Dodaj do ulubionych

Jaka karma bez kurczaka

07.11.12, 20:27
Jaką karmę dla piesków uczulonych na kurczaka polecacie i nie uczula.Jak czytam w większości jest tłuszcz drobiowy.Nie ma jego w karmach trovetu, trainera i symply ale mam wrażenie że w tych karmach nie ma tak wielu witamin i minerałów co w karmach dla psów zdrowych.
Edytor zaawansowany
  • an3czka2 07.11.12, 21:09
    Wiesz co kochanie mnie najbardziej odpowiadało Symply, jeśli chodzi o skład. Jest świetnie zbilansowana i nie ma polepszaczy tzw. Royal czy inne niby są hypoalrgiczne, a oparte na kurczaku i chemii. Jak tylko moje pod kuruję to wrócę do Simply z indykiem, czy jagnięciną.
    Pozdrawiam Ania
    Ps: Córka sprawdziła tę karmę też na stronach angielskich i ma naprawdę dobrą opinię, i to mnie przekonało do nich.
  • anet01 08.11.12, 12:22
    Aniu ale w karmach innych firm oprócz mięsa,ryżu itd... są dodatkowe witaminy i mikroelementy których w mięsie nie ma a w symply nic nie jest napisane na temat dodatkowych witamin.Tam jest indyk,ryż a wszędzie pisze że jak pies karmiony jest domowym jedzeniem tzn ryż,mięso i jakieś warzywo to trzeba dodatkowo suplementować pieskowi witaminy bo mogą być niedobory w przypadku takiego karmienia pieska. Oczywiście ważne jest że jest że nie ma chemii. Narazie waham się między simply,trovet a treinerem.Karma z kurczakiem już mi się kończy więc szybko muszę się zdecydować na nową.Rozumię ze nową mam mieszać ze starą?
  • anet01 08.11.12, 12:25
    Kurczę w Symply są też suszone jaja które często też uczulają.A karma z indykiem jest tylko 12kg.Co jak mu nie podpasuje?
  • an3czka2 08.11.12, 18:32
    Hmm, a podstawowe pytanie kto ci zalecił karmy lecznicze?. Maluch ma jakieś problemy zdrowotne?, bo Trovet to typowe karmy weterynaryjne i powinno się je podawać wg wskazania weterynarza, a nie tak sobie.
    Pozdrawiam Ania.
  • an3czka2 08.11.12, 18:22
    Anetko jest wszystko wyszczególnione na opakowaniu są vitaminy A, D3 ,E,Wapno, Omega 6 ,Omega3,Biotyna itd. Opakowania są różne, ja kupuję 6 kg ale są 2kg, ale w sklepie Kakadu. Te mniejsze opakowania są drogie, to normalne. Mnie odpowiadają te 6 kg. Karma jest na prawdę dobra. Są też i inne dobre karmy, ale taka super to kosztuje dużo więcej jak Royal czy Simply. Przy jednym psiaku pewnie bym się skusiła ale muszę wykarmić dwie żarłoczne panienki:), w tym jedna kocha wizyty u swojego P. doktora:), a to też koszt:). Sprawdż po prostu karmy w typie Premium(najwyższa półka).
  • anet01 08.11.12, 19:00
    Przejrzałam kakadu i są z indykiem12kg a z jagnięcina są 6kg.Boję się kupować karmy z jajkami bo kurczak i jajka maja podobne białka i jak kurczak uczula prawdopodobnie jajka też.Na 2kg bym się skusiła wypróbować ale 12 to ryzyko.
  • shihmonka 08.11.12, 20:54
    Powiem tak, jakiś czas temu też szukałam karmy bez kurczaka i zdecydowałam się na Acanę z jagnięciną. Poprawa była w pierwszych dniach , ale potem zaczęły się problemy - drapanie, ropa w oczach i zapelenie uszu. Skończyło się wizytąu weta i leczeniem. Psinka zjadła 2 worki 2,5 kg Acany i powiedziałam dość. Kupiłam Purinę pro plan z jagnięciną, na dzień dzisiejszy jest super , mniej się drapie, oczy i uszy boskie. Zobaczymy na jak długo. Rozmawiałam ostatnio z babeczką, która zna się na karmach i w przypadku alergii zachwalała Trovet , nie wiem , nie próbowałam , ale moze dobrze by było faktycznie porozmawiać o problemach z weterynarzem , a jak nie to próbuj ale worki po 12 kg to zdecydowanie za dużo , aby ryzykować.

• an3czka2 09.11.12, 10:38
    Potwierdzam, ja najpierw biorę najmniejsze opakowanie.
  • anet01 09.11.12, 12:11
    Do weterynarza idziemy po niedzieli,tylko karma mi się kończy już z kurczakiem.Mam naprawdę dobrego lekarza ,ma super opinie,tłumy ludzi do niego z psiakami.Może jednak spróbuję purine,ale raczej najpierw zasięgnę porady Weta.
  • an3czka2 09.11.12, 15:23
    Tak będzie najlepiej, swoją drogą Purina Pro Plan(ale nie ta zwykła purina), to też dobra karma. Moje jadły indyka z ryżem chętnie, a u znajomej sprawdziła się z jagnięcina z ryżem.
    Pozdrawiam Ania.
  • cccykoria 09.11.12, 17:51
    shihmonka napisała:

> Powiem tak, jakiś czas temu też szukałam karmy bez kurczaka i zdecydowałam się
    > na Acanę z jagnięciną. Poprawa była w pierwszych dniach , ale potem zaczęły się
    > problemy - drapanie, ropa w oczach i zapelenie uszu. Skończyło się wizytąu wet
    > a i leczeniem. Psinka zjadła 2 worki 2,5 kg Acany i powiedziałam dość. Kupiłam
    > Purinę pro plan z jagnięciną, na dzień dzisiejszy jest super , mniej się drapie
    > , oczy i uszy boskie. Zobaczymy na jak długo. Rozmawiałam ostatnio z babeczką,
    > która zna się na karmach i w przypadku alergii zachwalała Trovet , nie wiem , n
    > ie próbowałam , ale moze dobrze by było faktycznie porozmawiać o problemach z w
    > eterynarzem , a jak nie to próbuj ale worki po 12 kg to zdecydowanie za dużo ,
    > aby ryzykować.
    >

nie sądzę, aby po acanie miała uczulenie, problem tych objawów o których piszesz na pewno był inny.

acanę b. długo dawałam frediemu i zero drapań itp
    ze względu na problemy "z wątrobą" musiałam przerzucić się na weterynaryjną od dzisiaj, której w ogóle nie chce jeść.
    moja rada dopóki nie znajdziesz przyczyny drapania itp raczej skonsultuj to z wetem.

--
    www.youtube.com/watch?v=oG6pEolAKm8
  • shihtzaki 25.02.19, 23:09
    Brit care hipoalergiczną możesz spróbować z jagnięciny i ryżu
    shihtzu.com.pl/sklep/produkt/brit-care-dog-adult-small-lamb-rice-karma-brit-dorosle-psy-malych-ras-owca-z-ryzem-3kg/
    nie ma w niej nic z kurczaka, olej jest z łososia więc powinna być ok

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka