04.02.12, 21:30
Uprawiacie w domu kiełki ? bo się nad tym zastanawiam, jakie są efekty domowych upraw ?
--
Zdrowie Uroda Książki i Audiobooki Motoryzacja Wino Nowości motoryzacyjne
Edytor zaawansowany
  • izomorfia3 05.03.12, 16:07
    Z jakieś 3 dni temu posadziłam pierwszy raz soje i inne "kiełkowate" :)
    Poczytałam;Bałam się ,że faktycznie zacznie się pojawiać pleśń itd.dostosowałam się do kapitalnej rady (nie podlewamy,a zraszamy) no i nie wiem czy to ma znaczenie zakupiłam kiełkownice z antypleśniowego tworzywa i nie postawiłam jej centralnie na parapecie i słońcu, a na stole w kuchni :)
    Póki co rosną mi dzielnie :)
    Czekam na pierwszą sałatkę z nimi właśnie ;)
  • ew.we 06.03.12, 13:22
    bo soja jest podobno ciężka w uprawie. a potem te kiełki trzeba chwileczkę podgotować (tak czytałam)
    ja hoduję kiełki rzeżuchy, teraz tez kiełki brokół, lucerna i rzodkiewka.
    bardzo lubimy z mężem jeść. nie kosztuje to dużo pracy. mam kiełkownik i codziennie podlewam. dodaję do kanapek, sałatek, a mąż ze wszystkim je.
  • grappa65 20.03.12, 18:10
    Kiełki to jedno, jakie kiełki to drugie. Ważne by były to kiełki ekologiczne, a nie z nasion skażonych pestycydami, czy jeszcze lepiej GMO. Jak już się bawić, to na całego :)

Na początku przemoczyłam je doszczętnie i wszystko mi pogniło :) Teraz delikatnie zraszam i trzymam w kiełkowniku. Nasiona ekologiczne zamawiam przez internet w Sudawii - www.sudawia.pl, kiełkownik też przez nich
  • para-buch 27.03.12, 08:26
    Ja wczoraj zamoczyłam, dziś z rana wystawiłam na gazie załozonej na słoiku - sądzicie, że taka wersja się sprawdzi? Wybrałam kiełki soi - raz kozie śmierć;)
    --
    Ona i On kochają się w kuchni - popatrz:
    parabuch.blogspot.com/
  • dla_siebie_24h 28.03.12, 12:44
    kiełki soi są raczej trudne jak na pierwszy raz
    ;-)
    polecam kiełki lucerny lub rzodkiewki albo gorczycy - zazwyczaj się udają
    no i oczywiście kiełkownicę jako sprzedawca polecam i jako użytkownik naczynia też polecam
    www.kokosgarden.pl/product-pol-404-Kielkownica-12-op-nasion-na-kielki.html
  • elemelska 15.06.12, 17:41
    Nasiona muszą być specjalne, do kiełkowania. Próbuj na początek z małą ilością nasion. Raczej nie dawaj za dużo wody, bo zgniją. Teraz kiełki można kupić, tylko muszą być koniecznie świeże.

--
    Wstręt do pożywienia zwierzęcego nie wynika z doświadczenia, ale jest instynktowny. Szczególnie człowiek, który istotnie pragnie jak najlepiej zadbać o bardziej wysublimowane wartości wewnętrzne, stara się unikać pożywienia zwierzęcego.
    - Henry David Thoreau
  • kamik2 06.01.13, 17:47
    Hmm, mi jakoś nigdy nie zgniły, a hoduję już od dłuższego czasu - głównie rzodkiewkę, brokuły, rzeżuchę. Czasem też słonecznika, ale na niego trzeba dość długo czekać, więc wolę kupić gotowe.
    Najlepiej jak się ma jakiś sensowny kiełkownik. Wydaje mi się, że przy takich domowych mogą być problemy z pleśnią. Ja mam coś takiego - www.nokaut.pl/zdrowa-zywnosc/kielkownica-wanienka.html. Dobre jest to, że możesz zmieniać wodę korzonkom. Minusem trochę małe rozmiary.
    Btw, a hodował ktoś kiedyś kozieradkę?
  • sklep_i_galeria_sudawia 02.02.13, 13:52
    Od dziś zapraszamy po praktyczne zestawy do kiełkowania. Nasiona są ekologiczne, ziemia czysta, o filigranowe porcelanowe doniczki prześliczne. W ofercie zestawy rzodkiewki, rzeżuchy, lucerny, słonecznika, brokuła, buraka, bazylii, gorczycy, kolendry, rukoli.

Więcej na stronie sudawia.pl/sklep-sudawia/kielki-ekologiczne-rzodkiewki-rzezuchy-lucerny-slonecznika-brokula-buraka-bazylii-gorczycy-kolendry-rukoli/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka