Dodaj do ulubionych

Kołtuny pomóżcie :)

17.01.15, 13:56
Dziewczyny proszę Was o radę, bo nie wiem jak poradzić sobie z filcowanym, skołtunionym włosem? Moja Sisi miała pierwszą cieczkę, chodziła w majtkach, być może za rzadko była rozczesywana i teraz problem. Mniejsze kołtuny pod brzuchem udało mi się powycinać, ale włos na wierzchu strasznie skołtuniony, zbity, jak drety i jakiś martwy. Nie rozczeszę tego, nie powycinam, jak te pod spodem, bo będzie łysa. Iść do fryzjera, czy jest jakaś rada? Raz była ostrzyżona, wygladała dziwnie. Chciałam, żeby miała dłuższy włos, dbałam, codziennie dostaje olej lniany. Szelki z delikatnej skórki też trochę kołtunią jej włosy. Co robić?
Edytor zaawansowany
  • an3czka2 18.01.15, 11:48
    Kochana podczas noszenia gatek przy cieczce, trzeba bardzo pilnować rozczesywania co dziennie włosa. Jeżeli jednak już włos jest sfilcowany to nie pozostaje nic innego tylko podcięcie. Są specjalne trymery do usówania takiego włosa, ale trzeba umieć z nim obchodzić Można nim zrobić więcej szkody jak pożytku. Spróbuj może na wilgotno, czyli z preparatem do rozczesywania, może się uda rozczesać choć trochę, i tak po kawałku aby psa nie zrazić szarpaniem włosa. Myślę jednak że wizyta u dobrej fryzjerki najbardziej by wam pomogła.
    Pozdrawiam Ania.
  • liliansob 18.01.15, 23:27
    Dziekuję Aniu, właśnie na Twoją odpowiedź liczyłam. Sisi była u córki, bo to jej piesek i wiesz zajecia, brak czasu i straszna niechęć do czesania zrobiły swoje. Tak w środę do fryzjera, mam nadzieję, że pomoże.
    Pozdrawiam
  • semicoat15 20.02.15, 19:10
    ...moja shih tzu koltunila sie ma dlugi prosty wlos i delikatny podatny na koltunienie sie ja juz wypraktykowalam kosmetyki z roznych profejonalnych firm ,ale na koltuny aby wlos byl miekki powiewny to prosze kupic z PSH bio- protein mask wpisze pani w google i prosze przeczytac rewelacja to jest po kąpaniu nalozyc i bez splukiwania zaznaczam bo sa i tez z plukanim ale ta maska jest bez splukiwania bedzie pani i piesek szczesliwy....pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka