• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Technikum Mechaniczne w Radomiu

• IP: *.radom.cvx.ppp.tpnet.pl 21.08.01, 18:38
    Zerknąłem do niniejszego Forum i widzę, że pokazują się różne licea a ja nic
    nie wiem co dziś w moim byłym Technikum się dzieje. Cóż tam nowego, może ktoś
    odpowie? Ja je skończyłem bardzo dawno, w 1975.
    • Gość: Thar IP: 62.233.138.* 31.08.01, 15:49
      Witam witam

Mowišc szczerze ja tez z przyjemnoscia poczytalbym o Mechaniku. Skonczylem go troszeczke po�niej niż Ty, bo w 97 roku, ale od tamtej pory nie mam o nim zadnych wiadomosci.
      • Gość: RR IP: *.js.dial-in.ats.pl 23.01.02, 15:33
        Gość portalu: Thar napisał(a):

> Witam witam
        >
        > Mowišc szczerze ja tez z przyjemnoscia poczytalbym o Mechaniku. Skonczylem go t
        > roszeczke po�niej niż Ty, bo w 97 roku, ale od tamtej pory nie mam o nim zadnyc
        > h wiadomosci.
        =================================================================================
        Nie mam dobrych wiadomości. Głosami radnych SLD Rada miejska podieła uchwałe o
        likwidacji szkoły. Napisz prosze co o tym myślisz. Ja solidaryzuje sie z
        komitetem protestacyjnym.

• Gość: kok15 IP: 192.168.7.* 23.01.02, 15:39
          Uważam że likwidacja tej szkoły to skandal i ogólnie rzecz biorąc kaszana,nie
          jestem sentymentalny ale zrobiło mi się troszeczke przykro.skończyłem technikum
          w 1989 , jeszcz za tzw. komuny i należało ono wtedy do szkół o całkiem dobrej
          reputacji.
    • Gość: poison IP: *.szydlowiec.sdi.tpnet.pl 23.01.02, 20:56
      hm... ja skonczylam Mechanika dwa lata temu i juz wtedy wywieszalismy flagi w
      ramach manifestu... ale to opoznilo proces likfidacji szkoly o kilka lat -
      smutne ale prawdziwe... zastanawial mnie tylko jeden fakt... dlaczego szkola
      przez ostatnie dwa lata prowadzila nowy nabor? to jest dopiero chore...
      osobiscie uwazam ze musiala pojsc niezla lapowka za to ze szkola zostanie
      zlikwidowana... czy nie wydaje wam sie to logiczne...
      1. przepiekna lokalizacja - centrum miasta
      2. dosc spory budynek
      3. ogromny teren
      4. ....
      doskonaly plan pod np. bank ?

a my mlodziez radomska jak nie do mechanika to na ulice niech nam rosnie glupi
      narod bo takim latwiej rzadzic... :)
      • Gość: Marcin IP: 217.96.36.* 23.01.02, 23:06
        Widzę, że wątek przeze mnie latem utworzony nagle stał się aktualny w sposób
        jakiego najmniej bym się spodziewał. Czy rzeczywiście jest taki brak
        zapotrzebowanie na absolwentów tej szkoły? Właściwie w Radomiu możnaby
        wszystkie szkoły pozamykać - wszyscy absolwenci, i nie tylko absolwenci, mają
        problemy ze znalezieniem pracy... Jedno co mnie bulwersuje, to hipokryzja
        rządzącej nami SLD. Byłem na uroczystościach 80-lecia szkoły i pamiętam
        wypowiedzi - chyba pani poseł Grabowskiej - o tym, jaka to dobra i potrzebna
        szkoła. A w parę lat później - do piachu!!!!!!!!!!!
        • Gość: Mech IP: *.js.dial-in.ats.pl 24.01.02, 11:08
          Zgadzam sie to pie....... hipokryci. To oni powinni sie zlikwidować sqr....ny!!!
        • Gość: CZORNY IP: 10.10.15.* 29.01.02, 16:03
          SKASUJĄ WAS JAK MÓJ WACYN. NAWET NIE BYŁO JUBLA, BO SKASOWALI W 80-TĄ ROCZNICĘ.
          I TYLE PO NAS ZOSTAŁO........
    • Gość: Marcin IP: 217.96.36.* 31.01.02, 23:53
      Właśnie wyczytałem, że Lepper ma przyjechać bronić mojego byłego technikum
      przyd zamknięciem. Włos mi się zjeżył. Nie sądzę, żeby szkole to pomogło za to
      Lepperowi - na pewno. To jego styl, zjawiać się tam, gdzie zadyma.
    • Gość: aaaa IP: *.radom.cvx.ppp.tpnet.pl 01.02.02, 21:19
      Ja też po "Mechaniku".
      Słyszałem wypowiedź p. Wieczorka, że w budynku Mechanika ma być szkoła
      kształcenia, czy doskonalenia dla dorosłych.
      Tu zupełnie zbaraniałem. Szkolić dorosłych,ludzi już wyszkolonych, z
      doświadczeniem, tuż przed emeryturą, a młodzież na bruk ?
      No, chyba że p. Wieczorek dla siebie...
      Wyrzucają młodzież z Mechanika, porządnej, działającej szkoły, w centrum
      miasta, bo im tak najwygodniej. Tanim kosztem. A dlaczego np. nie zrobią szkoły
      dla dorosłych w starym budyku "Mechanika" na Słowackiego ?
      ( Tu młodym przypominam, że historia Mechanika zaczęła się od tzw kusrów RTKT w
      budynku na ul. Słowackiego , zaraz na skrzyżowaniem z 25 Czerwca, potem tam
      powstał Mechanik, przeprowadzony potem na Kościuszki).
      Budynek ten jest włanością oświaty Urzędu Miejskiego, stoi opuszczony i
      straszy !. Ale p. Wieczorkowi łatwiej wejść do budynku niedawno odnowionego,
      niż remontować pusty. Są jeszcze inne budynki oświaty, które nadają się na
      doskonalenie zawodowe dorosłych, ale narazie nie będę wskazywał.
    • Gość: gazetek IP: 80.249.0.* 03.02.02, 22:49
      Przeczytajcie sobie artykuł pana Natorskiego, kompletne bzdury wypisuje na
      oniec. Dobrze wiemyze dziennikarze z Gazety radomskiej są sterowani. Jak im
      wreszcie ktos publicznie to wytknął to sie obraża i karze wracac do ksiązek i
      matury ...a co boisz sie Panie Natorski ze ktos jest bieglejszy od pana. A na
      dowód tego bardzo prosze: jak p. Miekus zaczął pisać o dziwnych zatrudnieniach
      rodziny prezydenta Włodarczyka w podległych mu instytucjach miejskich to od
      razu ich autor został zwolniony z Gazety. wiec lepiej napisz pan cos
      obiektywnego, prawdziwego i uczciwego.
      • Gość: kghm IP: 192.168.0.* 04.02.02, 09:06
        Po co dyskutuwać z faktami. Szkoły, po których żaden z absolwentów nie pracuje
        w zawodzie trzeba likwidować, dlatego np. nie zamyka się takich szkół jak
        elektronik. Cały ten szum wokół decyzji Rady Miejskiej to kolejna okazja żeby
        dołożyć SLD, które niedługo obwiniane będzie za to, że kury się nie niosą a
        krowy przestają dawać mleko. Efekt tej zadymy może być niestety taki, że znów
        oszołomi wrócą do władzy w Radomiu, wnisieni tam na plecach chłopców z
        mechanika. I jeszcze jeden fakt: zgodnie z planami poprzedniej ekipy większość
        radomskich szkół zawodowych i techników miała ulec likwidacji, np. energetyk.
    • 06.02.02, 22:36
      Hym ogolnie zecz biorac Mechanik nie ma wiecej racji bytu w naszym miescie.
      Z tego co mowi kadra nauczycielska ktora pracuje tam dlugooo to kiedys ta
      szkola przygotowywala do pracy w metalowych, luczniku i tym podobnych
      zakladach w radomiu. Teraz kiedy tego nie ma szkola szkoli technikow w
      dziedzinie w ktorej znalezc zatrudnienie jest trudno a na pewno nie w Radomiu.
      Przykre ale w oczach radnych wygrala ekonomia a nie sentymenty
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.