Dodaj do ulubionych

Ratunku, chcą mi wlepić 25godzin w zerówce

18.05.13, 05:43
Dziewczyny, pracuję w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej w grupie 5- i 6-latków..
Od nowego roku mają mi zmienić angaż z pensum 22h/tyg na 25h/tyg.
KN wyraźnie określa pensum na 22 godz/tyg, jest wyrok WSA w tej sprawie.

Siedzieć cicho, a po trzech latach sądownie wywalczyć jako nadgodziny, gdy z mojej szkólki nawet troków od kaleson już nie będzie?
Edytor zaawansowany
  • tomcug 18.05.13, 19:55
    0becna napisała:

> Dziewczyny, pracuję w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej w grupie 5- i
    > 6-latków..
    > Od nowego roku mają mi zmienić angaż z pensum 22h/tyg na 25h/tyg.
    > KN wyraźnie określa pensum na 22 godz/tyg, jest wyrok WSA w tej sprawie.
    >
    > Siedzieć cicho, a po trzech latach sądownie wywalczyć jako nadgodziny, gdy z mo
    > jej szkólki nawet troków od kaleson już nie będzie?

Jeżeli pracujesz w placówce publicznej, w której obowiązuje karta nauczyciela to nikt nie może Cię zmusić do pracy 25 godzin w grupie dzieci 5-6-letnich. Jest to niezgodne z przepisami, bo pensum w takiej grupie to 22 godziny dydaktyczne. Jeśli podasz sprawę do sądu pracy to z pewnością wygrasz, tylko pytanie: jak długo jeszcze będziesz tam pracować? Bo znając życie zawsze można znaleźć powód do zwolnienia pracownika.

A tak po ludzku - porozmawiać z dyrekcją, wyłuszczyć o co biega nie da się? Zaproponowałabym z uśmiechem podniesienie pensum nauczycielom w szkole, skoro tak można, co na to dyrektor?
  • 0becna 18.05.13, 22:20
    To podobno pomysł zza krowiego ogona, nie dyrekcji :o))
    ona się szamoce, między młotem a kowadłem, jest kutym na cztery łapy dyrektorem i baaardzo nie lubi sądów...
    ------------------------------------------------------------------------
    >
    > A tak po ludzku - porozmawiać z dyrekcją, wyłuszczyć o co biega nie da się? Zap
    > roponowałabym z uśmiechem podniesienie pensum nauczycielom w szkole, skoro tak
    > można, co na to dyrektor?
  • tomcug 19.05.13, 08:40
    0becna napisała:

> To podobno pomysł zza krowiego ogona, nie dyrekcji :o))
    > ona się szamoce, między młotem a kowadłem, jest kutym na cztery łapy dyrektorem
    > i baaardzo nie lubi sądów...

Rozumiem, pomysł wykluł się wyżej i będzie dotyczył wszystkich oddziałów przy szkołach w waszej gminie? Czy tylko w waszej placówce są takie innowacje wprowadzane? Znając życie nauczyciele szkól nie są ruszani tylko panie z przedszkola? W końcu my nie pracujemy, a miło spędzamy czas, więc dlaczego nie wydłużyć tej sielanki, prawda? Normalnie ciśnienie mi się podniosło. A dyrekcja wije się i ja to rozumiem, bo jak podasz do sądu pracy to wiadomo, że przegra.
  • paniusia.aniusia 19.05.13, 14:32
    U mnie w przedszkolnej zerówce dziewczyny też miały więcej godzin (ze wzgledów organizacyjnych) ale płacono normalnie nadgodziny.
    --
    co to w ogóle jest za jakiś pęd taki do uczenia/odstawiania/ odkładania/separowania/dystansowania się/bycia-szczęśliwą-mamą-z-dzieckiem-w-pokoju-obok-albo-jeszcze-dalej? by shoja
  • tomcug 19.05.13, 15:39

paniusia.aniusia napisała:

> U mnie w przedszkolnej zerówce dziewczyny też miały więcej godzin (ze wzgledów
    > organizacyjnych) ale płacono normalnie nadgodziny.

Ja w zeszłym roku miałam 30, ale uczciwie zapłacone za każdą nadgodzinę.
  • nauczycielka_przedszkola 28.03.15, 17:30

• 0becna 20.05.13, 20:17
    >
    > Rozumiem, pomysł wykluł się wyżej i będzie dotyczył wszystkich oddziałów przy
    > szkołach w waszej gminie? Czy tylko w waszej placówce są takie innowacje wprowa
    > dzane? Znając życie nauczyciele szkól nie są ruszani tylko panie z przedszkola?
    > W końcu my nie pracujemy, a miło spędzamy czas, więc dlaczego nie wydłużyć tej
    > sielanki, prawda? Normalnie ciśnienie mi się podniosło. A dyrekcja wije się i
    > ja to rozumiem, bo jak podasz do sądu pracy to wiadomo, że przegra.

Tak jest, w nauczaniu zaplęgła się cała elita- nawet atom tego nie poruszy!

Wołam o rady, bo nie jestem pewna jak to się potoczyłoby w razie otrzymania wypowiedzenia zmieniającego.
    A może wypowiedzenia? U mnie wszystkie kończące się umowy są zastępowane już żonami zasłużonych ....

Nie takie wyroki wydawała ta ślepa, głucha i milcząca temida */celowo z małej literki, tak jak piszę się np miotła, szufelka, taczka, myjka/
  • 0becna 26.04.14, 14:41
    Przetrwałam i nie wręczono mi wypowiedzenia zmieniającego.

Mam nadal 22godziny pensum, ale w zamian 5-latków (prymitywną hołotę w czystej postaci z definicji tej nazwy) z 1/3 grupy, horror nie praca, dwa tuziny 5- i 6-latków...bez żadnej pomocy, przerwy, w maleńkiej salce bez łazienki, dzieci zabierane często z godzinnym opóźnieniem.
    W tym roku osiągnęłam możliwość przejścia na świadczenie kompensacyjne, ale odejść tak dobrowolnie, bez odprawy??!!

W przyszłym roku znikają zerówki i pensum 22godz, więc muszą mi wręczyć wypowiedzenie zmieniające na 25 godzin-czy:
    - to będzie likwidacja takiego stanowiska i szansa na 6-miesięczną odprawę?
  • babowa 26.04.14, 22:53
    ale w zamian 5-latków (prymitywną hołotę w czystej
    > postaci z definicji tej nazwy)

obecna, ty tak o dzieciach mowisz?
    jessu, mam nadzieje ze zle zrozumiałam
    --
    http://i40.tinypic.com/2nstgux.png
  • fella5 04.05.15, 17:40
    Przepraszam, ale czy nauczyciel powinien mówić o swoich wychowankach per prymitywna hołota? Rodzi to od razu przypuszczenie, ze taki nauczyciel jest wlasnie przedstawicielem tej grupy
  • 0becna 01.04.15, 08:25
    Dziewczyny, łezka mi skapła-JESTEŚMY!!!
    HURRA!!!

A jednak tak zrobili w lipcu z mocą od 1 września ub r-uchwałą....
  • masheni 19.04.15, 18:54
    Ale co zrobili???
  • 0becna 21.04.15, 08:29
    masheni napisała:
    > Ale co zrobili???

Radni wprowadzili uchwałę o zmianie wymiaru godzin dydaktycznych dla n-li grup dzieci 5- i 6-letnich sad
  • nauczycielka_przedszkola 22.04.15, 10:32
    Jak oni mogli to zrobić skoro pensum nauczyciela jest określone w przepisach ogólnopolskich Ustawą o Systemie Oświaty i Kartą Nauczyciela?

0becna napisała:

> masheni napisała:
    > > Ale co zrobili???
    >
    > Radni wprowadzili uchwałę o zmianie wymiaru godzin dydaktycznych dla n-li grup
    > dzieci 5- i 6-letnich sad
  • 0becna 23.04.15, 06:22
    nauczycielka_przedszkola napisała:
    > Jak oni mogli to zrobić skoro pensum nauczyciela jest określone w przepisach ogólnopolskich Ustawą o Systemie Oświaty i Kartą Nauczyciela?

Normalnie...
    Na internetowej stronie gminy było ogłoszenie o sesji, bez słowa na temat takiego punktu obrad- pilnuję tego i zawsze czytam! Na wcześniejszych posiedzeniach Gminnej Komisji Oświaty także nie było takich ustaleń.
    Moje związki zaw także nie otrzymały takiego pisma dot zmiany dla n-li w gminie.
    Ponadto miałam setki stron wydruków prawomocnych wyroków sądowych w identycznych sprawach, gdzie inne samorządy zbierały baty za takie pomysły.

Tak sobie przespałam spokojnie aż do nowego roku szkolnego, gdzie mam etat 25 godz z wolontariatem....Sprawy sądowe były dwie, dyrcia tańczy w chocholimtańcu gminnym
  • szkola2015 30.04.15, 19:10
    Witam przez 20 lat pracowałam w zerowce 22 godziny. od września w grupie Mają być 4 i 5 latki w związku z tym Nowa umowa na 25 godzin! Ale żeby było lepiej to dyrektor zabiera mi godzinę ponieważ nie mam ukonczonego żadnego kursu ani podyplomowki z j. Angielskiego, który obowiązkowo wchodzi w pensum przedszka. Co teraz???? Czy wszystkie nauczyciki pracujące w przedszkolu muszą mieć ukończone i opłacone przez siebie dodatkowe podyplomowki z np. Logopedii, terapii pedagogicznej czy jak teraz z j,angielskiego. Czy my naprawde many byc omnibusami. Masakra kocham pracę z dziećmi ale teraz zastanawiam się nad sensem pracy w tym zawodzie.

• 0becna 30.04.15, 19:46
    szkola2015 napisał(a):

> Witam przez 20 lat pracowałam w zerowce 22 godziny. od września w grupie Mają b
    > yć 4 i 5 latki w związku z tym Nowa umowa na 25 godzin! Ale żeby było lepiej to
    > dyrektor zabiera mi godzinę ponieważ nie mam ukonczonego żadnego kursu ani pod
    > yplomowki z j. Angielskiego, który obowiązkowo wchodzi w pensum przedszka. Co t
    > eraz???? Czy wszystkie nauczyciki pracujące w przedszkolu muszą mieć ukończone
    > i opłacone przez siebie dodatkowe podyplomowki z np. Logopedii, terapii pedagog
    > icznej czy jak teraz z j,angielskiego. Czy my naprawde many byc omnibusami. Mas
    > akra kocham pracę z dziećmi ale teraz zastanawiam się nad sensem pracy w tym za
    > wodzie.
    >
    My mamy być opiekunkami, nie nauczycielkami-a najlepiej przedszkolankami, które za darmo odchowają dwulatka niepracującej mamuni....
    Ja otrzymałam ofertę ograniczenia etatu (o jedną godzinę), nie przyjmę i idę do sądu.
    Ciekawe kogo znajdzie do takich warunków z językiem angielskim smile), a jeśli kogoś zatrudni bez uprawnień do nauczania języka-to świadczyć będzie o braku podstaw do wypowiedzenia zatrudnienia.
  • szkola2015 30.04.15, 20:41
    No cóż mój dyrektor ma nauczyciela z kwalifikacjami i nie mam nic do powiedzenia. Nikt nie mówił nam ze koniecznie musimy mieć ukończony język angielski. Za moment dowiemy się że musimy mieć ukończony kurs albo podyplomowkę z informatyki a za chwilę studia z WF aby prowadzić gimnastykę bo obecne kwalifikacje są nie wystarczające!
  • 0becna 30.04.15, 21:22
    szkola2015 napisał(a):

> No cóż mój dyrektor ma nauczyciela z kwalifikacjami i nie mam nic do powiedzeni
    > a. Nikt nie mówił nam ze koniecznie musimy mieć ukończony język angielski. Za m
    > oment dowiemy się że musimy mieć ukończony kurs albo podyplomowkę z informatyki
    > a za chwilę studia z WF aby prowadzić gimnastykę bo obecne kwalifikacje są nie
    > wystarczające!
    Dla mnie jest najbardziej szokujące-dlaczego to panie z nauczania początkowego niczego od dziesięcioleci nie musiały dodatkowo ukończyć??!! Tak jak ukończyły 35 lat temu zaoczne studium wychowania przedszkolnego, rozsiadły się na stanowisku nauczyciela w klasach początkowych a potem zaocznie zrobiły studia z nauczania początkowego. Tak u mnie siedzą do dziś mimo tego, że w planie nauczania w klasach I-III jest:
    -wychowanie fizyczne,
    -plastyka,
    -informatyka,
    -muzyka.....
    Od nich niczego nikt nie wymaga!
    A tu zabrakło jednej godziny do etatu i już propozycja ograniczenia zatrudnienia i tej jednej godziny nie ma przy kilkudziesięciu godzinach tygodniowej świetkicy

http://www.cosgan.de/images/midi/boese/r073.gif

• fella5 04.05.15, 17:43
    Trochę nie rozumiem - kwestia kilku godzin dodatkowo, konieczność odbycia kilku kursów i od razu zastanawianie się nad sensem pracy? Wszak w innych zawodach to jest normalne i chyba w przypadku tego zawodu tez się do tego należy przyzwyczajać. Przywileje nie potrwają jak widać wiecznie..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka