• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Kiedy pierwsze strzyzenie ?

• 29.04.12, 23:23
    Witam,mam pytanie , mam szczeniaka 2,5 miesięcznego kiedy mogę go pierwszy raz zabrać do fryzjera bo nie chciałabym żeby sie latem męczył . Znowu nie chciałabym czekać do przyszłego roku i co ile tak mniej wiecej powinno sie to robić ? Pozdrawiam z Bobim
    Edytor zaawansowany
    • 04.05.12, 07:10
      Witam, proszę mi podpowiedziec kiedy mam lub mogę iść z psem pierwszy raz do fryzjera, mieszkań w Nl i mam jeszcze problemy żeby sie dokładnie dogadać w więc doradzicie mi czy nie,w Pl nie byłoby problemu ale tutaj ? Pozdrawiam
    • 04.05.12, 11:25
      Ja pierwszy raz byłam z Młodym gdy skończył 2 miesiące - nie strzygliśmy psiaka, ale zależało mi na tym, aby zapoznał się z fryzjerem jako takim. Była kąpiel i podcięcie końcówek. Potem chodziliśmy raz na 2 miesiące; dopiero tydzień temu ( Figiel ma prawie roczek) zdecydowaliśmy się na skrócenie włosów ( zasapany chodził i wyraźnie szukał ochłody). No i od tygodnia mamy shih w wersji przejściowej - ni to krótkiej ni to długiej. Bardzo mi się podoba... skrócenie wąsów i brody "odjęło mu lat " :P
      • 05.05.12, 11:33
        Dzięki za podpowiedź bo nie wiedziałam czy zrobię dobrze idąc z Bobim do fryzjera, wykąpalam go juz tydzień temu i całkiem miło bylo, podobało mu sie :) pozostało mi tu w Nl znaleźć fryzjera dla mojego skarba i umówić sie na wizytę :)) Pazurki tez odrazu mu każe przeciąć bo mam 7-miesięczna córeczkę do której on sie granie a ona go odpycha bo drapie u przygryza hihi chcialby z nią szaleć ale nie zawsze im to wychodzi hihi pozdrawiam Aga. :)
    • 07.05.12, 15:00
      Adelo a po co kupowałaś pieska z długim włosem?. Przecież u shih tzu cały urok to przepiękny włos, a twój maluszek ledwo ma 2 m-ce i już chcesz go obcinać. To stanowczo za wcześnie, może wstrzymaj się do około pół roku. Moja młodsza ma 7 m-cy i nie planuję na razie wycinania jej. Owszem troszkę skrócę ale nie dużo. Pieski pocą się pyszczkiem i poduszkami łapek, upał nie jest aż tak dokuczliwy jak nam się wydaje:). Wstrzymaj się, a zobaczysz jak wyrośnie na pięknego psiaczka:). Pozdrawiam Ania z Fabią i Lilą.
      • 09.05.12, 22:59
        Aneczko, to nie tak ze chce go na sile obciąć juz i teraz, maluszek 18 skończy 3 miesiące rodzice nie byli dlugowlosi więc Bobi tez raczej nie będzie, zadałem pytanie bo nie chciałam żeby sie mały męczył w upały, ale skoro nie będzie cierpiał to nawet lepiej, bo podoba mi sie taka kudłata kulka, hihi. Dziś wykąpal mi sie w kałuży biegajac z innymi pieskami ale umysłem mu lapki i brzuszek i jest czysty , muszę jednak pomyśleć o jego pazurkach bo boje sie ze drapnie moja córcie i będzie płacz . Dziękuje za wszystkie rady i pouczajcie mnie bo nie chciałabym go skrzywdzić robiąc coś zle. Pozdrawiam Adela z Bobim :)
        • 09.05.12, 23:41
          Witaj.
          Nie bardzo rozumiem określenie ,,rodzice nie byli długo włosi"?, byli wystrzyżeni?, czy po prostu to mieszance shih tzu. Kochanie ty jesteś pewna że kupiłaś shih tzu?, czy nabito cie w butelkę jak wielu. Moja Lilunia nie ma rodowodu, ale jest w na pewno shih tzu i jej maluszki też. Sierść owszem ścinam czasem, ale wierz mi że z bólem serca. Jej córcię Fabię w ogóle bym nie ścinała najchętniej, ale muszę bo wróciłam ze szpitala po dwóch tygodniach i ma niestety okropne kołtunki. Jedna i druga to po prostu małe kłębki kołtunów. Córka nie dała sobie z nimi rady z czesaniem. Brak wprawy niestety zrobił swoje:). Wejdź do mnie do galerii i zobacz jak ślicznie wyglądają długowłose shih tziaki, są cudne:). Pozdrawiam Ania i buziaki dla maluszka od moich dziewczynek:).
          • 10.05.12, 12:33
            No my właśnie wrocilysmy z pierwszego strzyżenia Tośki i była tragedia. Tosia skakała jak na rodeo, nie mogłyśmy sobie z nią dać rady. Trzymałyśmy ją we dwie, jeszcze była przypięta, ale wytrwale z nami walczyła. Poddała się po kilku smakołykach, ale na chwile. No w każdym razie jest obcięta. Ja również lubie długie włosy (sama takie mam :)) ale na lato obcinam na krotko tzn. zostawiam dłuższe łapki, ogonek i głowkę, a reszta maszynką ostrzem 10. Tak jest wygodniej i dziewczynkom i mnie. Pozdrawiam.

Ps. w życie nie widziałam tak cierpliwego groomera:)
            • 10.05.12, 13:05
              no to czekamy na zdjęcie Tosi po wizycie u fryzjera :)
              • 10.05.12, 22:06
                Ada to ja też czekam na zdjęcia dziewczynek,sama nie pochwalę się swoją Boni we wtorek idziemy do fryzjera bo nie potrafię przesłać zdjęć taka ze mnie wiekowa gapa.Pozdrawiam Maria
            • 11.05.12, 00:27
              Ada to jak bym słyszała swoja opowieść o pierwszym strzyżeniu lili:). Trzy godziny walki P.Alicji z Lilą, do dziś to wspominamy ze śmiechem:). Teraz jest grzeczniejsza, ale dziś też dała popis i nie wiem dlaczego:). Ma baba charakter:). Jutro kolej na Fabcię, myślę jednak że będzie grzeczniejsza:), kocha czesanie więc i może obciąć się da:). Lilunia wygląda ślicznie, taka słodka kruszynka się zrobiła:), ale sadełko widać:). Jutro po obcięciu Fabci wstawię zdjęcia, ale małą chcę obciąć nożyczkami. Zobaczymy co powie pani Alicja:). Od maszynki po prostu włos twardy się robi, chcę tego uniknąć u małej, a po za tym kocham ją czesać:). Pozdrawiam Ania, Ada buziaki dla dziewczynek:)
              • 11.05.12, 01:44
                Moje kochane, Bobiego rodzice cóż troszkę biedactwa zaniedbane były, tata wyciachany ze tak powiem niby na krótko ale byle jak podobno super glu sie posklejala mama miała dłuższe włosy ale ... mogli by ja czesac częściej . Tu widuje piękne okazy shih tzu ale bariera jezykowa wstrzymuje mnie od rozmów o tym co i jak. Jego rodzice są trzymani często w kojcu na dworze i to mnie zmotywowało żeby Bobi miał najlepiej jak sie da. Mały lubi sie czesac uważa to za niezła zabawę . Jest u nas juz 4 tydzień i zaczyna coraz częściej sygnalizowac swoje potrzeby. Jak rozkminie jak dodać fotki to pochwale sie moim maluszkiem. Pozdrawiam wszystkich i przesylam buziaczki od Bobiego :)
                • 11.05.12, 12:03
                  Adela więc rodzice są trzymani w skandalicznych warunkach:(. To nie pieski do kojca a na kanapę. Powinni być codziennie pielęgnowani itd. Szkoda słów na takich ludzi. Czesz go codziennie, a będzie śliczny:). Pamiętaj aby lekko zwilżyć włos, aby się nie łamał. Daj fotki jak najszybciej:). Ania
                  • 11.05.12, 15:34
                    Typowa pseudohodowla, z takich miejsc nie kupuje się piesków, żeby nie napędzać im zysku. No ale w takiej sytuacji najlepiej będzie zgłosić ich do najbliższego towarzystwa opieki nad zwierzętami, bo zapewne psiaki trzymane są tylko na rozród i długo tak nie pociągną.
                    • 15.05.12, 23:26
                      Witam,
                      jutro postaram się wstawić fotki Bobiego, jest taki śliczny i słodki ,że nawet jak mi cos zbroi to nie potrafie sie na niego długo gniewać. Pozdrawiam z moim skarbkiem :) buziolki
          • 17.06.12, 21:05
            " Wejdź do mnie do
            > galerii i zobacz jak ślicznie wyglądają długowłose shih tziaki, są cudne:). "

Nie moge sie dostac do tej galerii
            a chcialbym te zdjecia obejrzec. Nasza Sara(8 miesiecy) nie byla, oprocz postrzyzenia lapek i okolice oczek, strzyzona. Nie chcemy jej obcinac ale to codzienne czesanie, to robi moja zona, tez zabiera duzo czasu a nasza mala znosi to dosc spokojnie bez gryzienia ale za to lize jakby mowila skoncz to czesanie.
            Pozdrawiam.
            • 18.06.12, 00:57
              Bo one mają to w genach że nie gryzą tylko liżą jak są niezadowolone,ale nie tylko z radości też liżą. pozdrawiam M.M.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.