03.04.12, 21:32
Dzień dobry mamy pytanie jako młodziesz z Nadmy do pana Marka ale tagże panów którzy zajmują się budową boiska. Czy by dało radę stworzyć klub w Nadmie my z chęcia pomożemy z budową i stworzeniem klubu. Z tego co wiem to dużo młodzieszy z naszej miejscowości wzieło by udział w budowie, jak tagże w reprezentowaniu naszej miejscowości. Jezeli chodzi o nas to byśmy naprawde włozyli w to dużo serca. Chcieli byśmy prosić o odpowiedzi od pana Marka a tagże od panów czy jest realna szansa na taką inwestycje. Z góry bardzo DZIĘKUJEMY.
Edytor zaawansowany
  • 03.04.12, 23:42
    I weź wyślij dziecko do szkoły w Nadmie to będzie pisało "młodzieSZ".
  • 04.04.12, 00:50
    Witam wszystkich
    Utworzenie klubu w tak małej miejscowości jest raczej złym pomysłem.
    W naszych okolicach jest sporo ośrodków gdzie można się rozwijać sportowo.
    Chociażby kluby „Marcovia” w Markach i „Mazur” w Radzyminie.

Ps. Rzeczywiście błędy w pierwszym poście są rażące, ale może być to kwestia dysleksji a nie szkoły.
    Pan o nicku karramba200 zdecydowanie przesadza i opiera się na stereotypach dotyczących szkoły w Nadmie. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że w niczym ona nie odstaje od innych szkół.
    Nie zauważyłem na forum jeszcze żadnej pozytywnej wypowiedzi narzeka pan tylko. Jak nie na sąsiadów i ulicę rzeczną to na władzę i naszą oświatę.
    Pozdrawiam
  • 04.04.12, 18:08
    Narzekam,bo nie ma się z czego cieszyć.Drogi porozpieprzane,każdy robi co chce,rzeka nie pogłębiana ani nie oczyszczona,ul Szkolna od 2 lat rozgrzebana,na Rzecznej wielkie dziury,rowy nie poczyszczone a gmina tylko płacze że kasy nie ma.I tylko płacić podatki.Jeżeli chodzi o klub to nie wydaje mi się żeby młodzi chcieli zasuwać do Marek lub Radzymina.A ponadto chcą reprezentować swoją miejscowość a nie inne.
  • 05.04.12, 02:14
    Utworzenie takiego klubu i jego utrzymanie kosztuje, jeśli nie znajdą sobie sponsora wsród lokalnych firm to będzie ciężko.
    Z tego co się orientuje by utworzyć amatorski klub sportowy, należy wpisać go do ewidencji w tym celu trzeba się zgłosić do starostwa powiatowego i zgłosić nowy klub.
    Następnie musicie zarejestrować się w Okręgowym Związku Piłki Nożnej i wpłacić wpisowe, które wynosi koło 500 zł.
    Są również opłaty za każdego zgłoszonego zawodnika do rozgrywek oraz opłaty dla sędziów po każdym meczu.
    Potrzebne są jeszcze jednolite stroje i przepisowe boisko.
    Nie jest to jak widać tania rozrywka. Dla młodych ludzi to sporo.

A pan karramba200 może zamiast narzekać na to wszystko na forach, mógłby zacząć bezpośrednio uczestniczyć w życiu naszej miejscowości. Marudzić to każdy potrafi tylko robić nie ma komu. Niedawno powstała straż w Nadmie, jeśli pan jeszcze tam nie jest, to może warto się zapisać i czynnie działa na rzecz Nadmy.
    Co do ulicy szkolnej to się zgadzam. Jest to haniebny przykład nieudolności gminy radzymin. Jest to kluczowa arteria w Nadmie. Natężenie na tej ulicy jest wysokie ponadto jest ona drogą przejazdu autobusu miejskiego. Powinna ona zostać jak najszybciej naprawiona.
    A co do ulicy Rzecznej to ruch tam jest znikomy i jej stan diametralnie się nie zmieni.
  • 05.04.12, 22:54
    Proszę to powiedzieć ludziom którzy codziennie jeżdżą ul.Rzeczną.Ludziom którzy mieszkają przy tej ulicy i na Pólko,że ruch jest znikomy.A stan pogarsza się po każdych opadach.Wydaje się Panu że fajnie jest mieć przed bramą głęboką dziurę z wodą którą wszyscy omijają prawie po ogrodzeniu.Odpowiem-bardzo nie fajnie.
  • 06.04.12, 23:54
    Panie Karamba 200 wiem, że w Nadmie nie jest idealnie ,ale tak niestety jest prawie wszędzie. Teraz wszyscy mieszkańcy Nadmy borykają się z podmokłymi terenami, a że pan mieszka blisko rzeki więc ma pan gorzej. Krew mnie zalewa jak ktoś taki jak pan pisze żle o naszej szkole!!!! Nie chodził pan do tej szkoły, nie zna Pan ludzi w Nadmie, nawet nikomu dzień dobry nie mówi ,a do narzekania pierwszy! Jakby pan chodził do tej szkoły to nie byłby pan takim odludkiem!
  • 07.04.12, 19:40
    Panie bulwers1 nie zna mnie Pan i nie wie czy chodziłem do tej szkoły czy nie.Nie wie Pan czy komuś mówię dzień dobry czy nie.Właśnie brak upominania się o to co można od Gminy dostać spowodował że przez wiele lat w Nadmie nic się nie działo.Gdyby nie Pan Marek Brodziak dalej by nic nie było.
  • 07.04.12, 21:12
    Akurat dobrze wiem kim pan jest. Ale nie bedę się o tym rozpisywać bo nie o to tu chodzi, tylko o to że skoro meszkańcy chcą żeby coś się w Nadmie działo to cos robią w tych kwestiach, a nie tylko na forum wypowiadją się naegatywnie dosłownie o wszystkim co Nadmy dotyczy
  • 07.04.12, 23:34
    Nie,nie wie pan kim jestem.Może pan tylko wiedzieć jak wyglądam i gdzie mieszkam ale mnie pan nie zna.Wypraszam sobie pisanie takich rzeczy jak "Krew mnie zalewa jak ktoś taki jak pan ". O tym co jest dobrze to każdy wie a o tym że każdy robi sobie co chce i ma innych w dupie to nikt nie mówi.Tylko wszyscy udają dobrych sąsiadów.Najpierw się pobudowali i rowy pozasypywali a teraz płaczą że ich zalewa.Jak na działce było 40 cm wody to nie płakałem w TV i nie dzwoniłem po straż żeby wypompowali.
  • 08.04.12, 00:21
    Witam ponownie,
    ja akurat nie znam pana. Ale po postach na tym forum mogę stwierdzić że się pan ośmiesza.
    Chyba lepiej w czasie powodzi, gdy woda zalewa dom, zadzwonić po straż niż biernie opisywać to na forum smile Po to są służby ratownicze, by nam pomagać.
    A co do pana wypowiedzi o innych osobach to jak na razie to pan ciągle "płacze" na forum.
  • 10.04.12, 22:59
    Szanowni Państwo!

Pozwolę sobie w telegraficznym skrócie odnieść się do poruszonych w tym poście kwestii:

1. Klub sportowy – swego czasu rozmawiałem z prezesami okolicznych klubów na temat możliwości założenia klubu sportowego w Nadmie. Wtedy (i teraz) był problem z lokalizacją takiego klubu, ponieważ Nadma nie dysponowała odpowiednim terenem, na którym można byłoby zlokalizować pełnowymiarowe boisko, w pobliżu którego można byłoby wybudować zaplecze techniczne w postaci szatni i prysznicy. W chwili obecnej gmina dysponuje dużą działką na tyłach szkoły, jednak nie tak dużą, żeby zmieścić na niej pełnowymiarowe boisko o wymiarach 64(76)/100(110) m, ponieważ działka ma wymiar 51 m szerokości i docelowo ma na niej stanąć druga część szkoły (oczywiście, jeśli będzie większa liczba uczniów). Dodatkowo kwestie organizacyjne i finansowe, o których napisał/a mr_hy_de są w chwili obecnej nie do udźwignięcia przez gminę, a na sponsorów trudno liczyć. Niemniej pomysł jest ciekawy i fajnie, że młodzież z Nadmy chętniej przebywa na boisku niż pod sklepem. Myślę, że jak już zostanie wyrównany teren za szkołą będzie można zlokalizować na nim prawie pełnowymiarowe boisko i będzie to pierwszy krok do stworzenia KS NADMA BŁĘKITNI.

2. Szkoła w Nadmie i jej poziomu nauczania – wydaje mi się, że jest zauważalny progres. Mnie osobiście odstraszał sam budynek tej szkoły, natomiast chwili obecnej diametralnie poprawiły się warunki nauczania jak również wachlarz oferowanych zajęć, które dodatkowo są urozmaicane przez pracowników biblioteki. Osobiście mam porównanie poziomu nauczania, jaki oferuje szkoła w Nadmie i dwie mareckie szkoły. Specjalnie nie widzę różnic w poziomie nauczania i sposobie przekazywania dzieciom wiedzy. A jeżeli chodzi o pierwszą wypowiedź to dla pocieszenia wspomnę o swoim koledze, który również robił niesamowite błędy ortograficzne, ale był za to dobry z matematyki i fizyki. Pamiętam, że przepisując jego notatki z fizyki, nie mogąc się domyśleć, co napisał, stworzyłem nową jednostkę miary. Profesor miał niezły ubaw. Nie każdy musi być poliglotą, żeby w życiu osiągnąć sukces. Niemniej jednak na naukę warto poświęcić trochę czasu, bo z drugiej strony nie każdy z nas osiągnie taki sukces jak Lionel Andrés Messi.

3. Co do dziur i fatalnego stanu dróg to mam wrażenie, że podobnie jak narzekanie jest to domena Polaków. A czasami tak niewiele trzeba zrobić, żeby poprawić swoje otoczenie, o czym naocznie przekonałem się na jednym z ostatnich wyjazdów służbowych: otóż niedawno byłem na odbiorze w okolicach Siedlec i zatrzymaliśmy się dwoma samochodami na jednej z dróg gminnych. Droga o nawierzchni ul. Rzecznej a na środku wielka kurza. Oczywiście bez gumowców nie było szans wyjść z samochodu. Odbiór trwał jakąś godzinę. W tym czasie jeden z naszych kierowców z nudów wykopał butem „kanał sueski” od kałuży do rowu i w ciągu godziny „osuszył” rozlewisko. Niby tak niewiele, a efekt jego „pracy” zauważyli wszyscy wtedy obecni. Historia trywialna, ale pewnie jeszcze ze trzy pokolenia miałyby problem przejść tą drogą suchą nogą. Wiem z własnego doświadczenia, że o stan dróg powinien dbać ich właściciel, ale biorąc pod uwagę, że gmina walczy z dziurą na ul. Rzecznej od dwóch lat to chyba będę musiał sam zamówić ciężarówkę gruzu, żeby ją wreszcie zasypać. Później zapewne będę musiał załatać dziurę na początku ul. Jaworówka, którą dziś obfotografowałem z wszystkich stron i wysłałem do urzędu. A tak na poważnie, to jest szansa, żeby wreszcie zakończyć farsę na ul. Szkolnej. Dlaczego? Bo przebudowa ul. Szkolnej to jedyna większa inwestycja drogowa na terenie gminy Radzymin, na którą w budżecie na 2012 rok zabezpieczone są środki w wysokości 570 tys. zł. Ostatnio usłyszałem, że inwestycja ta zostanie zakończona do końca czerwca, ale biorąc pod uwagę tempo przygotowywania procedury przetargowej dobrze będzie, jeżeli inwestycja zostanie zakończona do końca sierpnia.

4. Aktywność społeczna – dobrze, że jest i ludziom się chce coś zrobić dla siebie, a przy okazji dla swojego otoczenia. Chociaż ostatnio zostałem mocno skrytykowany za takie określenie na łamach „Kuriera Radzymińskiego” www.kurierradzyminski.pl/index.php?sel_odd=CEN&page=3&spage=6&id=68 Kościół, OSP, Klub Seniora – to wszystko zmienia nas, nasze poglądy i nasze otoczenie, bez względu na to jak każdy z nas postrzega te organizacje.

5. Anonimowość – fajnie, że każdy z nas myśli, iż jest anonimowy w Internecie i niech tak zostanie przynajmniej na tym forum. Czasami łatwiej jest powiedzieć coś mądrego występując pod pseudonimem. Każda Państwa wypowiedź wpływa na moją świadomość na temat Państwa potrzeb. Oczywiście nie wszystkie Państwa problemy jestem w stanie rozwiązać, ale przynajmniej będę miał świadomość, jakie są Państwa oczekiwania.

Pozdrawiam,
    Marek Brodziak

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.