Dodaj do ulubionych

Bunt przedszkolanek

26.02.13, 08:21
Napisała o tym RZ.
Moim zdaniem mniej istotne jest zastosowane nazewnictwo zawodu - poza tytułem używane jest określenie "nauczycielki przedszkola" co powinno usatysfakcjonować wrażliwe na swój honor koleżanki. Ważne, że wreszcie napisano o postępującym procesie deprecjonowania naszego zawodu przez władze oświatowe - zaczęło się już od poprzedniej minister, która wprowadziła obserwacje dzieci i nauczyła nas współpracy z rodzicami. Ostatni list z MEN to kuriozum.

--
Forum ORIGAMI
Edytor zaawansowany
  • kalanitka 26.02.13, 18:25
    o tym mówisz ?
    www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4463%3Aedukacja-najmodszych-szans-na-lepszy-rozwoj&catid=25%3Aministerstwo-wydarzenia-z-udziaem-ministrow&Itemid=287
    --
    Wszelkie niezadowolenie z tego, czego nam brak płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy. D.Defoe
  • graz.ka 27.02.13, 09:10
    Nie, to był taki list do przedszkoli z plakatami i ulotkami. Najlepsze przedszkola to te, które najwięcej sześciolatków do szkół wyeksportowały.

Ale tekst z Twojego linku też jest niezły - chyba napiszę do MEN z prośbą o podanie źródła tych rewelacyjnych badań naukowych.
    --
    Forum ORIGAMI
  • kalanitka 27.02.13, 18:34
    Wiem już o co chodzi.
    Niestety roi się różnych takich "kwiatków" np.
    www.rp.pl/artykul/982188.html
    www.rp.pl/artykul/19,968719-Przedszkolne-litery-na-cenzurowanym.html
    --
    Wszelkie niezadowolenie z tego, czego nam brak płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy. D.Defoe
  • kalanitka 27.02.13, 18:40
    Tu pięknie dziękują nauczycielkom przedszkoli
    www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4471%3Aszeciolatki-nad-morzem-marz-o-szkole&catid=277%3Aministerstwo-wizyty-ministra-w-szkolach-i-przedszkolach&Itemid=367
    smile
    --
  • graz.ka 03.03.13, 12:29
    Tu relacja rodzica - uczestnika tego spotkania.
    --
    Forum ORIGAMI
  • graz.ka 13.03.13, 06:36
    sliwerski-pedagog.blogspot.com/2013/03/prezydent-pisze-list-do-rodzicow-dzieci.html
    Czas na bunt. Moim zdaniem końcem tych reform jest likwidacja roli edukacyjnej przedszkola, a przedszkolanki podzielą los bibliotekarzy...
  • graz.ka 19.03.13, 20:03
    www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4553%3Amusimy-sobie-ufa-&catid=25%3Aministerstwo-wydarzenia-z-udziaem-ministrow&Itemid=287

--
    Forum ORIGAMI
  • kalanitka 19.03.13, 22:21
    O, proszę czyli fatalne wyniki maturzystów z matematyki i dysortografie, dysgrafie itp itd to wina przedszkoli?????????????????
    Mam wrażenie że częstotliwość wydawanych oświadczeń, wyjaśnień, wyników badań ma przekonać samo Men o słuszności posłania 6-latków do szkoły - tylko dlaczego kosztem przedszkoli ????????
    Szkoła to fantastyczna przygoda, a przedszkole co? - czarna kosmiczna dziura ???? nic się tu nie dzieje ???
    brrrrrrrrrrr
    --
  • graz.ka 21.03.13, 20:35
    www.rp.pl/artykul/19,992534-Szumilas--winne-sa-przedszkola.html
    --
    Forum ORIGAMI
  • graz.ka 23.03.13, 07:32
    Jako odpowiedź na ten artykuł MEN wywiesiło na stronie całą listę ponoć stosownych raportów - ocenia ich adekwatność prof. Śliwerski.
    sliwerski-pedagog.blogspot.com/2013/03/minister-anty-edukacji-powinna-powrocic.html
    Nareszcie! Bo stężenie absurdu narasta.
    --
    Forum ORIGAMI
  • mabingo 27.03.13, 22:28
    O matko święta! Wiem że te słowa nie przystoją nauczycielce ale ta kobieta jest po prostu kretynką! A wiecie ile ludzi daje się nabrać na te demagogiczne durne puste argumenty typu: wyrównywanie szans rozwojowych, lepszy start w dorosłe zycie itp. Naprawdę ludzie są tak prości i dają się zmanipulowac szumilasowej.
  • kalanitka 16.04.13, 21:39
    to już jest meczące www.men.gov.pl/
    a do końca roku szkolnego jeszcze hohoho. Może w wakacje odpuszczą wink
    --
  • graz.ka 17.04.13, 06:55
    IBE:
    www.ibe.edu.pl/pl/media-prasa/aktualnosci-prasowe/206-nie-bijcie-naukowcow
    I GW:
    wyborcza.pl/1,75478,13751615,Szesciolatki_do_szkol__Rodzice_szaleja__a_MEN_nie.html
    --
    Forum ORIGAMI
  • kalanitka 26.04.13, 20:26
    nowe wieści na stronie
    www.men.gov.pl/
    czy dojdzie to do skutku ???
    --
  • graz.ka 12.05.13, 11:26
    serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/703149,szkola_to_rzeznia_talentow_blyskawicznie_zabija_matematyczne_zdolnosci.html
    --
    Forum ORIGAMI
  • graz.ka 30.05.13, 11:56
    www.rp.pl/artykul/9133,1013424-Turski--Obroncy-dziecinstwa-na-manowcach.html

na kłopoty - Centrum Nauki Kopernik!

--
    Forum ORIGAMI
  • graz.ka 31.05.13, 20:41
    wyborcza.pl/1,76842,13963792,Szesciolatek_w_przedszkolu__To_pomylka__niczego_juz.html#TRrelSST
    --
    Forum ORIGAMI
  • pomilak1 02.06.13, 10:07
    Jak czytam takie artykuły to brak mi komentarzauncertain Co za brednie... w angielskich szkołach nawet nie wiedzą co to jest "zadanie domowe",a tu Pani twierdzi, że 6-cio latki już mają zadawane "czytanki" do domu...
    Myślę, że do przedszkoli za kilka lat będą chcieli posyłać nie tylko 2 latki, ale nawet "roczniaki" uncertain
    Żenada!

--
    tablica.pl/oferta/inglesina-trip-jak-nowa-gwarancja-ID2YT0R.html?action=show&id=44063825#xtor=EREC-55-%5Bid1%5D-20130531-%5BdisplayLink%5D-4332977@1-20130531195737
  • graz.ka 03.06.13, 07:30
    im nikr za nami nie zapłacze:
    www.rp.pl/artykul/19,1015591-Karta-dusi-przedszkola.html
    O to chodzi w tej układance, od początku chodziło.
    --
    Forum ORIGAMI
  • eevvaa 01.02.14, 12:13
    Takich bzdur jeszcze nie słyszałam.
    Jakich godzin lekcyjnych 25, a zegarowych 19? Miałam 25 godzin lekcyjnych i zegarowych, albo 22 w zerówce. Dziewczyny nie dajcie się,chcą z przedszkoli zrobić przechowalnie.
    --
    Uśmiech wędruje daleko...
  • graz.ka 30.01.14, 21:28
    www.rp.pl/artykul/19,1082715-Karta-pozera-przedszkola.html
    --
    Forum ORIGAMI
  • pomilak1 01.02.14, 17:51
    Pozwolę sobie zacytować, bo większego idiotyzmu chyba nie czytałamuncertain
    "Zgodnie z Kartą nauczyciela pensum nauczyciela przedszkola wynosi 25 godzin lekcyjnych, czyli około 19 godzin zegarowych. Co więcej, przysługuje im wolne w okresie ferii czy wakacji"

Na prawdę pracujecie 19godzin zegarowych i macie wolne w ferie i wakacje??? Bo ja chyba w jakimś "innym" państwowym przedszkolu pracujęuncertain Z dziećmi pracuję 25 godzin (nie piszę o godzinach spędzonych nad dziennikiem i przygotowaniem zajęć, szkoleniach, warsztatach, zebraniach, konferencjach itd), w ferie mamy normalnie otwarte, a wakacje uzależnione od dyżuru...

Nie wiem o co chodziuncertain na prawdę my za mało pracujemy?? dostajemy jakieś ogromne wynagrodzenia (np w porównaniu z politykami???)
    Ech szkoda słów....
  • iza232 03.02.14, 18:02
    Pracuję w przedszkolu publicznym, w oddziale integracyjnym. Od tego roku szkolnego zwiększono mi liczbę godzin do 25 a zmniejszono wynagrodzenie - o dodatek za trudne warunki. Gdzie tu sprawiedliwość i logika?
  • tomcug 03.02.14, 19:07
    iza232 napisała:

> Pracuję w przedszkolu publicznym, w oddziale integracyjnym. Od tego roku szkoln
    > ego zwiększono mi liczbę godzin do 25 a zmniejszono wynagrodzenie - o dodatek z
    > a trudne warunki. Gdzie tu sprawiedliwość i logika?

Dopóki pracujesz w placówce publicznej to i tak masz dobrze. Ja drugi rok pracuję w placówce, którą przejęło stowarzyszenie. Pensja systematycznie maleje, warunki coraz cięższe. Ale cóż, nie ma co się żalić, zawsze argument jest jeden: nie pasuje to na twoje miejsce jest kolejka chętnych... Oczywiście praca z KP, o karcie już zapomniałam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka