Dodaj do ulubionych

MAC czy JUKA?Co wybrać?

03.05.11, 13:34
Myślę już od dłuższego czasu o zmianie książeczek(Wsip) dla dzieci ( wiem, że nie są obowiązkowe to tylko dodatek ) jako urozmaicenie do wyboru mam :

Grupa trzylatków:

1. Wydawnictwo MAC " Przedszkole Trzylatka"
2. Wydawnictwo JUKA Świat Trzylatka

I podobnie w grupie czterolatków:

1. MAC "Przedszkole czterolatka"
2. Juka "Świat czterolatka"

Proszę o opinie czy warto? I który pakiet polecacie?
Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
 • zawszelolka123 04.05.11, 14:13
  podciągam się pod wątek. mam podobny dylemat tylko ja szukam dobrych kart oraz programu, dla grupy 5,6 latków. juka "mój kuferek" czy "Roczne przygotowanie przedszkolne" oraz wydawnictwo mac "szkoła tuż tuż. Roczne przygotowanie przedszkolne"czy "bawię się i uczę . roczne przygotowanie przedszkolne". interesuje mnie również opinia dotycząca obudowy metodycznej dla nauczyciela. bardzo proszę o opinie. ww tym roku pracowałam na programie edukacji polskiej i posiadałam karty pracy dla pięciolatków. o ile z programu i obudowy metodycznej jestem bardzo zadowolona, karty pracy niestety nie spełniają moich oczekiwań. jeszcze raz bardzo proszę o opinie.pozdrawiam
 • devilyn 08.05.11, 09:57
  Ja dwa lata temu pracowałam na "Naszym przedszkolu", w tym roku "Bawię się i uczę" a w nowym roku zdecydowanie przechodzimy na "Szkoła tuż tuż" gdzie jest więcej tego czego nam brakuje w kartach pracy ...szlaczki, matematyka etc. No i jak dla nas mac ma najlepsze badanie gotowości szkolnej (wsip to porażka)...

  Zapoznałyśmy się z ofertą Juki, Edukacji Polska, Wsip i nam nie leży.

  --
  http://www.e-gify.com/gify/136.gif
 • zawszelolka123 10.05.11, 15:58
  Witam!!! też właśnie coraz poważniej rozważam propozycję maca :szkoła tuż tuż". jednak waham się, jestem młodym nauczycielem i bardzo zależy mi na dobrych przewodnikach, czy wpisach do dziennika. zastanawiam się również czy wydawnictwo zapewnia nauczycielowi oprawę metodyczną, czy dostaje jakieś pomoce do zajęć, typu:plansze dydaktyczne... sporo pytań... może już widział ktoś przewodniki i jak z tymi wpisami do dzienników tematów... och... wiele obaw, bo juz 3 rok przymierzam się do zmiany podręczników i niestety co roku jest coś nie tak...proszę o odpowiedzi drogie koleżanki bardziej doświadczone i już uświadomione. pozdrawiam...
 • devilyn 10.05.11, 18:11
  Ja jestem 6 rok w zawodzie, i mac dostarcza mase planszy, przewodniki, scenariusze etc. Jak wybierasz maca to dostajesz kod na str www i tam masz wszystko.

  --
  http://www.e-gify.com/gify/136.gif
 • beatamakatun31 01.08.12, 23:19
  Witam ... Nie polecam MACA - program komputerowy badanie gotowości to porażka...liczy jak chce i same błędy...książki szkoła tuż, tuż bardzo proste...moje dzieci się nudziły...w tym roku JUKA ... koleżanki po roku pracy zachwycone, książki fajne...
 • przedszkolanka_anka 03.08.12, 15:34
  Nie masz musu brania diagnozy tego samego wydawnictwa co ksiażki pomocnicze,tak jak nie ma musu brania ksiażek pomocniczych.,Ja miałam w minionym roku odpowiadajacą mi diagnoze z Raabego a książki z WSiP'u.Uważam też za nieporozumienie stwierdzenie typu:moje dzieci się nudzą...Jasne,nudzą sie ale TWOJE dzieci...A karty pracy dopasowywujemy jakby nie było do grupy dzieci i mamy jak wiesz szeroki wybór.Skoro wierzysz ,że Juka spełni swe zadanie w grupie TWYCH dzieci to bierz,przekornie mogłabym napisac-ja biore książki z 1 klasy bo moje 6 latki taaaaaaaaaaaaaaaaaakie mądre....Pozatym stwierdzenie,że dzieci się nudzą przy jakiejś książce świadczy o Tobie-o każdej z nas bo przypominam,że książki pomocnicze i zawarte w nich Karty Pracy powinny stanowić ułameczek naszej pracy i wiele nauczyciele juz od nich odchodzi...
 • mariola_74 09.05.11, 15:49
  A w naszym przedszkolu rok temu koleżanki zadecydowały o wyborze książek "Zanim będę uczniem", natomiast gdy zobaczyłam, że dzieci faktycznie chętnie wykonują zadania z kart pracy - zaczęłam się przekonywać do tych książek. Podobno prof Gruszczyk Kolczyńska wydaje swoje publikacje w tym samym wydawnictwie - więc ćwiczenia matematyczne jakie wydali też im pewnie pomagała stworzyć. Na razie nie planuje zmieniać serii
 • devilyn 10.05.11, 19:36
  Byłam ostatnio na szkoleniu z jej udziałem, to co robi z matematyką, jakie badania robi etc. to ok, ale byłam też na spotkaniu z Żabą Żabińską (autorka maca) i jest dla mnie bardziej przekonywująca, tym bardziej, że prowadzę grupy integracyjne.

  --
  http://www.e-gify.com/gify/136.gif
 • madzialena22 04.05.11, 20:16
  Powiem tak:
  3 latki--- Moje koleżanki pracowały w trzylatkach na podręcznikach z Juki.. niby były zadowolone... szczególnie nie narzekały.... aczkolwiek jest tam wiele tematów, które są jakieś abstrakcyjne, których niemal nie da się zorganizować w państwowych przedszkolu przy wiadomej bazie, pomocach i przy dużej liczbie dzieci. Jednak karty pracy były ok, dzieci chętnie je wypełniały.

  4 latki --- Ja pracowałam w czterolatkach na "ABC czterolatka" (WSiP) i byłam zadowolona.. trochę mało tych tematów, ale w sumie ciekawe, podręczniki dostosowane do wieku, czytelnie napisany przewodnik i dobra płyta z piosenkami: czasem trafia się tak, że utwory są do niczego, za szybkie, zbyt wolne, jakieś nieciekawe.. a tutaj fajnie dobrane piosenki.. Dzieci lubiły wykonywać zadania w książeczkach, łatwo można było dostrzec postępy.

  Jeśli chodzi 3 i 4 latki, podręcznik Maca nie mogę się wypowiedzieć..

  5-6 latki -----W zeszłym roku (przedszkole) pracowałam w grupie 5 latków (sześcioro czterolatków) na podręcznikach "Razem w przedszkolu" (WSiP) i zarówno ja, jak i moja zmienniczka byłyśmy BARDZO zadowolone. Książki ciekawe, kolorowe, sensownie napisane... bardzo dużo interesujących dzieci rzeczy w kartach technicznych. Przewodnik bardzo czytelny, dobrze napisany. Gdybym miała cokolwiek polecić dla pięciolatków, to właśnie te podręczniki.. Jedyne do czego można się przyczepić to wielkość przewodników... niestety mają format A4, co dla mnie osobiście (mam małe torebki) było pewną niedogodnością.. ale poza tym same plusy.

  W tym roku pracuję z sześciolatkami, ale w szkole... Niestety NIE miałam wpływu na dobór podręczników.. i trafił mi się Mac... "Bawię się i uczę"... ODRADZAM!! Po prostu tragedia... to nie jest "Bawię się i uczę", ale wg mnie to jest "bawię się", albo "już skończyłam", lub też "ale łatwe". Te książki w żadnym wypadku NIE są dla dzieci sześcioletnich... Jeśli już, to one są dla pięciolatków i to takich słabszych... To jest marnowanie papieru.. często zadanie polega na postawieniu paru kresek, kropek, naklejeniu 2 naklejek... Niewiele jest zadań trudnych.
  Mówi się, że między dziećmi w 1 klasie są duże różnice w poziomie nabytych wiadomości.. i nic dziwnego, jeśli podręczniki aż tak się od siebie różnią..
  Moje zeszłoroczne pięciolatki mają o wiele większą wiedzę i umiejętność posługiwania się podręcznikiem (znalezienie odpowiedniej strony, zadania, naklejek itp.) niż obecne sześciolatki..
  Program Maca porusza bardzo ogólne zagadnienia, nie jest zbyt ciekawy.
  Ja niby pracuję na tym nieszczęsnym Macu, ale bardzo dużo kseruję zadań właśnie z "Razem w przedszkolu" oraz z "Mojego kuferka". Inaczej moje dzieci by się zanudziły. Zwłaszcza, że wprowadzam "obraz graficzny głoski" i z innych książek kseruję różne zadania, które go utrwalają. Często też sięgam po piosenki z Wsipu (Razem w przedszkolu, ABC sześciolatka, Wesołe przedszkole).
  ps. Diagnoza jest ciężka do robienia.. a pytania czasem takie dziwne...

  Koleżanka (moja była zmienniczka z przedszkola) w tym roku wzięła do sześciolatków i pięciolatków ( mieszano grupy i w grupie jest aż 14 pięciolatków) "Mój kuferek" (Juka)
  Jeśli chodzi o sam program, płyty, podręczniki to jest zadowolona. Natomiast twierdzi, że brakuje jej takich pomocy, które były w kartach technicznych "Razem w przedszkolu". Chodzi o różne "wyciskanki", które służyły do zrobienia prac plastycznych. (np. szablon drzewka-choinka, bombki, kolorowe elementy origami do zrobienia kwiatka itp.) Juka tego nie ma i w ogóle jest tam mało pomysłów na prace plastyczne. Nie chodzi o to, że koleżanka jest leniwa czy coś, ale jeśli już coś można do pomocy wykorzystać (a nie, że nauczyciel wycina kilkadziesiąt płatków, łodyżek, serduszek, itp) i to jest kolorowe, to dlaczego z tego nie korzystać? Natomiast myślę, że Kuferek w szkolnej zerówce się sprawdzi.. po prostu dzieci mniej czasu przebywają w szkole i robią mniej prac plastycznych niż dzieci w przedszkolu.


  Sama nie wiem, gdzie będę pracowała w przyszłym roku... jednak w razie czego myślę już o podręcznikach dla sześciolatków (i prawdopodobnie wielu pięciolatków, gdyż na dniach otwartych szkoły sporo ich było). Koleżanki (z zerówki i z pięciolatków- mamy je w szkole) były na konferencji Maca i oglądały nowość "Szkoła tuż tuż". Jednej się podoba, mówi, że jest sporo zmian w porównaniu do tego "Bawię się.." czyli, że książeczki są już trochę trudniejsze.. ja widziałam 1 część.. ale jakoś to do mnie nie przemawia..
  W piątek będę oglądała- dziś dzwoniłam do przedstawiciela- "Zanim zostaniesz pierwszakiem". I to chyba będzie ta propozycja, którą uznam za najlepszą do zerówki.. oczywiście te książki mają minus taki, że są to wyrywane karty i wszystko po miesiącu odpada i lata.. no ale liczy się zawartość...
  Muszę to dokładnie obejrzeć i pomyśleć... na razie do 5-6 latków przoduje "Razem w przedszkolu" i właśnie chyba to "zanim zostaniesz pierwszakiem".
  Chętnie wzięłabym tę pierwszą pozycję (w końcu to sprawdziłam), ale jest tam dopisek "karty pięciolatka" i nie wiem czy rodzice lub pan dyrektor nie stwierdziliby, że to tak nie powinno być.. (chociaż zawsze mogę się tłumaczyć podstawą).

  Trochę się rozpisałam... ale to jest moje zdanie... w każdym razie na nikomu Maca nie polecam.. chociaż wiem, że są osoby, które korzystają tylko z książek tego wydawnictwa..
  Sama będę miała problem, jeśli moje koleżanki wybiorą Maca, czy robić tak jak one czy się wyłamać i postawić na swoim wybierając coś innego.
 • 0becna 21.05.11, 12:36
  Witaj
  W tym roku także pracuję na zestawie "Bawię się i uczę" MACa w grupie sześciolatków/w tym kilka 5-latków/.
  Mam podobne zdanie do Twojego na temat tego kompletu, dzieci są zażenowane łatwością poleceń i wszystko jest w minutę zrobione...
  Także kseruję im ze wszystkiego, co w łapy mi wpadnie aby uczyły się innych metod rozwiązania problemu i logicznego toku rozumowania.
  Oddaję większość grupy do 1 klasy, a moje /dziś sześciolatki/ chcą zostać nadal w mojej grupie, ale to już szczwane lisy wychowywane przy tych starszych, świetnie radzące sobie z zadaniami.
  Co myślisz o zestawie "Zanim zostaniesz pierwszakiem" ze WSiPu??
  Diagnozę gotowości zaś /gotowe książeczk/ jednak i zamówię w MACu dla dzieci...  madzialena22 napisała:
  >crying...) W tym roku pracuję z sześciolatkami, ale w szkole... Niestety NIE miałam wpływu
  > na dobór podręczników.. i trafił mi się Mac... "Bawię się i uczę"... ODRADZAM!
  > ! Po prostu tragedia... to nie jest "Bawię się i uczę", ale wg mnie to jest "b
  > awię się", albo "już skończyłam", lub też "ale łatwe". Te książki w żadnym wyp
  > adku NIE są dla dzieci sześcioletnich... Jeśli już, to one są dla pięciolatków
  > i to takich słabszych... To jest marnowanie papieru.. często zadanie polega na
  > postawieniu paru kresek, kropek, naklejeniu 2 naklejek... Niewiele jest zadań t
  > rudnych.

  > Moje zeszłoroczne pięciolatki mają o wiele większą wiedzę i umiejętność posługi
  > wania się podręcznikiem (znalezienie odpowiedniej strony, zadania, naklejek itp
  > .) niż obecne sześciolatki..
  > Program Maca porusza bardzo ogólne zagadnienia, nie jest zbyt ciekawy.
  > Ja niby pracuję na tym nieszczęsnym Macu, ale bardzo dużo kseruję zadań właśni
  > e z "Razem w przedszkolu" oraz z "Mojego kuferka". Inaczej moje dzieci by się z
  > anudziły. Zwłaszcza, że wprowadzam "obraz graficzny głoski" i z innych książek
  > kseruję różne zadania, które go utrwalają. Często też sięgam po piosenki z Wsip
  > u (Razem w przedszkolu, ABC sześciolatka, Wesołe przedszkole).
  > ps. Diagnoza jest ciężka do robienia.. a pytania czasem takie dziwne...
  >

  > W piątek będę oglądała- dziś dzwoniłam do przedstawiciela- "Zanim zostaniesz p
  > ierwszakiem". I to chyba będzie ta propozycja, którą uznam za najlepszą do zeró
  > wki..

  oczywiście te książki mają minus taki, że są to wyrywane karty i wszystko
  > po miesiącu odpada i lata.. no ale liczy się zawartość...

 • madzialena22 21.05.11, 22:58
  W sumie zawartość wydaje mi się ciekawa... na pewno książki będę ciekawsze niż Bawię się... zadań jest więcej, więc mniej kserowania i wszystko kolorowe, ale jest kilka ewentualnych minusów.

  1) Jeżeli komplet zostanie w obecnej formie :książki klejone, to będzie jakaś masakra.. od pierwszego użycia wszystko będzie latało, kartki będą się gubiły, będzie spore zamieszanie it.. ale ktoś tu chyba pisał, że mają teraz zrobić inaczej (ale przedstawicielka, jak o to zapytałam, nic nie wiedziała)

  2) Mało rzeczy jest do wyciskania (puzzle, jakieś szablony,) nie ma pomocy do prac plastycznych. Jesli ktoś ma pomysly na prace plastyczne, albo ma czas na rysowanie czy wycinanie, np 25 drzewek, bombek, kółek do origami itp, to sobie poradzi...
  a inaczej może być kłopot..

  3) Nie ma zbyt wiele obrazków, takich sytuacji, dzięki którym dzieci uczą się opisywania, co jest na obrazku wg metody od ogółu do szczegółu.

  Podsumowując:
  Gdybym dziś miała wybierać połączyłabym "Razem w przedszkolu" z "Zanim zosraniesz", ale tak się nie da..
  Wybrałabym więc "Razem w przedszkolu", gdyż przy każdej literce jest odpowiedni obrazek, dzieci patrzą, opisują, jest dosyć dobra ilość matematyki, są karty do ćwiczeń słuchowych, no bardzo duży wybór pomocy do prac plastycznych, do tego wyciskane szablony liter, cyfr, puzzle, historyjki (układanie wg kolejności). Pracowałam na tym zestawie i bylam zadowolona,.
  Natomiast do tego myślę od czasu do czasu bym coś kserowała dodatkowo, w zależności jaka gruba by się trafiła. Także fajnie by było pracować na "Razem w przedszkolu", czasem coś dodać z "Zanim zostaniesz"..
  Ale na razie to nie jest mój problem.. bo znów muszę szukać pracy.. (jak prawie co roku chliipp) a do przedszkola nie chcę !!! A pewnie do jakiegoś trafię..
  ehh
  w każdym razie jeśli chodzi o książki.. to Polecam "Razem w przedszkolu" Wsip, nie polecam "Wesołe przedszkole i przyjaciele" też wsip; "Zanim zostaniesz..", ciekawe ale muszą zmienić formę na jakieś bardziej wytrzymałe książeczki.
 • viola_ww 05.08.13, 00:07
  moja corka w tym roku w zerowce przedszkolnej korzystala z zestawu "szkola tuz tuz". jak dla mnie za duzo kolorowanek i rysunkow zajmujacych cale strony a niewiele wnoszacych oraz slabo opracowana czesc poswiecona muzyce (bledy!). wiekszosc zadan dosyc latwa, ale zdazaja sie trudniejsze. niestety nie mam porownania z innymi ksiazkami.
 • magda_krakow 04.05.11, 21:03
  A ja właśnie lubię MACa! Ale najbardziej to lubię płyty z tego wydawnictwa - zwłaszcza te z serii: "Moje 3,4,5,6 lat", ze scenariuszami zajęć muzyczno-ruchowych. Bardzo mi odpowiadają i pamiętam, że to była pierwsza pozycja ("Moje 3 i 4 lata") jaką zakupiłam rozpoczynając pracę wink
  Z tym, że ja posługuję się bardziej przewodnikami, obudową generalnie.
  W moim pierwszym przedszkolu jakiekolwiek książki dla dzieci były wręcz zabronione (poza "zerówką") więc od pierwszego roku pracy nauczyłam się pracować bez nich i tak pracowałam tam 4 lata, toteż teraz, drugi rok w nowej placówce robię tak samo.

  W tym roku mam grupę 4-5latków. Wybrałam właśnie "Bawię się i uczę - roczne przygotowanie przedszkolne". Zasadniczo trzymałam się przewodników, ale z książek de facto nie korzystaliśmy - kupiłam jeden komplet i albo kserowałam z nich karty pracy, albo z czegoś zupełnie innego, byle w odpowiedniej tematyce. Czasami kserowałam im też niektóre rzeczy z książek, czasami sama konstruowałam coś na wzór zadań z książki, róóóżnie to bywało. I tak sobie dopasowywałam do siebie i do dzieci te "książki", trochę je modyfikowałam itd. Nooo..zadań z naklejkami nie byłam w stanie powielić, ale tego jakoś mi nie żal - nie jestem fanką naklejek, moim zdaniem one nic nie wnoszą.
  Zgodzę się jednak, że to dosyć prosta seria - ja miałam więcej 4-latków niż 5-latków i zasadniczo cała grupa doskonale sobie z nią radziła, podciągałam młodsze dzieci pod starsze. Z tego względu zresztą też nie zdecydowaliśmy się kupować pakietów dla każdego dziecka - nie mogłam przecież narzucić rodzicom 4-latków, żeby kupili książki dla 5-latnich dzieci.
  No więc wybrałam taki system pracy, który zresztą nieźle się sprawdził.

  W przyszłym roku będę mieć 3-latki i myślę, że będę pracować w podobny sposób i również "na MACu" wink
 • moniaczek22 05.05.11, 19:23
  W tym roku pracuję na "Zanim zostaniesz pierwszakiem" i wiem, że w przyszłym roku na 100% wybiorę coś innego. Tak jak wcześniej wspomniano, wszystko się rozpada, wszystko lata, niektóre zadania infantylne na 5 minut pracy, bardzo mało różnego rodzaju "wyciskanek". W przyszłym roku skłaniam się ku "Razem w przedszkolu" (czy te karty nie latają?), nawet jak latają to myślę, że zadania są jednak ciekawsze.
 • madzialena22 05.05.11, 19:40
  No właśnie to mnie najbardziej przeraża, że te karty latają.. Mówisz, że ciężko się tak pracuje?
  Ale jak Twoje dzieci pracowały? Robiły zadania na kartkach luzem, czy dostawały całą książkę na stolik?


  Jeśli chodzi o "Razem w przedszkolu" to są tam książki i karty techniczne.
  Każdego dnia dzieci korzystają ze swoich, podpisanych książek. Jako, że pracowałam wtedy w przedszkolu, każde dziecko miało swoją półkę, a niej książkę.

  Natomiast wszystkie karty pracy były u nas. Zaczynałyśmy 1 część, więc wszystkie karty rozpakowałyśmy z folii i wrzuciłyśmy na naszą, "nauczycielską" półkę.. Gdy robiłyśmy zadanie z kart pracy (tak są różne rzeczy do prac plastycznych, koperty do złożenia, szablony liter, cyfr, figury itp.) to wyciągałam pierwsze z brzegu karty, tyle sztuk ile w danym dniu było dzieci i je wyrywałyśmy. Karty były niepodpisane.. często te, które leżały na spodzie miały wyjęte np. tylko po 1-5 kart, bo przecież prawie nigdy nie ma wszystkich dzieci..
  Tak działałyśmy i to się sprawdziło.

  Jutro właśnie zobaczę na własne oczy te "Zanim zostaniesz pierwszakiem". Myślisz, że zadania tam są łatwiejsze niż w "Razem przedszkolu"? W opisie pakietu było napisane, że książki te są rozszerzone w stosunku do wiadomości zawartych w "Razem w przedszkolu".

  Czy poza rozpadaniem się są jeszcze inne minusy tej propozycji Wsipu?
 • moniaczek22 05.05.11, 21:00
  Ja właśnie zrobiłam błąd, że nie wyrywałam każdemu z osobna po jednej karcie...ale z drugiej strony nie mam gdzie trzymać, chociaż to można zorganizować. W każdym bądź razie dzieci karty miały w swoich szafkach, miały wyrywać pojedyncze i po skończeniu wkładać do teczki z pakietu i wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że jak tam parę razy się karty wyrwało to już wszystko latało, strony były niepoukładane i dzieci zaczęły się gubić, nie mogły znaleźć a już naklejki to koszmar, czasem jakieś dziecko nie włożyło swoich do swojej półki i były wielkie poszukiwania smile W końcu zaczęłam im spinać zszywaczem i teraz jest lepiej. Jeśli chodzi o treść to Razem w przedszkolu trochę znam (syn brata pracuje na tych kartach w przedszkolu jest 6-latkiem no już prawie 7-latkiem) i uważam, że są to jednak karty ciekawsze, fajniejsze rzeczy można zrobić, muszę je jeszcze dokładniej obejrzeć, ale chyba wezmę je teraz. Jakoś nie wydaje mi się, żeby w zanim zostaniesz pierwszakiem były rozszerzone treści, jakoś przez rok nie przekonałam się do tych kart smile ale każdy może mieć inne odczucia.
 • mrrusia 07.05.11, 19:18
  Od września, mają być nie klejone, a perforowane karty. Byłam na szkoleniu i przedstawiciele WSiP zapewniali, że już będą nowe.
  --
  Tak było:
  http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=54074c96dde26bafa.png
 • babowa 07.05.11, 22:26
  a mi przypasowała nowa era i ich entliczek petliczek
  ciekawy dla dzieci, fajne scenariusze
  --
  http://i43.tinypic.com/14devqc.gif
 • nikorason 08.05.11, 20:07
  W jakiej grupie wiekowej pracowałaś na nowe erze?
 • babowa 08.05.11, 22:46
  na nowej erze z grupa 5 latkow
  naprawde swietna, moje dzieciaki bardzo lubiły prace z kartami, same prosiły o nastepne zadania

  --
  --
  http://i43.tinypic.com/14devqc.gif
 • nikorason 09.05.11, 20:34
  smile ja pracowałam w grupie czterolatków, a teraz szuka opinii o programie ery dla trzylatków.
 • siano0 02.07.11, 11:48
  Proszę o informację na temat pakietu Entliczek Pentliczek czterolatka Nowej Ery czy jest ciekawy, wcześniej pracowałam na Macu i o ile pakiet dla 5-latków był dosyć ciekawy tak dla 4-latków i 3-latków nie polecam. Teraz zastanawiam się nad w/w propozycją Nowej Ery i WSiPu Razem w przedszkolu 4-latka, proszę o opinię.
 • maleomale 16.12.12, 17:41
  Jak dla Was najważniejsze jest czy karty latają czy nie to nie wiem nad czym się zastanawiacie. Weźcie pierwszą lepszą z brzegu. A poza tym w przedszkolu nie ma książek tylko karty pracy!
  Poza tym wykażcie się chociaż odrobiną kreatywności...a nie tym czy dostanie się plansze i rabat czy nie!
 • madzialena22 15.05.11, 14:15
  Jak wspomniałam wcześniej nie z mojego wyboru przyszło mi pracować na Macu...
  Jedyne co dali to diagnozy (tzn,. zszyte zszywaczem książeczki do wypełniania, jaki dziecko osiągnęło wynik).

  Do tego tylko przewodniki, płyty z piosenkami i program.
  Nic więcej, żadnych pomocy, nic..
 • devilyn 15.05.11, 16:39
  To masz dziwnego przedstawiciela.

  --
  http://www.e-gify.com/gify/136.gif
 • tatkomamcia 22.05.11, 15:39
  Dziewczyny dziękuję bardzo za opiniesmile

  Najbardziej przemawia do mnie MAC bo JUKI do tej pory nie miałam możliwość zobaczyć ( a z tego co wiem wydawnictwa połączyły się).

  Pozdrawiam
 • dorotaz-1 22.08.11, 22:36
  Witam. Jestem ciekawa Waszych opinii na temat książek wydawnictwa Harmonia- DOBRY START-WIELKA PODRÓŻ. Czy ktoś miał je w rękach? Opis jest zachęcający. Czekam na Wasze odpowiedzi. Pozdrawiam
 • madzialena22 02.07.11, 13:43
  Udało mi się zostać w tej samej szkole, znów będą sześciolatki.
  I w konsekwencji zdecydowałam się na "Razem w przedszkolu". Myślę, że dodatkowo wezmę też "nowość" "Już liczę", "Już piszę" czy jakoś tak. Nowość jest w " " ponieważ jak zajrzałam do środka, to nie jest to nowość... kto pracował na "ABC Książka sześciolatka" i brał dodatki "Zaczynam liczyć", "zaczynam pisać", to potwierdzi, że jest to to samo, tylko zmieniono okładkę.
  Wezmę te książeczki, ponieważ jest tam sporo matematyki (w tym wielkości, długości itp). i mnóstwo ciekawych "rysowanek po śladzie". Oczywiście jest przy okazji pisanie liter w powiększonej liniaturze, ale skoro tego nie wolno, to po prostu tego robić nie będziemy (chyba, że na dodatkowych zajęciach w ramach godzin karcianych). Pracowałam na tym 5 lat temu i dobrze się sprawdzało.

  Do tego dostałam bardzo ciekawe pomoce "Pomoce dydaktyczne starszaka" czy coś w tym rodzaju.. wiele bardzo interesujących plansz, magnesy i plansze z elementami do wyciskania, które mają uzupełnić pozostale plansze.
  Myślę, że będę zadowolona wink
  W końcu znam przewodnik, znam książki... tylko wszystko teraz zależy od tego, jaka grupa się trafi.
 • przedmarek 07.05.12, 11:38
  Odgrzebałem temat i mam pytanie do Pań:

  W oparciu na jakich podręcznikach będziecie Panie pracowały w tym roku?Co polecacie?

  W MaC pojawiła się nowa seria: " A ja rosnę i rosnę-Trzylatek. "
  oraz "A ja rosnę i rosnę- Czterolatek." Czy ktoś widział te propozycję? Warto?

  Czy może Juka i Kuferek trzylatka oraz czterolatka? Jeszcze zostaje Nowa Era i entliczek pentliczek??
  Z góry dziękuję za aktualne opinie.
 • ewelinkowska 15.05.12, 22:39
  a ja od roku pracuję z książkami :Nowej Ery" entliczek pętliczek i jestem bardzo zadowolona smile do tego nauczyciel dostaje mnóstwo pomocy dydaktycznych, piękne plansze, płyty z piosenkami i utworami, przewodniki i książkę do czytania. polecam
  --
  Świat jest mały, ale należy do wielkich!
 • przedmarek 17.05.12, 09:02
  Dziękuję za odpowiedź. Muszę jeszcze raz przejrzeć ofertę Nowej ery.

  Może jeszcze któraś z Pań opisze swoje doświadczenia/opinie z wybranymi podręcznikami.

  Pozdrawiam
 • devilyn 18.05.12, 19:18
  Ty jesteś zadowolona bo dostajesz różne rzeczy/pakiety...oceń te podręczniki z perspektywy jak pracuje się dzieciom.

  Ja w tym roku jestem na Szkoła tuż tuż....i to jest porażka...niektóre polecnia można zrozumieć każdy inaczej....


  --
  http://supergify.pl/images/stories/miski/straszne/diabeki/199.gif
 • zawszelolka123 23.05.12, 15:35
  A mnie najbardziej w "szkola tuz tuz" na ktorej również pracuję drażni wycinanka !!!!! niektóre rzeczy bezsensowne, historyjki obraazkowe to po prostu koszmar.. grocvh z kapustą, no i dla 5 laTKÓW, które nie uczęszczały do przedszkola wcześniej trochę trudne...
 • przedszkolanka_anka 20.05.12, 08:41
  przedszkolanka_anka napisała:
  Wszystkie te ksiażki mają mnóstwo błędów ,wszystkie sa porównywalne,zawierają
  t o samo róznią się tylko grafiką, a WSiP to już przechodzi sam siebie,używają np
  określenia "liczba" zamiast cyfra, w ciągu pół roku nie proponują żadnego wiersza,większość zajęć to plastyka z zajęciami przy obrazkach na półtorej godziny jedno,ani razu np.nie ma teatrzyku jednego aktora(n-lki) nie proponują nawet krótkiej inscenizacji (5-6 latki),ćwiczenia ortofoniczne zmarginalizowane po prostu nie ma zachowanych proporcji-lansuje się jeden typ działalności dydaktycznej,Dzień Mamy w listopadzie,miesiąc ma u nich 3 tygodnie-podobnie w MAC'u tematy to poplątanie z pomieszaniem niedostosowane do toku naszej pracy przedszkolnej w Nowej Erze nastawienie na zerówki na 1 klasę -aktorek ksiażek z róznych wydawnictw nikt nie zna,wydaje się ,że są pisane na kolanie i szybko i takie tez zapewne będa inne w nadchodzącym roku ,monotonia na maksa.Ja nie biorę żadnych ksiażek w nadchodzącym roku ,szkoda pieniędzy.
  Anka


 • graz.ka 20.05.12, 09:07
  ja nie biorę żadnych książek od ponad 15 lat smile
  --
  Forum ORIGAMI
 • babowa 20.05.12, 13:45
  a ja polece raz jeszcze nowa ere i ich pentliczka
  dzieci to lubia, podoba mi sie ze ich karty nie sa monotonne i podobne
  i sa dostosowane do kazdego dziecka
  fajne sa tez te pomoce przy ktorych trzeba kartke oderwac, potem palcami wydusic fragmenty a na koniec jeszcze cos rozerwac
  małe paluszki maja co robic
  i to co jest trudne na poczatku roku, jest proscizna przy koncy marca
  no i rewelacyjne płyty,piosenki, podkłady, zabawy ruchowe
  ja osobiscie jestem bardzo zadowolona i polecam szczerze
  tylko, ze ja ciagle pracuje na tych pozycjach z dziecmi 5 letnimi i nie wiem jakie sa ksiazki dla innego wieku
  ale 5-latkowe pentliczki wymiataja smile
  --
  --
  http://i43.tinypic.com/14devqc.gif
 • przedmarek 22.05.12, 14:47
  Pani Aniu i Pani graz.ko a można wiedzieć programie pracujecie? Może swój własny autorski czy te które są dostępne na rynku??
 • przedmarek 22.05.12, 14:48
  przedmarek napisał:

  Pani Aniu i Pani graz.ko a można wiedzieć na jakim programie pracujecie? Może swój własny
  autorski czy te które są dostępne na rynku??
 • graz.ka 24.05.12, 06:46
  Dawno pracowałam na programie m.in. Aliny Bojakowskiej (plus trzy inne autorki) - "Razem z dzieckiem". Obecnie na "Zbieram Poszukuję Badam w przedszkolu" Doroty Dziamskiej i Marzeny Buchnat. Mamy także program własny przedszkola oparty na systemie "Edukacja przez ruch" Doroty Dziamskiej.
  Program jest ważny, ale ważniejsze moim zdaniem metody, jakimi się pracuje.
  --
  Forum ORIGAMI
 • madzialena22 23.05.12, 19:43
  Od września biorę pakiet "Zanim zostaniesz pierwszakiem" (wsip) i dodatkowo książeczki "Razem w przedszkolu- Zaczynam liczyć", "Razem w przedszkolu-"Zaczynam pisać").

  Druga nauczycielka bierze "Zanim zostaniesz pierwszakiem" i dodatkowo "Czytam sam" (wsip).

  To do zerówek sześciolatków.
 • 0becna 31.05.12, 20:22
  Hej.
  Dobrze mi się pracowało na zestawie WSiP "Zanim zostaniesz pierwszakiem" w przyszkolnej zerówce, mimo uczęszczania bardzo słabych nowych pięciolatków oraz sprytnych uczęszczających rok sześciolatków.
  Spotkała mnie od wydawnictwa szokowa współpraca- pakiety dla dzieci nadeszły późną jesienią!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!! kurierem, z POBRANIEM KILKU TYSIĘCY ZŁOTYCH ZAMIAST UMÓWIONEGO PRZELEWU Z PRZEDŁUŻONYM TERMINEM PŁATNOŚCI!!!!!!!!!! No to je odesłałam, bo jeszcze nie mam w zwyczaju noszenia takiej kwoty obok błyszczyka.

  Najbardziej brakowało mi kart, które miałyby na dwu sąsiednich stronach literkę /cyferkę, jej odpowiednik pisany, potem rządki ćwiczeń szlaczków wprowadzających napisanie literki/cyferki, potem jakieś ćwiczenia do literki/cyferki.Szkoda, że wycofano w MAC wspaniałe pakiety "Moje 6 lat" -dzieci są uczone pisania literek przez rodzinę, same piszą drukując i tego nikt nie zmieni, trzeba aby to mimo zmian programów takie rzeczy wydawnictwa uwzględniały.
  Ponieważ zostają u mnie ubiegłoroczne pięciolatki jako sześciolatki, zmuszona byłam do zmiany pakietu, wybrałam znowu WSiP, ale "Razem w przedszkolu". na 2012/13.

  Nadszedł teraz już mój bezpłatny nauczycielski pakiet, który przy pierwszym otwarciu rozpadł się dokładnie oraz zupełnie nowa przefajna książka z ćwiczeniami i zadaniami dla dzieci z podziałem na grupy wiekowe, 2 płytki z piosenkami, płytka z materiałami metod, przewodniki metodyczne, słonik-pacynka /bardzo ładna/.
  Ponadto WSiP przesyła emaila obiecując nauczycielom dodanie bezpłatnie książki o pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  --------------------------------------
  madzialena22 napisała:
  > Od września biorę pakiet "Zanim zostaniesz pierwszakiem" (wsip) i dodatkowo ks
  > iążeczki "Razem w przedszkolu- Zaczynam liczyć", "Razem w przedszkolu-"Zaczynam
  > pisać").
  >
  > Druga nauczycielka bierze "Zanim zostaniesz pierwszakiem" i dodatkowo "Czytam s
  > am" (wsip).
  >
  > To do zerówek sześciolatków.
 • mama9908 06.06.12, 23:11
  nie mam książek w 6 - ciolatkach a co dopiero w trzylatkach!!!??? po co, brak Wam wyobraźni???
 • julola 19.06.12, 20:55
  Ja obejzałam dzisiaj ofertę Wsipu dla 4 latków, wydaje mi się sensowna. Tylko że nie dodają gratis nawet programu nauczania, nie wspominając o innych pomocach. Czy u was jest tak samo?
 • 0becna 20.06.12, 22:57
  Dlaczego nie dodają?? W papierowym katalogu WSiPu jest wyjaśnione, co otrzymuje nauczyciel do pracy z dziećmi przy zamówionym pakiecie!

  julola napisała:

  > Ja obejzałam dzisiaj ofertę Wsipu dla 4 latków, wydaje mi się sensowna. Tylko ż
  > e nie dodają gratis nawet programu nauczania, nie wspominając o innych pomocach
  > . Czy u was jest tak samo?
 • iza232 23.06.12, 11:03
  W "Razem w przedszkolu" odstrasza mnie taka liczba podręczników: aż 5 kart pracy i 5 wyprawek, razem 10 książek!!! Czy to nie za dużo dla 5 latków?
  A co powiecie o "Wesołym przedszkolu"? Jest tylko: 4 karty pracy + książka. Miała któraś doświadczenia z Wesołym Przedszkolem WSiPu?
 • szkolenia0 23.08.12, 14:26
  Bardzo proszę o wypełnienie mojej ankiety dotyczącej szkoleń. Jest mi potrzebna do pracy, a wam jej wypełnienie zajmie tylko 3 minuty.

  docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dFNId2RqTGdjemJPTl9FX3VVVmhIMUE6MQ
 • iza232 02.09.12, 23:08
  podnoszę
 • rodzic48 17.09.13, 21:58
  Stanowczo odradzam współpracę z wsip-em. 3 września zamówiłam podręczniki dla całej klasy.
  Paczka płatna za pobraniem. Po jej rozpakowaniu okazało się, że brakuje 12 książek. 5 września złożyłam reklamację i do dziś atakowana jestem dziwnymi mailami ( 3 razy proszą mnie o podanie nr ISBN podręcznika, którego nie zamawiałam, a który omyłkowo dostałam w paczce),
  a do dziś nie mam informacji kiedy otrzymam zapłacone książki. Najadłam się wstydu przed uczniami i rodzicami. ostatni raz korzystam z tego wydawnictwa.
 • kubona 17.09.13, 22:22
  a ja bardzo lubię wsip. na czas, na miejsce, wszystko kompletne, zawsze jakiś gratis znajduję. konsultanci też mili i sympatyczni
  --
  KUBA UR. 22 MARCA 2005r. godz 9:10
  mamy swoje skarby, mamy coś czego nie zabiorą namsmile
  nasz punkt widzenia
 • pocztaallegro9 18.09.13, 14:40
  Witam a w jakim sklepie internetowym Pani kupowała podręczniki ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka