• drzewko
 • od najstarszego
 • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Odroczenie obowiązku szkolnego

 • 06.09.11, 20:13
  Witam Serdecznie

  Chciałabym dowiedzieć się czy 7 letnie dziecko może powtarzać klasę zerową bez opinii poradnii? Dziecko to nie osiągneło gotowości do podjęcie obowiązku szkolnego. Mama chłopca zgodziła się na odroczenie. Martwię się jednak czy bez opinii poradni jest to możliwe. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Pozdrawiam
  Edytor zaawansowany
  • 07.09.11, 20:25
   W tym roku szkolnym drastycznie zmieniły się przepisy dot pomocy psych-pedag. Dążą one do likwidacji Por Psych-Ped i przerzucenia całej roboty na nauczycieli. Zabrano już pracownikom PP-P przywileje KN...
   Wszystko jest więc możliwe,ale co to dziecko skorzysta w grupie 5-, 6- i on jako siedmiolatek bez wsparcia Poradni, diagnoz, procesu powolnego nabierania umiejętności.
   • 11.09.11, 14:14
    Dziecko siedmioletnie jest objęte obowiązkiem szkolnym.
    Powinno zatem uczęszczać do pierwszej klasy SP. Jedyną możliwością, by do pierwszej klasy nie poszło jest opinia z poradni psychologiczno-pedagogicznej o odroczeniu obowiązku szkolnego.
    Jeśli poradnia wyda takie odroczenie to i tak rodzic nie musi się z nim zgodzić... zatem dziecko, które posiada decyzję o odroczeniu może zostać posłane do pierwszej klasy..
    Natomiast nawet jeśli rodzic chce pozostawić dziecko w zerówce, a decyzji o odroczeniu nie posiada, nie może tego zrobić.

    8. ODROCZENIE SPEŁNIANIA OBOWIĄZKU SZKOLNEGO

    [1] Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty

    [1] Art. 16.
    3. W przypadkach uzasadnionych ważnymi przyczynami rozpoczęcie spełniania przez dziecko obowiązku szkolnego może być odroczone, nie dłużej jednak niż o jeden rok.
    4. Decyzję w sprawie odroczenia obowiązku szkolnego podejmuje dyrektor publicznej szkoły podstawowej, w obwodzie której dziecko mieszka, po zasięgnięciu opinii publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej.
 • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.