Misterium Wielkanocne,Paschalne-scenariusz Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam. Czy ktoś ma jakis scenariusz przedstawienia dla 6-latków Misterium Paschalnego na Wielkanoc? Pracuje w przedszkolu katolickim i jestem odpowiedzialna za taka inscenizację ze swoja grupą. Może mnie ktoś poratować? W necie jest trochę scenariuszy, ale bardzo trudne jak dla przedszkolaków uncertain
    • Nie pomogę Ci,poniewaz u nas takiej uroczystości nie ma i nigdy nie było i wiem poprzez setki zaprzyjaźnionych nauczycielek,że w przeciwieństwie mody na Jasełka -tego typu widowska wielkanocne nie są organizowane w samorządowych przedszkolach,jest raczej nastawienie na imprezy obrzędowe z nuta folkloru a nie misterium,(poniekąd chyba dlatego,że jest to wybitnie ciężki temat do przekazania dla tak malutkich dzieci).Myślę,że więcej pomocy uzyskasz na forum religijnym/pań katechetek/szkoły podstawowej niz tutaj.
      Pozdrawiam
      Beata

• agness79 napisała:

> Może mnie ktoś poratować? W necie jest trochę
      > scenariuszy, ale bardzo trudne jak dla przedszkolaków uncertain

No właśnie. To musi być koniecznie Misterium Wielkanocne? Tak jak napisała "nauczycielka_przedszkola" - "jest to wybitnie ciężki temat do przekazania dla tak malutkich dzieci" Może coś lżejszego i radosnego? Np:
      www.wychowanieprzedszkolne.pl/przedstawienie-wielkanocne-wieziemy-kogucika/

--
      Pozdrawiam. Damian
      forum dla rodziców
      www.wychowanieprzedszkolne.pl
    • napisz na iwitekfma@wp.pl to prześlę robiła już 5x jest super ale roboty jest dużo właśnie szykuje stroje oczywiście misterium
    • Z forum rodziców:
      "Syn wieczorem mówi do mnie ze łzami w oczach: "mamusiu jest mi tak smutno bo pani od religii powiedziała, że przez nas jak jesteśmy niegrzeczni to Jezus został tak(tu rozłożył ręce) przywiązany za rączki do krzyża i krwawiło mu czoło bo miał taką koronę z kolców założoną na głowę i ta korona się wbijała.(tu już synek płakał) I później młotkiem przybijane miał gwoźdźmi ręce.I później jak zdejmowali kolce z głowy to już nie żył".
      Proszę o komentarze, co myślicie. Dodam, że to grupa 3 i 4 latków, syn ma 4"

--
      Forum ORIGAMI
        • Dzięki dziewczyny. Nie może być historia wesołego kogucika, bo to przedszkole katolickie i duzy nacisk jest kładziony na wychowanie religijne. Wiem, ze to trudne treści do przedstawienia przez dzieci, ale to się da zrobić smile Dla zainteresowanych - w necie znalazłam dość prosty scenariusz: Wielkanoc puka do drzwi.
          Co do rozgoryczenia dziecka po słowach katechetki...uważam, ze rodzice za mało o takich rzeczach z dziećmi rozmawiają, za mało tłumaczą, wyjaśniają. Przecież śmierć Jezusa na krzyżu to element naszej wiary (nawet bardzo ważny). Dzieci powinny o tym wiedzieć, oczywiście wszystko na ich poziomie i bez zbędnych opisów sytuacji (krótko i na temat). Wszystko zależy w jaki sposób to dziecku opowiemy, ale opowiadać warto.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.