Dodaj do ulubionych

karma antyalergiczna

08.05.12, 13:31
Przepraszam, że rozpoczęłam nowy wątek, ale bałam się że moje pytanie do an3czki2 gdzieś zaginie. Pisałaś Aniu, że Twoja Lila była na karmie royal hyperalergicznej i jest teraz ok. Czy możesz mi powiedzieć, co po tej karmie stosowałaś? Moja Amber była na tym royalu ponad 6 tygodni (zalecenie weta), po zakończeniu diety dostała acanę z jagnięciną, której właściwie nie chce jeść. Pojawiły się małe strupki, ale wet nie jest w stanie stwierdzić, czy są one wynikiem alergii, czy tygodniowych szaleństw z kolegą Aresem. Małżowiny uszne i skórę ma trochę zaczerwienioną, co może świadczyć o alergii. Wczoraj znowu kupiłam jej karmę hypoalergiczną royala i zaczęłam podawać. NIe bardzo wiem, czy znowu mam trzymać dietę przez 6 tyg, czy wystarczy skończyć opakowanie 1kg i znowu próbować. Proszę o rady, jaka karma najlepsza, a nie aż tak droga jak ten royal weterynaryjny. Jak nie będzie opcji, to trudno, może na zawsze będzie musiała być na tej karmie. Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • arbuziki 08.05.12, 21:49
    Co prawda pytanie do Ani, ale ja też jestem posiadaczką małej alergiczki. Od ponad roku jesteśmy na hill's zd albo ultra allergen free na zmianę. Każda inna karma sprawia, że mała od razu się drapie jak szalona. Myślę, że to możliwe, że i Ty będziesz musiała podawać tylko tego typu jedzonko...
  • an3czka2 09.05.12, 09:54
    Witaj kochana.
    Maria moje były dużo dłużej na antyalergicznej, ale to zależy od psa dużo. Teraz na pewno musisz jej podawać anty aż ustąpią objawy. Ja swoje przerzuciłam na Purinę Pro Plan z Indykiem dla małych ras, oraz młoda zajada Symply z indykiem dla małych ras.. Symply to w sumie nowość na rynku, ale uważam że jest super. Obie są też w wersji z jagnięcina. Jagnięcinę podaje jedna z moich mamuś maluszków i też sobie chwali bardzo. Może spróbuj tą Purinę Pro Plan z indykiem podać po alergicznej. Purina Pro Plan jest po 18 za kilogram, a Symply wychodzi jeszcze taniej w opakowaniu 6 kg. Wiesz, w małych opakowaniach wychodzi dużo drożej, bo za dwa kg płaciłam koło 49 zł. Jak chcesz to napisz mi adres na meila to wyślę ci kilkanaście deko na próbę to sama zobaczysz czy Amber zje to.An3czka@o2.pl Pozdrawiam Ania i Dziewczyny.
  • mamciadancia86 09.08.18, 14:01
    U nas pies miał alergię na różnego rodzaju zboża więc przerzuciliśmy się na bezbożową Bozitę i od razu pomogła. Pcheła chętniej zaczęła jeść i miała więcej energii w sobie
  • grzalka 29.08.18, 12:43
    Moja alergiczka jest na Acana Pacific Pilchard, to karma bezzbożowa z sardynkami i dopiero na tej karmie nie ma żadnych problemów skórnych.

--
    Prawo Katza - ludzie i narody będą działać racjonalnie wtedy i tylko wtedy, gdy wyczerpią już wszystkie inne możliwości
  • mamciadancia86 06.09.18, 18:19
    Bozita ma fajną karmę dla alergików a przy tym ma w składzie dużo mięsa. Warto poczytać o niej
  • radzikoj 04.10.18, 19:29
    kup bozite w ofercie są produkty bezzbożowe, bezpszeniczne ale także takie, które pszenicę i inne zboża jak np ryż czy kukurydza zawierają, karmy nie zawierają antybiotyków, GMO, soi, cukru, sztucznych dodatków czy tez barwników, na poczatek kup małe opakowanie.
  • misiafisia 30.10.18, 00:29
    Ja też polecę Ci Bozitę, naprawdę nam bardzo pomogły produkty bezzbożowe, bo nasza Marry miała straszne problemy zarówno z żołądkiem jak i z różnymi krostami, które później przeobrażały się w ogromne rany i strupy. Byliśmy pod stałą opieką weta i dziś już jest znacznie lepiej. Wiemy co może jeść a czego nie, no i na co mamy zwracać uwagę, jeśli chodzi o dobór posiłków.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.