Dodaj do ulubionych

hiperaktywny tadek- niejadek...

11.05.11, 23:07
mam problem z moim psiakiem otoz nie chce jesc suchej karmy:/
royala shih tzu junior wyzyguje (Sprawdzilam kilka razy) eukanube tez nie je niewiem co robic poki co pedigree dla szczeniat puszki mu daje te mokre konserwki i mleko do picia bez laktozy odtłuszczone, bo wody tez pic nie chce:(
potrafi pol dnia ziajac przed pelną miską wody i sie nie napije a naleje mleka to z pol litry na raz wciagnie...
wet kazal przeglodzic, postawic miske ze bedzie jadl i doopa, nie jadl caly dzien miska z granulatem nietknieta niemal, a gdy my jemy piszczy i szału dostaje wiadomo głodny -ale nie chce mu dawac ludzkiego jedzenia, chociaz w koncu sie zlitowałam bo przeciez caly dzien nie jadl i udko z rosolu dalam pokrojone w kosteczke miesko:( zezarł w minute taki byl glodny... chcialabym aby jadl granulki chocby dlatego ze wet mowi ze zawierają wszystkie niezbedne skladniki i nie trzeba sie martwic o witaminy itd no i przez ryjek nie ukrywam, ma biały łebek wiec nie brudziłby sie tak jak jedząc mokre jedzenie ale i tu problem bo nie nie chce zadnych granulek jesc -tak zeby stanac kolo miski i sie najesc, wezmie kilka przekąsi i tyle...
jak sobie radzić? piesio ma 4 miesiace u mnie od 1.5miesiaca przez ten czas nie robie nic innego tylko co chwile zarcie kupuje nowe ze moze to bedzie mu smakowac i doopa tylko kase trace:/ konczy sie tak ze je konserwe albo cos ludzkiego gotuje zwykle kurczak z ryzem i tarta marchewką :(((
wet mowi ze wszystko z nim w porzadku, ja tez nei widze po nim zeby byl chory (i np dlatego nie chcial jesc) pozatym zżera wszystko inne co ma w zasiegu wzroku, meble, gazety, plastik, wszystko, bawi sie chetnie i najlpeiej caly dzien, nawet teraz siedzi obok mnie podszczypuje (Cale rece mam w siniakach jak cpunka przez te szczypawke) nic a nic nie przypomina slodkich psiaczkow o ktorych piszecie...
czesac tez sie nie daje, gryzie mnie jak przyzwyczajalyscie swoje psiaki do czesania?
jego ojciec zdobywa nagrody na wystawach ma siersc do samej ziemi papiloty non stop zeby sie nie łamał włos a ta cholera nawet sobie głupiego kucyka nie da zrobic...
i jeszcze jedno zeby nie zakladac nowych watkow -ile powinien wazyc 4miesiczny piesek?
z gory dzieki za wszystkie rady...
Edytor zaawansowany
  • cccykoria 12.05.11, 09:37
    ten problem jedzenia dotyczy chyba większości piesków odnośnie suchej karmy. Jak dasz mokrą to suchej w ogóle nie ruszy.Sposób , mokrą weż dosłownie 'łyżeczkę" "rozetrzyj" po misce i dodaj suchej i wymieszaj i zobaczysz.Ten patent był dobry, ale ostatnio Fredi w ogóle nie chxiał jeśc.Miałam iść znów do weta i przyszla mi do głowy taka "myśl".Ugotowałam marchewkę i pierś z kurczaka, miałam gotować ryż i myślę spróbuję do suchej karmy pokroiłam marchewkę i mięsko i wymieszałam, na razie 3 dzień wcina wszystko, dosłownie malutką ilość mięsa, żeby był zapach, a pierś z kurczaka fajnie się "kruszy".

Ostatnia "biegunka", może coś chanął na spacerku, może rinti z warzywami, może kiurczak z łososiem? nie wiem. Wetka powiedziała, zamiast , tego " lososia" lepiej podać kawałek mięska. Teraz jest na animondzie (puszka" indyk z jagnięciną), nie chciał jeść , więc na razie robię tak jak wyżej napisałam, spróbuj, najpierw malutką ilość karmy i mokrej zobaczysz. Tak są one wybredne, a człowiek wywala kasę niepotrzebnie. samą marchewkę uwielbia mięsko też, ale zależy mi aby jadł suchą karmę. Nie zmieniaj taak często bo załatwisz mu żołądek. Każdy mały piesek zachowuje się tak jak opisałaś, ale można oduczyć go tego.Nie wolno dzeisiątki razy i zaowocowało, nawet nie muszę mówić, jak pogrożę palcem wie co to oznacza.Tak jak sobie wyvhowasz, takiego pieska będziesz miała. Co do wagi, nie wiem, Fredi jest duży ważył tydzień temu 7.10 kg (będzie niedługo mial 10 m-cy), ale nie jest otłuszczony i to najważniejsze.Widzialam innego, który ważył 9 kg, ale jest mniejszy.Co do łykania wszystkiego, też mam problem, najlepiej lubi zieleninę, dzisiaj połknąl mlecza nie zdążyłam mu wyjąć:)
    --
    www.youtube.com/watch?v=xXNORt_utR8

(*)(*)(*)
  • cccykoria 12.05.11, 10:27
    może spróbuj jak idziesz na spacer załóż mu szelki i wtedy czesz.U mnie też stawał opór, aż wreszcie wpadłam na taki sposób, nawet fotki jak robię to jest w szelkach jest cierpliwy:)
    --

(*)(*)(*)
  • ciokolate 12.05.11, 12:26
    nie no w sumie czesac sie da ale tez na pol spiaco lub na wysokosciach hehe stawiam go na desce do prasowania i przykucniety siedzi bo sie boi stanac na lapkach wyprostowanych chociaz sie wierci, ale kucyka sobie nie daje zrobic w zyciu wiec chyba pojdziemy do fryzjera i obetniemy mordke bo wloski wpadają mu do oczu i non stop łzawi lub spioszki sie robią... czytalam przedtem gdzies tu post o tych rzesach co odwrotnie rosną w srodku powieki ale nie widze nic takiego u gizmo, po prostu ilekroc ma ropke w kaciku oka zawsze znajduje jakis wlos w srodku co wypadł i wlecial do oczka i podraznia spojowke, leje wtedy sól fizjologiczną, wycieram oczko wloski na mokro wodą i ludzkim zelem do wlosów przygladzam i tak na pare godzin jest spokój dopko sie nie otrzepie wtedy znow kazdy wlos w inna strone stoi hehe -bywa ze i 5 razy dziennie powtarzam taką operacje -a kucyk rozwiazałby sprawe...
  • agamadrid 14.05.11, 23:37

-- moja tez sie nie daje ale mam sposób:P czeszemy się 2szczotkami lub grzebieniami na raz;) ona jeden gryzie i sie na nim wyrzywa a ja drugim robie co mam robic, obie jestesmy zajete i żadna sobie w droge nie wchodzi.... ale kucyka tez jeszcze mi sie nie udało zrobic, przypinam spinki póki co:P
    los hombres son un mundo... haz turismo;)
  • megg_mb 12.05.11, 10:53
    Maylo jest w podobnym wieku, ma 4,5 miesiąca i waży lekko ponad 4 kg (ważony ostatnio na łazienkowej wadze). Jest tak samo wybredny jak Twoje maleństwo ale postępuje podobnie jak cccykoria. Do suchej karmy dodaje na zmianę animondę, purinę, ugotowanego kurczaka, zdarza mi się dać również pieczonego ale zawsze z suchą. je tak naprawdę raz dziennie i to niezbyt powalające ilości. A!..oczywiście trzeba go zachęcić, mąż miesza mu to widelcem i udaje, że je, chwaląc głośno "jakie dobre"..i tak dzień za dniem. Maylo jednak pije, dużo pije i to wody..każdy piesek jest inny, pewnie trafiłaś podobnie jak ja na niejadka za to ja mam dodatkowo "pijaczka"...co do czesania to przeżywam to samo, przemywam oczy i czeszę gdy jest w stanie spoczynku czyli gdy śpi. Budzi się oczywiście ale jest kilka minut taki "wciągający żółtko", a co zdążę to zdążę wyczesać. ma teraz b.długie włosy, fryzjer 16-tego i już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam. Marta
  • ciokolate 12.05.11, 12:19
    Gizmo waży prawie 3.350 z z groszami -tez na łazienkowej elektrycznej, w niedz bedzie mial dokladnie 4miesiace... czyli wynika z tego ze nie wazy zle porównując go z twoim? martwie sie ze nie chce jesc normalnej porządnej karmy chciałabym aby rósł zdrowy i martwilam sie ze moze za chudy czy cos a wstydze sie zapytac wet zeby nie pomyslal ze go głodze, bo tez sie mu nie przyznaje ze nadal mam problemy z jedzeniem odkąd mi doradzil przeglodzić psa i nie poskutkowało... słyszałam ze konserwy pedigree nie nalezą do najlepszych niestety nie chce jesc nic innego wiec chyba dobrze ze chociaz to je:/ wydałam juz tyle kasy na rozne granulaty ze nawet ja nie mam tak lodowki zaopatrzonej jak moj pies jesli chodzi o roznorodnosc i doopa.
    no wiec je konserwy i ludzkie jedzenie:(
    w sensie ze staram sie codziennie miec kawałek jakiegos miesa z kurczaka ugotowanego (udko lub piers plus marchewke tre do tego tez ugotowaną wczesniej z tym mieskiem) po prostu w razie gdyby jasnie pan nie raczył sie zainteresowac nawet konserwą:/

i przewaznie jest tak ze zjada puszke dziennie na 2x plus na obiad kurczak z marchewką i czasami z ryzem plus do picia mleko
    tez niewiem ile powinien pic w sumie i dolewam dotąd dopoki chce pic:/
  • megg_mb 12.05.11, 12:51
    ..jak zjada puszeczkę pedigree dziennie i w międzyczasie jeszcze co nieco to je o wiele, wiele więcej od mojego. Maylo dokładnie 20 maja będzie miał 5 m-cy czyli jak Gizmo 15-tego kwietnia cztery to praktycznie jest o cały miesiąc starszy. Nie martw się, mąż jak nie widzę tez faszeruje małego ludzkim, nie widziałam ale córka "zakablowała". Jak jesteśmy u znajomych zajada się suchą chappi i jeszcze nigdy po niej nie chorował także chociaż sama kupuje tylko royala nigdy nie wyrywałam mu miseczki z inną karmą. Jak Gizmo toleruje pedigree to mieszkaj mu je z suchą i zacznij od kilku ziarenek bo może cwaniaczek wyczuć. A!...powiem Ci cichutko, że kiedyś polałam mu suchego royala sosem od wołowinki..wow...zajadał tak, że milo było popatrzeć, czasami polewam suchą karmę oliwką z oliwek i też wtedy zajada.
  • shih-mo 12.05.11, 13:14
    Mój psiak też bardzo wybredny. 1,5 kg royala je juz 3 mce albo i dłużej. Animonde mu daje to czasem tylko powącha i 2 dni ta miska z jedzeniem nie ruszona stoi. Najchętniej je mięsko z kurczaka gotowane. A jak jest z dodatkiem warzyw to najczęściej wybiera mięso a resztę wyrzuca z miski. Czasem daję mu zupę tę co my jemy ale to tak raz na dwa tygodnie.
    Mi czasem już ręce opadają przez to jego nie jedzenie. Próbowałam już wszystkiego. Przegłodzenia, mieszania suchej z mokrą, moczenia suchej w rosole i na nic to wszystko. Czasem zje a tak to obchodzi miskę z daleka. No chyba że kurczaczek albo wołowinka gotowana to znika w jedną minutę.
    Najgorsze to że moje dziecko i mąż to też tacy wybredni. Także mam przerąbane jeśli o to chodzi.
  • grazia00c 12.05.11, 16:19
    - Mój Falco ma już trzy latka i waży 6,6kg - w wieku czterch m-cy ważył 3,7kg. Jako szczeniak dostawał startera Royala - moczonego i na tym koniec . Następnego Royala dla starszych szczeniąt nawet nie ruszył. Połowę opakowania przemyciłam w różnej formie jedzenia , ale drugą połowę oddałam dla innego psiaka , bo mój jak tylko wywąchał zapach tej karmy , to już nie tknął jedzenia .Wet twierdził ,że to nie możliwe i przy okazji wizyt serwował mi torebeczki suchej karmy coraz to innego producenta - miseczka mogła stać wieki , a Falco i tak jej nie ruszył. Wygląda na to i z tego , co piszą dziewczyny te psiaki nie przepadają za suchą karmą. Nauczona doświadczeniem z 13-letn.bokserem , który miał często problemy żołądkowe - jadł praktycznie wszystko - Falco gotuję bez dodatku soli i przypraw mięso - wołowina lub cielęcina z kurczakiem na przemian z kaszą , ryżem , makaronem i jarzynami+witaminy. Kiedy był szczeniakiem gotowałam pierś z kurczaka lub udko z kaszą manną+jarzyny - zawsze bez soli. Od czasu do czasu zjadł ser biały z żółtkiem, owoce lub surowe warzywa i to w zasadzie wszystko. Falco w przeciwieństwie do boksia , nigdy nie ruszył słodyczy , sera żółtego , czy resztek z obiadu. Diete uzupełniałam zrywkami z zoologicznego. Trzy letni Falco nadal nie ruszy suchej karmy , gotuję raz na dwa , trzy dni a z puszki je jedynie Pedigri - uwielbia chrupać surową marchewkę. Jeśli Twój psiak nie chce suchej karmy , nie upieraj się przy tym - on i tak sobie sam wybierze - gotowanie jest uciążliwe , ale się opłaca - przez trzy lata nie miałam ze swoim żadnych problemów , a na szybkiego można mieć w zapasie jakąś puszkę - pozdrawiam!
  • maby-baby 13.05.11, 22:11
    Moje sunie też nie za bardzo przepadają za suchą karmą, ale jak wymieszam z odrobinką (dosłownie pół łyżeczki) jogurtu lub pasztetu, to pazurki lizać :)
    --
    Laura Maria- 29 listopada 1999
    Albert Franciszek- 15 marca 2010

[url=http://www.suwaczek.pl/][img]http://www.suwaczek.pl/cache/37b9eb19f6.png[/img][/url]
  • an3czka2 14.05.11, 10:34
    Kochana przede wszystkim to zabiera się miskę z jedzeniem po 15 minutach jak nie zje, i podaje dopiero jak jest pora następnego posiłku. Mleka psu nie wolno podawać. Zero przypraw, czyli soli pieprzu itd. Kurczaki też odradzam, często uczulają, lepsza opcja to indyk, królik, jagnięcina. Moja odstawiała to samo przez rok. W końcu wściekłam się i przestałam ustępować. Teraz dostaje na zmianę, gotowane jedzenie (indyk 1/3, warzywa 1/3 i płatki owsiane lub ryż 1/3), karmę suchą ale z domieszką animondy. Miska z wodą stoi non stop pełna. Wyeliminuj Pedigree, bo to kiepska karma. Staram się aby jednak jadła jak najwięcej suchej karmy. Urozmaicenie to owoce i warzywa surowe(oprócz winogron) oczywiście w odpowiedniej ilości, serek chudy biały, żółtko sparzone raz w tygodniu. One kochają grymasić jak się na to pozwoli. Druga sprawa czesanie, nie odpuszczaj i czasz nadal, powoli zobaczy że nie odpuszczasz i się podda w koncu. Możesz w nagrodę podać co jakiś czas smakołyk psi. Nie pozwalaj się też podgryzać. Pokaż że nie akceptujesz takich zachowań. Jak popracujesz nad pieskiem to zaprocentuje na bank. Pozdrawiam Ania.
  • cccykoria 14.05.11, 17:02
    tak się przechwalałam o moim nowym sposobie jedzonka i czar prysł, nie chce jeść. Może to wina mięska lubi kurczaka wczoraj ugotowałam mu indyka i z karmą i marchewką nie ruszył.Wieczorem dodałam mu animondy(indyk z jagnięciną) jak jadł to wylatywalo mu bokami:).Dzisiaj karma plus animonda, nie chciał.W południe karma plus animonda, ale z kurczakiem i cielęciną, zjadł wszystko. Powoli mam nieraz dosyć, ale muszę dojść do tego, czego nie lubi a co lubi.Co myślicie, może ten royal jest przereklamowany? Wczoraj ze sklepu babka mnie namówiła na acanę z jabłkiem, kupiłam małą ilość i powoli mu dorzucam do jedzonka a z ręki wcina aż uszy mu się trzęsą:) a royala nie zje.
    --

(*)(*)(*)
  • ciokolate 14.05.11, 18:09
    niewiem czy jest przereklamowany czy nie bo wszyscy go chwalą, wiem na pewno ze mój pies po nim żyga, eukanube, purine, nawet friskies jadl i było ok (tak po troszke nie zeby całą miche) natomiast po shih tzu junior zawsze jest haftanina i nie raz nie dwa tylko tyle razy ile probowałam go podac i to nie tak zebym na sile go pasła tylko po garstce, tyle ile miał ochote co z tego jak chwile pozniej zwraca wszystko wiec wywaliłam bo co miałam zrobic...
  • agamadrid 14.05.11, 23:28
    ja zauwazyłam ze moja ma biegunke po shih tzu junior (w sensie nic jej nie jest kupka ok ale np podje juniora, przespi sie, pobawi jak zwykle, a chwile pozniej zamiast zrobic rogalik to drzyzgac zaczyna, ale normalnie tak ze woda idzie... 3razy przetestowałam czy to aby na pewno to i jestem pewna ze junior 28 jej nie slózy bo wczesniej jadla starter z royala i bylo dobrze wszystko, nierozumiem czemu tak reaguje, ale szkoda mi psa na dalsze eksperymenty i teraz kupuje purine bo akurat miałam "próbke" od weta i jej spasowała...
    moja tez chrupki traktuje jak przekąske, porcja "dzienna" starcza jej na 3-4dni,
    nie zabieram miski ani z wodą ani z chrupkami -tak sobie stoją, a ona sie częstuje jak ma ochotę;) tez dopajam mlekiem 0% bez laktozy, ale nie pół litra tylko na spodku od filizanki jej daje zeby nam dała spokój jak jemy np obiad czy inny posiłek;)
    --
  • ciokolate 14.05.11, 18:18
    mleko kupuje odtłuszczone i bez laktozy a puszki pedigree dla szczeniąt ktos do sprzedarzy dopuscił wiec nie mogą byc szkodliwe... pozatym moj pies jest zdrowy, przegladajać fora widzę ze wazy tyle co powinien ważyć szczeniak w jego wieku wiec raczej mu nie szkodzi ani jedno ani drugie tak wiec nie będe rezygnować z żadnej z tych rzeczy dopóki będą jedynymi produktami jakie mój pies je ze smakiem;)
    mój pies nie grymasi -on po prostu nie je, nie pije a nie wmowisz mi ze dla szczeniecia taki post jest zdrowszy niz odrobina mleka czy "gorszej" jakosci karma. Nawet sobie nie wyobrazasz ile ja pieniedzy wywaliłam na granulki ktore poszły w beke
  • grazia00c 15.05.11, 07:31
    - Myślę ,że masz rację ! - co prawda wet proponują swoje karmy , ale i tak psiaki same wybierają co chcą jeść i podobnie jak u Ciebie kolejne karmy szły do kubła. Swojemu jak już pisałam gotuję bez soli i przypraw - mięso(najlepszej jakości) +makarony lub kasze lub ryż + warzywa +witaminy, a i tak od czasu do czasu zauważam luźną kupkę. Falco nie zbiera niczego z ziemi , ani w domu ani na zewnątrz - więc to nie to - może coś z mięsem? - nie wiem. Wyczaiłam , że jak podam mu przez jeden dzień Pedigree(innej karmy nie ruszy), to kupka wraca do normy. Mleko też podawałam Falcowi , kiedy był szczeniakiem , ale rozcieńczałam wodą - chętnie pił do jakiegoś czasu - potem sam odstawił. Swoją drogą też jest tadkiem - niejadkiem od małego i sam sobie wybrał co chce jeść , a czego na pewno nie ruszy. Obserwacja psiaka pozwoli Ci na wybranie odpowiedniej diety - pozdrawiam Grazia!
  • agamadrid 14.05.11, 23:34

-- u mnie w domu sie nie je indyka ani królika bo na oba mam alergie:P je sie w sumie tylko kurczaka (bo baranina smierdzi, krowina za krwista, świnina za tłusta:P) wiec i młoda wcina kurczaka jak złoto zarówno jako wędline jak i gotowanego, nie ma zadnych uczuleń...
    notabene moja tybetka wczesniej miała jeszcze wiecej alergii odemnie a pamietam ze purine z kurczakiem i łososiem kupowałam własnie dla psow z problemami skornymi...

• an3czka2 15.05.11, 11:03
    Kochane ja miałam to samo przez około rok lub więcej. Kupowałam, cudowałam i lądowało u koleżanki dla jej psa lub kuble. Powalczyłam jednak tak jak mi doradził hodowca i weterynarz i jakoś ją,, wyprowadziłam " na prostą. Dostaje Royala dla alergików cały czas, bo w karmach dla alergików kurczak jest hydrolizowany i dlatego go trawi dobrze. Urozmaicam jej dietę, bo uważam że tak trzeba i to doradzają hodowcy. Wasze maluchy też się ustabilizują na pewno, troszkę cierpliwości:). Pozdrawiam Ania.
    Ps : słyszałam o Acanie dobre opinie, to fakt, ale moja jej nie rusza, niestety. Chętniej zjada Hillsa, to kupuję często.
  • agamadrid 18.05.11, 20:09

-- bóg ci zapłac za tę acanę! kupiłam bez przekonania na próbę i co? moja dziewczynka je pięknie sama!!!!!!!! zadnych grymaszeń, stoi przy miseczce i wsuwa aż zje wszystko;)
  • cccykoria 19.05.11, 09:32
    Fredi też je i mu smakuje o dziwo kupcie są oki i regularne, ale mieszam z royalem, dosypując większość acany. Od jutro zacznę podawać samą acanę i zobaczę i jak na razie po cichu się cieszę:)
    Odnośnie karmy shih tzu ( ja akurat kupowałam 24 ponad 10-m-cy, tak mi doradzili, że można już podawać pomimo, że jeszcze Fredi nie miał 10- m-cy) i teraz jak czytam Wasze uwagi, coś jest z tą karmą. Mieszałam z royalem i kupcie były wolniejsze.Co zauważylam jeszcze, najpierw kupiłam małą ilość shih tzu i trzymałam w woreczku, karma była tłusta. Następną ilość wsypałam do puszki to samo, poszłam do sklepu zapytać się, oni nie mają takiego problemu, czyli wygląda na to, że puszka ma być otwarta;) bo przecież trzymają w workach "otwartych";)
    --

(*)(*)(*)
  • megg_mb 20.05.11, 13:38
    Dziewczyny..zamówiłam tę Acanę ( w zoologicznym nie miewają) w necie ( jeszcze nie doszła)...miałam problem jaką bo tyle jest gatunków ale Maylo ma dzisiaj 5 m-cy więc wzięłam na próbę puppy small dla szczeniąt i nie wiem czy nie powinnam najpierw jednak Was zapytać. W opiniach b.ładnie piszą o tej z jabłuszkiem. Napiszcie jaką podajecie? Pozdrawiam z ciepłego ale burzowego Pomorza:-))
  • cccykoria 20.05.11, 21:40
    rzeczywiście jest wybór tej acany. Tak faktycznie to nie wiem, czy tą acanę co ja kupiłam to powyżej roku? czy dla dorosłych? itp.Worek napewno "różowy"a krokieciki większe okrągłe (podobne wielkością i wyglądem ) do raphacholinu. Ta dla młodszych jest drobniutka jaśniejsza i ta babka mówilła, że nie ma do roku z jabłkiem, a czy to prawda nie wiem?.Jutro jak się wyrobię to się dopytam jaka to. Doradzić ciężko, ja testuje, napewno lepiej mu smakuje acana (bardzo dokładnie ją gryzie), royala już w ogóle nie chce, ale teraz w ogóle rano nie chce jeść, czy to przez gorąc, czy przestawil sobie jedzenie, niedługo "wkroczy w dorosłość":) pozdrawiam z deszczowego zachodu:-)
    --

(*)(*)(*)
  • megg_mb 20.05.11, 22:39
    Słusznie! nawet w necie nie ma z jabłkiem do roku (właśnie poszperałam)...nasz mały na Royala też "ma wylane", nie chce jeść i wiesz, co? również rano nie jada no chyba, że są to dropsiki:-) U nas znowu burza, wczorajsza uszkodziła koleżance dom..tzn: bardziej strażacy bo jak gaszą to tak, że do parteru dom pływa:-( Maylo b.rzadko szczeka ale burzę obszczekuje pięknie. Pozdrawiamy weekendowo:-))
  • an3czka2 21.05.11, 09:50
    O matko to u was nieźle było, u nas we Wrocławiu po grzmiało wieczorem i spokój. Dziś od rana zachmurzenie, troszkę chłodniej. Oby nie było jak u ciebie. Po południu jadę na ściąganie szwów małej, może w końcu brudasa wykąpię:). Moja na burze nie reaguje, po pierwszym grzmocie powiem -nic się nie dzieje i mała spokojnie zasypia, czy dalej się bawi. Pozdrawiam Ania z lilką.
  • kocik74 21.05.11, 10:33
    Witajcie dziewczyny u nas też była burza a nasz bohater Czarosław postanowił wybrać się na podwórko aby tam oglądać błyski on taki już jest niczego się nie boi i bardzo rzadko szczeka.A co do jedzenia karmy royal canin to nasz szanowny piesio przeniósł się na PURINE PRO PLAN dla psów ras małych ale jest tak że czasami je jeden posiłek dziennie a na drugi dzień domaga się jedzenia.Ja myślę że te nasze psiaczki tak już mają nam babka z hodowli mówiła że one sobie krzywdy tym niejedzeniem nie zrobią bo jej sunie też tak robią.My mamy kontakt z tą babką bo jest to przekochana osoba która bardzo kocha zwierzaczki i prowadzi zajęcia z końmi dla niepełnosprawnych dzieci.Serdecznie pozdrawiam..))
  • megg_mb 21.05.11, 23:13
    No,proszę! jak te 10 dni szybko minęły:-) macie, dziewczyny z głowy coś co tak naprawdę burzyło harmonię, prawda?...super, że się zdecydowałaś Aniu na zabieg, teraz Lilka bez Twojego "matko, uważaj" może skakać do woli:-)...Pozdrawiamy z Maylusiem ( śpi co prawda na Małysza w chwili obecnej ale na pewno mnie upoważnia do pozdrawień:-))
  • cccykoria 21.05.11, 14:37
    U Nas jest ta karma www.acana.com.pl/acana/?puppy-small-breed-karma-dla-szczeniat-ras-malych,10 dobrą kupiłaś. Mają tą i dla dorosłych psów ras małych, a tak w ogole jest tyle acany zależy od wiekości psa i różnią się wielkością krokiecika)a z jabłkiem rzeczywiście tylko dla dorosłych psiaków. Taką samą kupiła aga...

Z tym jedzeniem miałaś rację, dzisiaj Fredi wcina, kilka dni temu zaczynał jeść po południu, może to przez gorąć? Oczywiście dropsiki ciasteczka waniliowe( jego ulubione) łykałby przez cały czas, to są cwaniaki:-) " urodzeni aktorzy";))
    --

(*)(*)(*)
  • agamadrid 21.05.11, 10:27
    ja kupiłam tę--> PUPPY SMALL BREED
    młoda wsuwa az sie jej uszy trzęsą, jak nie chowałam miski tylko dopełniałam to teraz chowam:D:D:D
    royala daje jako premię za kupkę na dworze czy siku bo zaczelismy wychodzic, wyrzucac nie bede a stwierdzilam ze jak zje kilka ziarenek dziennie to nic jej nie bedzie... z mlekiem matki ssala royala, gdy jadla startera royalowego to wszystko było super i dopoki shih ztu juniora mieszałam ze starterem (a mieszalam dłuzej niz kazali bo chcialam skonczyc opakowanie) tez bylo dobrze... a jak dostaje sam to sraka... nie wiem o co kaman, tak mysle ze firma ta sama to skladniki tez, niewiem moze zle gryzie albo co (w koncu junior 3xwiekszy niz starter) w kazdym razie poki co mam rewelacyjny srodek w przypadku zatwardzeń przedwczoraj młoda zrobiła kulki jak królik 2x potem dostała garstke royala i kupka wrocila do normy przy nastepnym wyproznieniu;)
    --
  • cccykoria 21.05.11, 14:26
    aga teraz kumam bazę:) to ja latałam do weta bo kupki 'wodniste" itp w tym samym czasie podawałam karmę shih tzu(powyżej 10-m-ca) i myślałam, że coś chapnął na spacerze:). Z tym royalem dobry pomysł, ale za czorta już nie chce jeść, nie wiem, czy rozróżnia karmy:) ale dzisiaj gdy wsypałam acanę jadł, dokładka royal, nawet nie wąchał w misce tylko wielkimi ślipami patrzy na mnie:) oczywiście waćpan acanę teraz je z dosmaczaniem, ale pańcia przebieglejsza:-) najpierw troszku acany z animondą, potem dosypuje suchą:) jak długo to będzie nie wiem..w razie czego wymyślę coś nowego:)
    --

(*)(*)(*)
  • megg_mb 21.05.11, 22:14
    A to cwaniaczki z tym jedzonkiem!..."moja" Acana jeszcze nie doszła, na początek pomieszam z Royalem bo mam tego w "pip" i do wszystkiego będę dosypywała. Dzięki "ccccykoria" za info na temat Acany( powiedź proszę jak masz na imię?)...a z tą burzą to powiem Wam, że mojej koleżanki z pracy, domek do remontu..przez okno "wpadł" ten tzw: kulisty więc wyobrażacie sobie spustoszenie?!..na ścianach dziury bo szalał po piętrach..a wpadł przez uchylne okno...no! mówię Wam..koszmar!..i żeby nie było, że piorun wali w najwyższy punkt bo przy domku Ani (koleżanka) rosną naprawdę wysokie dęby, a piorunek wybrał okno...Buziaki tym bardziej, że Maylo chyba "załapał" jak chce siusiu czy tez "zestaw" podchodzi pod drzwi:-))a! mam pytanko; czy Wasze też zamiast szczekania manifestują swoje potrzeby poprzez...ham..jak to ubrać w litery..takie "eyeyey"?
  • ciokolate 22.05.11, 10:42
    to ja tez kupie te acane co ty i zobaczymy czy moja cholera się chwyci;)
  • cccykoria 05.06.11, 13:49
    chyba coś nie tak z tą karmą? Fredi je z dosmaczaniem, ale kupki b. duże w życiu takich nie robił.Wydaje mi się, że przytył sporo, albo sierść podrośnięta daje taki efekt.? Jutro go zważę u weta i zostalam z problemem jaką karmę kupić? przecież nie mogę mu tak zmieniać?, po royalu kupki " wolne" a więc odpada, po acanie fajne, ale ta "ilość" mnie przeraża, skąd to się bierze, nie przekarmiam go?. Która z Was karmi acaną? i mogłaby dodać swoje spostrzeżenia?
    --

(*)(*)(*)
  • an3czka2 06.06.11, 09:47
    Skład Acany jest super, może sama kupię. Moja ma problem z suchymi karmami, już nawet z Hillsem marudzi. Mam ochotę na tą Jagnięcinę z Jabłkiem. Jutro go zważ i sama zobaczysz czy przytył za dużo. Ja w każdym bądź razie nigdy nie daję psu tyle co piszą na opakowaniu, zawsze je mniej. Normy są mocno zawyżone przy dorosłych psach. Przy naszych trzeba uważać, bo nadwaga grozi wysiadaniem stawów.
  • cccykoria 08.06.11, 09:12
    fredi waży 7,60 kg i wet powiedział, że wygląda b. dobrze, ale to już sygnał ostrzegawczy:) Przedobrzyłam z tą acaną, za dużo dawałam:) Drynknełam do acany(dystybutor i importer w Jelczu-Laskowice), babka nie kumata powiedziała, że te duże kupcie ze względu na ilość wlóknika.Próbki 400gr są ze świeżych i smak może nieco się różnić, czy to prawda? nie wiem.

Lecę dalej na acanie, bo mu smakuje z dosmaczaniem i nie namawiam nikogo, ale jestem zdania, żeby dawać pieskowi to co lubi I oczywiście skład b. ważny karma z wyższej półki. Acana 2,5 kg kosztuje w granicach 55-60zł w sklepach z wora 14,50. Termin ma 3-ce i jeżeli sprawdzi się na dłuższą metę, będę kupować tą w opakowaniu. Royal teraz już na bank wiem powodował "biegunki" rewolucję w żołądku itp Wetka polecała jeszcze jako dobrą karmę eukanubę, ale to inwidualnie dla każdego pieska, czy mu pasuje, czy nie ma sensacji żołądkowych itp
    --

(*)(*)(*)
  • an3czka2 08.06.11, 09:30
    Co do próbników, to jest w tym prawdą, są zawsze smakowitsze. Moja dostaje tą Royala hypoallergrnic, dla alergików, ale kupie jak trafie tą Acanę z jabłkiem. Eukanuba też jest dobra, poprzedni był na niej. Finias miała tendencje do tycia i ta specjalistyczna odchudzająca jest super:). Błyskawicznie chudł, i czuł się dobrze. Dostawał na ogół tą zwykła, oczywiście mniej niż pisało na opakowaniu i miał się jak najlepiej:), to porządna firma.
  • cccykoria 08.06.11, 10:07
    Aniu we Wrocku jest nawet wymieniała mi babka sklepy,gdzie, ale na razie kupuję u mnie, jak się zdecyduję to przy okazji odwiedzenia córci we Wrocku kupię."Próbka " kosztuje chyba około 15 zł -400gr. Wygląd krokiecików nie jest ciekawy:) ale przecież nie o to chodzi. Wczoraj w sklepie babka proponowała mi Regal, nie wiem, czy w innych sklepach jest, ale nie dałam się namówić, bo nie będę zmieniać, skoro frediemu smakuje:)
    --

(*)(*)(*)
  • mrukmrukmruk 13.06.11, 09:51
    Próbuj z innymi karmami, w końcu musi jakąś polubić. Spróbuj na przykład Diamond Hi-Energy Sporting z e-karma.pl, to bardzo dobra karma dla, nazwijmy je, "nadpobudliwych" psów, które uwielbiają ruch i zabawę. Odpowiedni zestaw witamin, minerałów i wartości odżywczych przy dużym wydatku energetycznym

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka