u fryzjera... Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • musimy się z Guciem wybrać do fryzjera, co prawda mąż jest na "nie", bo w takich długich włosach on mu się podoba, no ale pielęgnacją psa, to on się już nie zajmuje, tylko ja, ostatnio mam problem żeby rozczesać mu coraz dłuższe włosy, po kąpaniu to przez jakieś 5-6 dni jest ok, a po tym czasie muszę go znowu kąpać, i wcale nie ma włosów do ziemi, tylko takie średniej długości (wyrazy współczucia dla właścicieli długowłosych shih-tzu :) ) więc decyzja zapadła, idziemy się obciąć, tzn skrócić :)

podpowiedzcie tylko, jak to wyglada u fryzjera? mój Gustaw sam nie zostanie, będzie się wyrywał, szczekał itp jak tylko zniknę mu z oczu, z drugiej strony to nawet wolałabym widzieć co Ona (jakby nie było obca baba) z nim wyprawia...

czy mają tam jakieś katalogi?

nie podoba mi się shih-tzu obcięty zbyt krótko więc maszynka odpada, ma być obcięty na ok 5 cm i ma mieć kitkę na głowie, mordeczka też nie za krótko, do tej pory nie znalazłam żadnej fajnej fotki, dzisiaj wieczorem poszperam trochę w necie i jak znajdę to wydrukuję.

mam nadzieję że jak pokażę tej pani fotkę to mi go obetnie tak samo?

ile płaciłyście za psiego fryzjera?

--
    ==================================================================
    bo GIANT to GIANT :D
    • Witam:) Też myślałam, że mój psiak "nie wysiedzi" u fryzjera, że będzie się wyrywał itp. Jeśli trafisz na kogoś z odpowiednim podejściem, to możesz być spokojna o swojego pupila. Mi za każdym razem mówiono, żebym przyszła za ok. godzine, to już psiak będzie "gotowy", jednak ja zawsze czekałam w poczekalni, bo jakoś nie ufałam kobiecie, potem okazało się, że nie miała dobrego podejscia do piesków, albo była juz zmeczona poprzednimi strzyżeniami. Moj psiak sie wyrywał, ona krzyczała, ogólnie było nerwowo i raz poprosiła mnie zebym potrzymała go i odwrocila uwage, bo nie dawała sobie już rady chcąc obciąc włosy przy łapkach. Na szczęscie teraz trafiłam już na inna fryzjerke, jest naprawde rewelacyjna i już tylko na samym końcu moj pies traci cierpliwość, ale co by nie powiedzieć godzine lub póltorej stoi na stole, więc sie nie dziwie:) Dlatego radze za pierwszym razem zostać przy strzyżeniu. A odnośnie fryzury, to szczerze mówiąc, wątpie, żeby dało się obciąć Twojego psa, tak jak chcesz, jest to trudne i raczej trzeba by to bylo zrobic nozyczkami i zajełoby duzo więcej czasu, maszynka której używa moja zaprzyjazniona fryzjerka ma dwa rodzaje długości albo bardzo blisko skóry, albo na około 1 - 1,5 cm, na głowie zostawia włosy dłuższe i na łapkach również. Poza tym włosy bardzo szybko odrastaja, a na wiosne/lato będzie psiakowi o wiele wygodniej w krótkich. Co do kosztu to ja płace 75 zł bez kąpieli, bo zawsze przed strzyżeniem moja fryzjerka prosi zeby psa wykapac.
      Pozdrawiam:)
    • Magda to wszystko zależy od psa. W sumie to uważam że lepiej wyjść, bo pies jest spokojniejszy. Możesz siedzieć na korytarzyku obok. Moja tak zostawała u jednej z fryzjerek i trwało to długo, wykańczała kobietę, ale nigdy się nie skarżyła fryzjerka. Ona po prostu miała anielską cierpliwość. Druga , moim zdaniem lepiej strzygąca była okey, fryzurki super po prostu, pełna perfekcja itd. Ostatnio jednak mnie zawiodła, fryzura kiepska, darła się na psa, mała wystraszona. Może miała zły dzień, ale byłam wściekła. Jak nie jesteś pewna po prostu zostań na korytarzu obok. Co do fryzurki powinna mieć katalog lub ty powinnaś jej dobrze wytłumaczyć o co ci chodzi. To co opisujesz to wygląda mi na typowe obcięcie ,,na szczeniaka". Ładnie tak wyglądają. Cena zależy od saloniku, ale mniej więcej około 70-80zł, bez kąpieli, z kąpielą około 30 zł więcej. Jak jednak wyjdzie obcięcie, to zależy od zdolności fryzjera i wytrwałości psa, z moja zawsze maja horror. Pozdrawiam Ania z lilką
      Ps: fajnie by było jak byś wzięła zdjęcie.

• -- ja się nie mogę doczekać az moja obrosnie do ziemi;) marzy mi się przynajmniej spróbowac utrzymac ją w pełnej szacie;) póki co przyzwyczajam ją do czesania i innych zabiegów ćwicząc na szczenięcym puchu, zwykle to wyglada tak ze jeden grzebyk/ szczotke gryzie a ja operuje drugim i w ten sposób nie wchodizmy sobie w droge, kazda robi swoje;)
      los hombres son un mundo... haz turismo;)
    • Pojutrze mamy umówioną pierwszą wizytę u fryzjera...wcześniej zasięgałam języka, który najlepszy (sobie tak nie szukałam!). Maylowi już nie widać oczu, bardzo mi go żal bo pewnie się męczy, żel Hery i przemywanie stosujemy ale przy takiej gęstwienie nie dość dokładnie. Wybrana przez nas fryzjerka kosztuje 60,-zł z myciem!! Jak będzie tak dobra jak mówią to przekażę do Niej namiary - co prawda to woj. pomorskie ale jest coraz cieplej więc może skorzystacie przy okazji z morza:-))
      • super czaruś wygląda :)
        czy dobrze kojarzę że wy mieszkacie gdzieś niedaleko poznania?
        gdzie byliscie u fryzjera? dajcie jakis namiar :)

--
        • Do osóbki z tym loginem magda79pn Z kąd jesteś, że nas kojarzysz? My nie jesteśmy zadowoleni z tej gromerki może ładnie strzyże ale nie polecamy tego zakładu bo tam gdzie pieski mają swoje zabiegi piękności jest obecny pies gromerki, szczeka jak porąbany a na dodatek kręci się małe dziecko to komplet wybuchowy. Pieski są niespokojne i denerwują się. Małżonka musiała poprawiać bo nasz Czaruś był krzywo obcięty. Jak Czarek będzie obcinany następnym razem to pójdziemy do innego salonu, nie dajemy namiarów bo nie wiadomo co tam jest i trzeba to sprawdzić.
          Pozdrawiamy gorąco :)
          • ja mieszkam w poznaniu na łazarzu, kiedyś o coś pytaliście i wydawało mi się że jesteście z okolic poznania (chyba że z kimś was mylę)
            my jeszcze nigdy nie byliśmy u fryzjera, sama Guciowi podcinałam trochę włosy, ale teraz tzn w kwietniu chciałabym się wybrać, żeby był ładnie obcięty na wiosnę, słyszałam że na piątkowie gdzieś koło wieży rtv jest dobry fryzjer dla psów, ale muszę to jeszcze sprawdzić, tzn popytam znajomych, może ktoś tam był i to potwierdzi

pytałam o namiary bo myślałam że byliscie zadowoleni, ale skoro tak to wygladało (szczekający pies+ biegające dziecko) to jednak podziękujemy :)

--

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.