Dekoder PVR HD Vectra Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Cześć,

czy ktoś już może ma i jest w stanie się podzielić wrażeniami z użytkowania dekodera pvr vectry. Szukam jakiś praktycznych niusów w necie ale nic nie moge znaleźć - a pewnie juz wiele osób z niego korzysta. Bede wdzieczny za komentarze :) licze na was :) - noo mam nadzieje że zmotywowałem niektórych z was :)
    • mam ten sprzet od niecalych dwoch tygodni i na poczatku były problemy z softem, ale poszła seria aktualizacji i już większośći błędów nie zauważam. Generalnie wszystko jest ok:

- jakosc obrazu taka sama jak poprzednim moim dekoderze hd
      - nagrywa wszytsko - napisy, dzwiek w 5.1, oryginalna sciezka dzwiękowa
      - generalnie reszte ma w zasadzie te same funkcje co dekoder hd
      - sama funkcjonalnosc pvr warta swojej ceny :D
      • Gość: tomcio IP: 88.156.80.* 04.12.09, 14:48
        a ile mniej wiecej sie tam filmów pomiesci na tym dysku?
        • wszystko zalezy ile te filmy czasu maja :) a takna serio to nie mam
          zielonego pojecie.. nagrane mam terz jakies 20 filmow wnormalnej
          jakosci i z 5 w hd i jeszcze mi daleko do zapelnienie dysku.
          • z oficjalnych informacji wynika, że dysk pvra Vectry moze pomieścić 120 godzin nagrań w jakości SD i 40 godzin w HD. To tak na oko z 60 filmów w normalniej jakości i 20 w hd (jeśli założymy że średni film tra 2h :)
        • Gość: smutas IP: *.dsl.bell.ca 07.12.09, 16:23
          Nie mam Vectry, ale znam kilka modeli kablowych PVR - wiekszosc z nich ma
          wtyczke na zewnetrzy dysk SATA. Mozna wiec podpiac np. 750GB dysk co kilka
          krotnie zwiekszy czas zapisu. "Normalnie" zamontowane sa malenstwa o pojemnosci
          160 do 250 GB. Jest tylko maly z tym problem... Jesli taki zewnetrzny dysk
          padnie, lub poprostu go odlaczymy to tracimy CALA zawartosc obu dyskow.
          Zainstalowany sytem operacyjny traktuje oba dyski jako jeden wirtualny wolumin.
          Podobnie jak linuksowy LVM, czy windowsowy LDM.

Jak chyba wam wiadomo, kablowe decodery PVR maja (zazwyczaj) 2 tunery, a to
          oznacza, ze mozna ogladac cos innego niz to co sie rejestruje. Mozna tez
          nagrywac dwa rozne programy. Powinna tez byc mozliwosc PiP. Niestety kozystajac
          jednoczesnie z dwoch tunerow tracimy mozliwosc zmieniania kanalow, bez
          koniecznosci przerywania nagrywania.
          cheers
          • Gość: tomcio IP: 88.156.80.* 07.12.09, 16:39
            Dzieki chłopaki za odpowiedz!

smutas - niestety mało z twojej wypowiedzi rozumiem :D troche techniki i sie gubie.. czy naprawde 160 czy 250 to maleństwa??
            blisteq - twoje proste (to nie afront) wyliczenia trafiają wprost do mnie.. 60 filmów to kupa oglądania, szczgólnie ze ja nie syndromu chomika i jak coś obejrze raz to nie musze trzymac na zaś... :D
            pozdro!
            • Gość: smutas IP: *.dsl.bell.ca 07.12.09, 21:08
              Spoko, to nie takie pokomplikowane :-)

Czy 160 / 250 GB to duzo? Oczywiscie to zalezy od "widzimisie". Dla porownania
              nieskompresowany film na DVD to ok. 2GB, BlueRay (HD) to juz 20GB. Czyli, gdyby
              firmy kablowe nie stosowaly kompresji i nie redukowaly HD do 1080i to pojemnosc
              takich dyskow bylaby raczej mala.

Inna sprawa jest ciagla praca dysku w PVR. PVR zapisuje WSZYSTKO co ogladasz w
              jedno-godzinnym buforze. Jesli wlaczasz podglad innego programu (PiP) to
              zapisywana informacja podwaja sie. Czyli dysk, nie tak jak w komputerze, caly
              czas przeprowadza funkcje zapis/odczyt. Nigdy nie jest w spoczynku. I tak taki
              sam model dysku wpiety do serwera WEB bedzie dzialal bezawarynie przez dluzszy
              czas niz ten w PVR. Z mojego doswiadczenia wynika, ze dyski w PVR wytrzymuja
              jakies 3 lata. Poza calkowitym "padem" dysku objawia sie to zmniejszeniem jego
              pojemnosci.
              Kablowy PVR "powiazany" jest z dostarczycielem, tak, ze nie da sie wziasc tego
              urzadzenia do "cioci z Krakowa" by jej pokazac jakis film. Jesli dysk zdycha, to
              traci sie WSZYSTKIE dane. Warto wiec robic kopie tego co chcemy zachowac.
              Wyciagniecie dysku i wpiecie go do komputera, choc mozliwe, nic nie da - calosc
              jest mocno szyfrowana i mozliwa do odtworzenia tylko na jednym urzadzeniu i to
              tylko w jednej lokalizacji (wazny jest tu tzw. wezel swiatlowodowy).

Sorry, jasniej nie potrafie :-)
              • Gość: tomcio IP: 88.156.80.* 09.12.09, 17:09
                smutas - jesteś nauczycielem może? teraz wszystko zrozumiałem jasno :) dzięki wielkie!
                Z tego co napisal blisteq - 60 filmow to jak dla mnie i tak ogromna liczba jak na moje "widzimisie" :) Co do pracy dekoderów to jeśli padnie to chyba można je wymienić nie? w końcu to sie nazywa dzierżawa :) Do cioci z krakowa filmów wozić nie potrzebuje ne szczęście.. a kopiowanie danych.. hmm.. może i by się przydało... ale przeciez prędzej czy poźniej dany film i tak i tak puszczą w telwizji :)

jeszcze raz wielkie dzięki za wytłumaczenie wszystkiego na "chłopski rozum" :)
                • Gość: smutas IP: *.dsl.bell.ca 09.12.09, 17:24
                  Ciesze sie, ze moglem "pomoc" ;-)

Pewnie masz racje - wczesniej, czy pozniej bedzie telewizyjna powtorka. Jednak
                  PVR ma mozliwosc szybkiego przewiniecia reklam. Nagranie tego samego filmu na
                  tradycyjna kasete VHS, prosto z telewizora, zapisze tez to czego miec raczej nie
                  chceasz :-)

Wymiana PVR powinna byc bezbolesna :-) Z malym "ale" - tracisz wszystkie
                  nagrania :-/

cheers

PS. Nie, nie jestem nauczycielem per se :-) Pracuje dla duzej firmy
                  telekomunikacyjnej, i zdarza mi sie szkolic nowych pracownikow technicznych. ALe
                  generalnie zajmuje sie teletransmisja :-)
                  • Gość: Gupik IP: *.175.144.161.koba.pl 09.12.09, 18:48
                    a czy można nagrać np. Fakty z TVN, i ile czasy można to przechowywać na dysku ??
                    • Gość: smutas IP: *.dsl.bell.ca 09.12.09, 19:51
                      Na tym wlasnie polega piekno PVR - wybierasz program z IPG (nie wiem jak to
                      nazywacie w Polsce "Interactive Program Guid"), i masz do wybrania kilka opcji:
                      nagraj tylko ten "epizod/odcinek", nagrywaj od poniedzialku do piatku, nagrywaj
                      wszystkie. I dalej: zachowaj 1 dzien, 2 dni, 1 tydzien, 2 tygodnie, do momentu
                      wykasowania (zachowaj na "zawsze").
                      Czyli jesli np. wracasz do domu po emisji Faktow a chcesz je ogladac to ustaw
                      sobie - od pon do piat, 1 dzien. W ten sposob nie tracisz niepotrzebnie miejsca
                      na HDD.

Inna ciekawa wlasciwoscia PVR jest "moment startu nagrywania". Nie jest tak jak
                      w zwyklym magnetowidzie, ze zapis zaczyna sie od wcisniecia "record". Zapis
                      nastepuje od momentu przelaczenia na ogladany kanal - ale nie wczesniej niz 1
                      godz wstecz. Czyli jesli ogladasz jakis film od pol godziny, powiedzmy od
                      poczatku, i stwierdzasz, ze warto go zachowac (albo musisz wyjsc i nie masz
                      czasu dokonczyc ogladania), to wcisniecie "zapisz / record" spowoduje zachowanie
                      calosci. "kewl" :-)

Wiekszosc firm kablowych uniemozliwia zapisywanie na PVR tresci z VoD. Prawa
                      autorskie, DRM i tym podobne bzdety. Ale spokojnie mozna nagrywac z Pay per View.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.