. Ale wkońcu je obciełam bo już je w oczkach miał . Możesz spróbować obciąć jej te włoski ale żeby była spokojna i że by ktoś ci ją pomógł przytrzymać, bo może się wiercić.
  • kajeczka27 14.09.10, 19:06
    My do pielęgnacji oczu codziennie rano używamy soli fizojologicznej (w aptekach dostępne są takie małe kapsułki), wychodzi tanio i na pewno jest bezpieczne dla pieska :) Jeśli chcesz zapuścić pieskowi wąsy to musisz poczekać aż będą na tyle długie żeby grawitacja zrobiła swoje, jeśli nie to obcinaj te włoski które wchodzą do oczu (pielęgnacja będzie dużo łatwiejsza)
    --
    www.diamondmelody.pl
  • buzimi 16.09.10, 11:53
    dziękuję za podpowiedzi:) spróbuję je przemywać często , a jak zabraknie mi cierpliwości to zacznę podcinać :D
  • kajeczka27 17.09.10, 07:40
    Gdybyś zdecydowała się na zakraplanie oczu (czymkolwiek) to pamiętaj że psina musi się do tego przyzwyczaić. Na początku nie będzie zadowolony ale po 2-3 tygodniach powinno być ok. Mój zakraplanie (solą fizjologiczną) znosi bardzo dobrze, zwłaszcza jak mu się odegnie trochę powiekę i zakropi płyn na białka oczu. Wtedy wszystko ładnie się z oczka wymywa samo :)
  • carejka 26.09.10, 14:08
    witam Was,
    weterynarz polecil dla mojego psa plyn Optex do pielegnacji oczu i jest naprawde dobry. jego koszt to ok 18zł
  • giciag 27.09.10, 17:02
    Tez sie z tym troche mecze.Z poczatku podcinalam wokol oczu malemu wloski ,teraz jednak je zapuszczam.Kilka razy dziennie przecieram mu oczka ciepla woda.Wloski ma juz dlugi ze widac mu polowe oczu ale jakos sobie z tym radzimy.
  • adamkowna 20.12.18, 19:48
  • adamkowna 20.12.18, 20:06
    Witajcie! Nie chcę dodawać nowego tematu, więc odkopię trochę ten ;)
    Mam shih tzu i jak pewnie wiecie piesek ten ma wyłupiaste, przez co bardzo wrażliwe oczy ii oczywiście sierść, która w nie wchodzi. Chciałem zapytać jak dbać u takiego pieska o oczy. Chciałbym mu je przemywać zieloną herbatą słyszałem, że to bardzo dobry sposób, ale ostrzegali też że powoduje przebarwienia. Czy może przez ten czas pojawiły się jakieś nowe godne polecenia specyfiki. DO soli fizjologicznej nie jestem przekonany.
    + jak często przemywacie psu oczy?

--
    www.wyszczekany.pl/pielegnacja-oczu-u-psa/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.