Dodaj do ulubionych

koszyk i cennik dobr wszelakich-na zyczenie:)

14.01.11, 22:24
Krycha rzucila pomysl niezly-o tu:
forum.gazeta.pl/forum/w,48129,120905640,120937475,Re_tanie_produkty_watek_na_piatek_.html
To oki-bedziem tu wpisywac ceny produktow dla porownaniasmile
Kto ma chwile wolna niech zaczynasmile
--
Kuchenne Pogaduszki
Edytor zaawansowany
  • zwiatrem 15.01.11, 13:59
    Ale dla porownania miedzy miastami?
    Bo obok ceny ktora place w Biedronce, czy gdzies tam, od razu mozna porownac z cena osiedlowa.
    --
    Witryna z pasją.
  • pani.serwusowa 15.01.11, 17:04
    To ja zacznę. Wielka Brytania, Północne Yorkshire. Ceny podaję supermarketowe (oprócz ryby, mięsa i jaj - te są od rzeźnika, rybiarza i z delikatesów właśnie), te z delikatesów mogą odrobinę wyższe. Podaję ceny ze średniej półki - nie produktów value, ani produktów najdroższych. To są ceny z tego tygodnia, po podwyżce noworocznej (VAT podnieśli o 2.5%). Niektóre ceny zaokrąglam o pensa, czy dwa, w górę.

    Masło 250g - ₤1.20
    Mleko półtłuste 1L - ₤0.85
    Cukier 1kg - ₤0.95
    Mąka 1kg - ₤0.80
    Mąka chlebowa 1kg - ₤0.86
    Bagietka (tzw rustic, czyli robiona na zaczynie, a nie wata) - ₤1.10
    Ziemniaki (uniwersalne) 1kg - ₤0.55
    6 jajek, z farmy oddalonej o 20km, free range - ₤1.30 (innych nie kupuję, więc nie wiem jakie są ceny, klatkowe na pewno tańsze)
    Cheddar (podaję jako najbardziej popularny żółty ser) 1kg - ₤8.00
    Polędwica wołowa 1kg - ₤23.00
    Wołowina na gulasz i potrawki 1kg - ₤5.50
    Kotlety wieprzowe bez kości 1kg - ₤5.50
    Polędwiczka wieprzowa 1kg - ₤6.50
    Cały świeży kurczak 1kg - ₤3.00
    Piersi kurczaka, filety bez skóry 1kg - ₤8.50
    Jabłka Gala 1kg - ₤1.70
    Spaghetti 500g - ₤0.75
    Dorsz świeży - steki wycięte w najgrubszych miejscach - 1kg - ₤13.00
    Cały świeży pstrąg 1kg - ₤11.00
    Steki łososia świeżego 1kg - ₤15.00

    Podaję też ceny wina i niebieskiego sera, znowu ze średniej półki, bo dla nas to nadal koszyk podstawowy. wink

    Rioja - ₤6.00
    Blue Stilton 1kg - ₤8.00

    Pogadamy o cenach benzyny i diesla? Tu mogę mieć załamkę, bo ceny poszybowały w UK w górę jak szalone po Nowym Roku. Dzisiaj ceny obu za litr wyglądają tak:

    Benzyna 95 - min. ₤1.23, średnia ₤1.28, max. ₤1.40
    Diesel - min. ₤1.26, średnia ₤1.33, max. ₤1.45

    Jakby coś innego Was interesowało to dajcie znać, poszukam i dopiszę.

    --
    Zmysły w kuchni
  • a74-7 15.01.11, 17:22
    podam ceny londynskie w poniedzialek smile
    Problem jednak w tym ze co supermarket(Asda,Tesco Sainsbury's Waitrose,Morrisons czy mniejszy sklep - ceny roznia sie.
    Za diesel na BP placilam dzis £1,33
  • aaaguniaaa 15.01.11, 18:37
    o cenie benzyny zazwyczaj nie mam pojecia ale ogolnie z paliwem to tu (w hamburgu) czasem loteria.
    diesel dzisiaj chyba srednio 1,379E. tydzien temu mielismy szczescie kupic za 1,259E bo w dobrym czasie bylismy w okolicy z tanszym paliwem - na stacji kolo domu kosztowal 0,5h pozniej 1,309E a jakies 3h pozniej 1,369E. a kilka dni wczesniej maz mardzil ze jak jechal z pracy to nie mial czasu zatankowac bo byl umowiony a jak wracal ze spotkania po 0,5h to cena znowu byla normalna czyli wtedy 8centow wyzsza.
    kiedys mowili ze wg jakichs tam badan najtansze paliwo jest w poniedzialki. ale stwierdzilismy ze odkad przekroczylo 1,10E to juz sie to nie sprawdza.
    maz ma taka manie ze jak juz wyjedzie 1/4 baku to sie nerwowo po stacjach rozglada ( i sprawdza w internecie po ile jest na okolicznych stacjach big_grin ) i poluje na tansze paliwo - ostatnim razem mielismy w baku tyle ze do domu by braklosmile
  • czekolada72 15.01.11, 17:36
    Wczorajsze zakupy TESCO Kraków

    chleb słonecznikowy - 2,55
    ananas w kostce - puszka tesco - 2,89
    wafle ryzowe tesco 100g - 2,29
    maca tesco 180 g - 2,10
    mleko 1,5% tesco - 1,79
    kukurydza tesco puszka 340g - 1,99
    sok marvit marchew. jednoidniowy - 2,79
    sok marvit owocudo - 3,99
    banany luz 1,23 - 4,88
    biojogurt tesco 4 szt x 100 - 3,19
    ser zolty - 15,99 / 1 kg
    serek bakus 80g - 1,55
    serek homo owocowy tesco 135g - 0,98
    serek camembert tesco 120g - 2,95
    herbata saga witaminy 25 szt - 3,79
    czekolada milka - 3,29
    kasa grycz 400g tesco - 2,99
    galaretka tesco 2x75 g - 1,58
    makaron spagh. tesco 500g - 1,05

    --
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
    — św. Augustyn (Aureliusz Augustyn z Hippony)

    "Kto nie naraża się na szwank - ten głównej stawki nie wygrywa"
  • czekolada72 17.01.11, 18:21
    cukier 1kg - 2,89
    kółeczka miodowe 250 g - 1,99
    Kuleczki czekoladowe 250g - 1,95
    Żelatyna spożywcza 50g - 2,49
    Wafle ryzowe 130g - 2,49
    Jogurt grecki (duzy kubek) - 1,59
    Jogurt nat.2,5% (duzy kubek) - 1,39
    Margaryna (zwykla do pieczenia) - 0,99
    --
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
    — św. Augustyn (Aureliusz Augustyn z Hippony)

    "Kto nie naraża się na szwank - ten głównej stawki nie wygrywa"
  • roseanne 15.01.11, 18:30
    montreal


    piekarnia "Premiere moisson"

    bagietka $ 2.20
    chleb wiejski na zakwasie maly $ 3.25
    eklerek z bita smietana $ 2.75

    supermarket "'metro"

    mleko 1% , 2 litry $ 3.89
    maslo slone funt $ 4.59


    --
    Inny Swiat - Zespół Aspergera
  • kanuk 15.01.11, 18:55
    wink nie ma wizyty w montrealu bez zakupow w fairmount bakery, wiadomo czego.
    juz misie konczom ;-(
    bagietki i chleby premiere moisson tu w ontario mozna kupic.

    Pani Serwusowa ,nie widze znacznych roznic ,poza stiltonem ,wiadomo.
    benzyna kosztuje od $ 1,12 ,w quebec'u wyraznie wiecej ,za zwykla niskooktanowa.

    a te ceny w tesco w Kraju to w zlotowkach ,tak ? no prosze ! wink
  • momas 15.01.11, 19:29
    niestety, zarabiamy rowniez w zlotowkach sad
    wink

    a tak wogole dzisiaj w sklepie specjal wiejski: szynka eko - 98 zl kg
    no ale to ?"lepszy" sklep

    w wss spolem - poledwica wolowa - 95 zl kg, eh..

    ale to generalnie "drogi sklep"

    --
    Liczba literówek jest wprost proporcjonalna do poziomu irytacji.
  • krysia2000 16.01.11, 20:55
    No, o coś takiego mi chodziło.

    Ja ze swojej wsi przedstawię cennik za jakiś czas, jak na najbliższych zakupach będę. Trochę więcej tego będzie i postaram się zestawić z kilku miejsc, bo w sumie zakupy robię to tu, to tam i w drogich i w tanich placówkach, i w gigamarketach, i w dyskontach miemieckich, i w etnicznych spożywczakach i w osiedlowych niby warzywniakach.

    A tymczasem...

    --
    To pisałam ja, Krysia2000, kuchmistrzyni samozwańcza.
  • fettinia 16.01.11, 22:17
    ja napisze jutro-wiecej czasu mam w tygodniu przed poludniem
    --
    Kuchenne Pogaduszki
  • fettinia 17.01.11, 09:19
    Okismileto tak mniej wiecej
    maslo-250 g-0,99 -1,50
    chleb-1kg-1.99
    makaron-0,39 -1.99
    mleko 1 l 0,55 - 1,20
    maka 0.25-1.50
    ser zolty pakowany 200g-1.10 -1.99
    serek homo-0.40
    ziemniaki 2,5 kg 1.70
    cebula kg-0.49
    mieso bardzo roznie-zalezy od sklepu
    papryka-3 sztuki-1.50
    olej rzepakowy 1l -0.99-
    jajka 10 szt-1.70
    piwo butelka 0.5 -0.38
    wina chilijskie i kalifornijskie-0.7- 1.99-4.99
    cukier 1kg -0.60
    herbata-od 0.70 -6-7 euro-ta za 0.70 wbrew pozorom calkiem niezlasmile
    jak cos mi sie przypomni to dopiszesmile
    --
    Kuchenne Pogaduszki
  • pani.serwusowa 17.01.11, 11:14
    Fetti i chyba Czekolada piszecie o serze zoltym. Napiszcie prosze co za ser, bo to nie jest miarodajne jak dla mnie. Wiem, ze komuna ograbila Polakow z pojecia, ze moga byc rozne sery zolte i maja swoje nazwy wlasne, stad u wielu ludzi po prostu ser jest zolty i basta. wink

    --
    Zmysły w kuchni
  • fettinia 17.01.11, 11:22
    Napisalam ser zolty bo w tej paczce jest kilka plasterkow roznych-np Gouda,Edamer,Tilsitersmile250 g samej Goudy tez kosztuje 1.20.A np mozzarella-kulka-0.59,Brie 150g ca 0.99,parmezan w kawalku 15.99 za kilogram.
    --
    Kuchenne Pogaduszki
  • czekolada72 17.01.11, 11:28
    A ja napisalam, bo to byl mix roznych zafoliowanych serow w tej samej cenie, resztki jakby nie patrzec, a ja i tak potrzebowalam do tostow, wiec wsio ryba smile
    --
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
    — św. Augustyn (Aureliusz Augustyn z Hippony)

    "Kto nie naraża się na szwank - ten głównej stawki nie wygrywa"
  • fettinia 17.01.11, 11:33
    No tak-przy stoisku z serami krojonymi przy kliencie jest zdecydowanie drozej.A u nas "ser zolty" uzywany jest w duzych ilosciachsmile
    Czasem kupuje jak mamy ochote na jakis ser extra,ale na codzien nasza kieszen by tego nie wytrzymalasmile
    --
    Kuchenne Pogaduszki
  • pani.serwusowa 17.01.11, 11:44
    Jasne, inaczej robi sie zakupy dla dwojki doroslych, a inaczej dla duzej rodziny.
    --
    Zmysły w kuchni
  • kanuk 17.01.11, 11:34
    Fettinia ,przygladam sie tym cenom i stwierdzam,ze tu jest drozej .
    Nie bylem w Norwegii (tam ponoc najdrozej) ale w Szwecji bylem pare razy i nie wydawalo mi sie nic drozej jak w Ontario.
  • fettinia 17.01.11, 11:44
    To sa oczywiscie ceny z supermarketow-w sklepach bio czy innych eksluzywnych jest drozejsmile
    Ale tu gdzie mieszkam-Regensburg-jest duzo regionalnych producentow i dlatego np ceny produktow mlecznych nie sa zbyt wygorowane.
    --
    Kuchenne Pogaduszki
  • pani.serwusowa 17.01.11, 11:34
    Acha, rozumiem. Pytam, bo w Polsce sensowne sery widzialam tak od 40 zlotych w gore za kg. Stad dziwota, ze jakis "ser zolty" 14.99.
    --
    Zmysły w kuchni
  • zwiatrem 17.01.11, 12:42
    takie sery tez sa, przykladowo w Auchan, Bomi lub innych, ceny siegaja nawet i 99zl/kg, ale dosc dobry, dlugodojrzewajacy w Lidlu mozna kupic za 30zl/kg, ciety z kola w cwiartki
    --
    Witryna z pasją.
  • pani.serwusowa 17.01.11, 12:56
    Nie wiem ile kosztuje litr mleka w skupie, ale aby wyprodukowac 1kg sera, potrzeba ok. 14 litrow mleka. Dodac koszty produkcji (ktore sie naturalnie zwiekszaja, jak ser ma rzeczywiscie dlugo dojrzewac), koszty pakowania, transportu i marze sklepu. Wiec wszystko co jest ponizej tej ceny, to ja nie wierze, ze to prawdziwy, nie oszukany, a juz na pewno dojrzewajacy ser. To nie przytyk do ceny sera w Lidlu, tylko taka ogolna uwaga o serach.
    --
    Zmysły w kuchni
  • aaaguniaaa 17.01.11, 13:06
    ta niemiecka gouda jung dojrzewa chyba tylko 4 miesiace - pewnie tez potzreba na nia mniej mleka
  • momas 17.01.11, 13:21
    cena 1 l mleka w skupie ostatnio spadla nawet do 50 gr za litr. mleko extra 65-85 gr za litr.
    jest kryzys w branzy i produkcja mleczna mocno nieoplacalna jest


    --
    Liczba literówek jest wprost proporcjonalna do poziomu irytacji.
  • pani.serwusowa 17.01.11, 11:32
    Aaa to ladna mieszanka! Dzieki za te konkretne ceny konkretnych serow. wink
    --
    Zmysły w kuchni
  • aaaguniaaa 17.01.11, 11:37
    to w mojej okolicy parmezan tanszy (przynajmniej w grudniu za niecale 14e kupowalam w aldi- pakowany ) ale za to tak taniego pijalnego piwa nie masmile

    a wracajac do serow - ja nie moge sie przyzwyczaic do grubosci plasterkow tych paczkowanych serow - ja lubie takie cieniutkie.

    a sery takie w kawalkach na wage sa chyba od 7,9E/kg (teraz 4,9 na promocji - gouda jung) ale takie majace wg mnie wiecej smaku to juz drozsze, rzadko ponizej 10E/kg
  • fettinia 17.01.11, 11:42
    W kawalku tez mozna kupic-a Gouda u nas kosztuje tyle samo plasterkowana jak w kawalkusmile
    --
    Kuchenne Pogaduszki
  • aaaguniaaa 17.01.11, 11:53
    ale ja goudy nie lubiesmile

    dlatego kupuje zazwyczaj w kawalku taki jak jest na promocji - albo jak ostatnio - przeceniony o polowe bo mu tylko 5dni przydatnosci do spozycia zostalo
  • fettinia 17.01.11, 11:56
    a moja srednia corka tylko by Goude jadlabig_grin jak kupuje Käse Aufschnitt to wszyscy pogodzenibig_grin
    --
    Kuchenne Pogaduszki
  • aaaguniaaa 17.01.11, 12:12
    u mnie tylko 2 osoby do godzenia z czego tylko jedna chodzi na zakupy a druga zjadlaby kazdy ser w kazdych ilosciachsmile
    wiec dla tej drugiej najczesciej jest wlasnie gouda albo jakis inny supermarketowy bo jaki by nie byl to potrafi zjesc cale opakowanie sera po kolacji smile
  • fettinia 17.01.11, 12:18
    big_grin no u mnie do sera wiecej ludzismileprzewaznie do dwoch paczek dziennie nam schodzismilew porywach wiecejsmile
    --
    Kuchenne Pogaduszki
  • pani.serwusowa 17.01.11, 11:43
    Ja staram sie w ogole nie kupowac krojonych, bo sa duzo drozsze. Ale czasem nie mam wyjscia, Jarlsberg u mnie ostatnio tylko krojony widuje.
    --
    Zmysły w kuchni
  • czekolada72 17.01.11, 11:54
    W Kauflandzie na stoisku cena serow w kostce i w plastekach jest taka sama.
    --
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
    — św. Augustyn (Aureliusz Augustyn z Hippony)

    "Kto nie naraża się na szwank - ten głównej stawki nie wygrywa"
  • pani.serwusowa 17.01.11, 12:00
    Jak kroja na miejscu to tez u mnie ta sama, ja o pakowanych pisalam, te zauwazylam, ze sa drozsze niz w kostce.
    --
    Zmysły w kuchni
  • czekolada72 17.01.11, 13:52
    Nie, w Kauflandzie w ogole to tansze sa te juz z gory zapakowane lezace osobno na regale. Te ktore pani za lada odkroi lub poplasterkuje - generalnie sa drozsze.
    --
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
    — św. Augustyn (Aureliusz Augustyn z Hippony)

    "Kto nie naraża się na szwank - ten głównej stawki nie wygrywa"
  • at.at 17.01.11, 12:25
    Poniżej skrócona wersja zakupów w Leclercu, zamówienie przez internet, dostawa kurierem. Nie najtańszy sklep, ale też nie delikatesy. Brakuje tu wędlin, mięsa i warzyw, od tego mam delikatesy i warzywniak. Pierś z indyka pieczona na miejscu 45 zł/kg, wołowina na pieczeń 35 zł/kg.

    MELON ŻÓŁTY 6.99
    KIWI KOSZ 6.99
    RUCCOLA 6.99
    WAFELKI KNOPPERS 3x25G 2.69
    SER GOUDA MOŃKI 19.99
    SLODKA KUKURYDZA 340 2.93
    FASOLA CZERWONA 400G 2.79
    NESTLE RICORE 250G 16.57
    JOGURT ZOTT 150 0.97
    MĄKA PUSZYSTA PEŁNOZIARNISTA 1KG 3.35
    SOK POMIDOR.1L 3.55
    SOK POMIDOR,,,0,3L 1.62
    ZUPA WIOSENNA 450G 2.89
    GÓRSKA NATURA 0,5L NIEGAZOWANA 1.36
    SOK MULTIWITAMINA 2L HORTEX 4.99
    MASŁO EKSTRA OSEŁKA 12.45
    TWÓJ SMAK 125G NATURALNY 1.79
    JOGURT AKTIVIA 8.99
    MASŁO GOSTYŃ 250G 5.29
    ŚMIETANA 12% 400G 2.24
    HERBATA PROSTO Z LASU 2,5Gx20TB 3.80
    STAROPOLANKA 1,5L GAZOWANA 1.90
    MLEKO UHT 3,2% 1.99
    SEREK WIEJSKI 1.49
    BAZYLIA DONICZKA 4.45
    SER BRIE 125G Z ORZECHAMI 3.49
    PŁATKI OWSIANE BŁ. 2.23
    PIECZYWO LEKKIE ŻYTNIE 280G 7.07
    TORTILLA DELI WRAPS MULTIGRAM 6SZT. 8.12
  • zwiatrem 17.01.11, 12:39
    zakupy na rynku:
    - paleta jaj (bardzo duze, jaja od 0,35gr/sztuke) - 15zl
    - marchew - 1,20z/ 1kg
    - ziemniak, burak ok. - 1,20zl/kg
    - kiszona kapusta - 4,50-6zl/ kg
    - jablka od sadownika (wilekosc mala, "szkolna", rozne odmiany) - 1,20zl/kg
    - jablka od sadownika wieksze, rozne odmiany - 2,80zl/kg
    - banany 3,80zl/kg
    - mandaryny - 3,50-4,90/kg
    - cebula - 2,40z/kg
    - czosnek zimowy od 1-2,50zl za glowke,
    - majeranek, porcja (ubita szklanka) 1zl
    - maka zytnia na zurek - 2,40/kg
    - maka orkiszowa - 3,80zl/kg
    - platki jeczmiene duze - 2,80zl/kg
    - kasza gryczana - 3zl/kg
    - fasola duzy jas - 3,50zl/kg
    - Michalki 19zl/kg

    rynek cd.:
    - schab wedzony - 19,90/kg
    - szynka wedzona na goraco - 25zl/kg
    - boczek parzony 23zl/kg
    - boczek wedzony - 19,90zl/kg
    - wolowina zrazowa - 23zl/kg
    - filet z kurczaka od 12-14,50zl/kg
    - filet z indyka - 18,50/kg
    - kurczak caly - 6,50/kg
    - kura rosolowa - 8,50kg
    - prega z koscia - 8,50zl/
    - karkowka wieprz. - 11,50zl/kg
    - biodrowka wieprz. - 9,50zl/kg
    - schab wedzony z koscia (inny sprzedajacy) - 25zl/kg
    - szynka gotowana i podwedzana - 25zl/kg
    - kielbasa mysliwska - 24,80/kg
    - filet z dorsza bez skory 26zl/kg
    - filet dorsza ze skora 24zl/kg
    - fladra cala 6zl/kg
    - filety z fladry 18zl/kg
    - losos/troć surowy 36/kg
    - losos surowy 42zl/kg
    - wegorz polski surowy 75zl/kg
    - losos wedzony 65zl/kg
    - pstrag hodowlany w calosci 26zl/kg
    ryby kupowalam tylko kilka razy, bo od rybakow jest taniej, ale chce napisac, ze mieso kupione na rynku, jest czasem za swieze, na pewno wiecie co mam na mysli, zarowno zaraz po wedzeniu, jak i po rozbieraniu i trybowaniu, dlatego juz nie kupuje miesa w sklepach, ani marketach

    Biedronka:
    - maslo lowickie 200g - 3,47zl/kostka - 17,35zl/kg
    - mleko 3,2 % - 1,69zl/l
    - kefir - 0,99zl/0,5l
    - smietana - 1,89zl/ 0,5l
    - aktimel - 7,45zl-szesciopak,
    - aktiplus- probiotyk - 4,79zl/ osmiopak (promocja)
    - monte - 4,5zlzl/ czteropak
    - bulka kajzerka - 0,24zl /szt
    - bulka ziarnista - 0,49zl/ szt
    - chleb zwykly - 1,25/ szt
    - platki snidananiowe ciasteczka - 2,19zl/ op
    - platki sniadaniowe muszelki czek. - 1,89/ op
    - oliwa z oliwek - 9,99zl/ 0,75l
    - olej Kujawski, duzy - 11,75zl/ 3,0l
    - ciasto francuskie 275g polfabrykat - 2,85zl/ szt
    - kielbasa Morliny slaska - 9,90zl/ kg
    - ser brie - 2,87zl/ szt
    - ser Gouda plastry - 8,40zl/ 0,5kg
    - ser Morski plastry - 8,40 /0,5kg
    - ser wedzony z pieprzem, plastry - 3,45zl/op - 21,80zk/ kg
    - jogurty naszej mleczarni, rozne smaki - 1,85zl/ 0,5l
    - serek waniliowy w wiaderku - 5,45zl/ 0,5kg
    - sere mielony do sernika - 8,90zl/ kg
    - pomidory w puszcze, krojone bez skory - 1,69/ op
    - szpinak mrozony - 2,99z/ op
    - brokul mrozony - 2,99zl/ op
    - salata lodowa swieza - 4,50zl
    - papryka swieza - 9,90zl/ kg
    - ziola w doniczce - 3,50zl/ szt
    - avokado - 1,25/ szt
    - melon Pamelo 4,50zl/ szt
    - Malibu (w sklepach monop. 45-50zl) - 29,99zl
    - ptasie mleczko wedlowskie - 9,90zl/ op

    LIDL
    - Formil, plyn do prania - 9,90zl/ o.
    - tabletki do zmywarki dwuskladnikowe 4,99-6,99zl/ op 30szt
    - plyn nablyszczajacy - 5zl/ op.
    - maslo PILOS - 3,45zl/ 200g
    - mleko PILOS - 1,79zl/ l
    - mydlo CIEN p/bakteryjne - 4,85zl/ 500ml
    - sol do zmywarek - 6,50zl/ 2kg
    - chleb ze sliwka (goracy) - 2,89zl/ szt
    - mieszanka chlebowa (ciabata, pszenno-zytnie) - 4,80zl/ kg


  • pani.serwusowa 17.01.11, 12:50
    I znowu pytanie mam: jakie jajka? Od kur wolnochodzacych, trzymanych wewnatrz, czy stloczonych w klatach? Jajka jajkom nierowne i nie mowie o rozmiarze (btw ja podalam cene za srednie akurat).
    --
    Zmysły w kuchni
  • fettinia 17.01.11, 12:54
    Ja podalam cene jajek od kur lazacych po podworku-od bauerow/dodatkowo sie placi 10 centow dla nich/.Bio jajka za 6 sztuk to ca 25-30 centow za sztuke.
    --
    Kuchenne Pogaduszki
  • pani.serwusowa 17.01.11, 12:57
    Dzieki, Fetti. Od lat nie kupuje klatkowych, dlatego mnie interesuja ceny tych wolnochodzacych w innych krajach.
    --
    Zmysły w kuchni
  • fettinia 17.01.11, 13:05
    Klatkowych nigdy nie kupowalam.Pomijajac fakt etyczny zawsze ktores dziecko bylo male i musialy byc swieze jajka sprawdzonesmile
    --
    Kuchenne Pogaduszki
  • jo.hanna 17.01.11, 15:10
    mimo, ze ta sama Bawaria: 0,30 za jajko bio to najnizsza cena jaka znam, na ogol place jakies 0,35-0,40 za jajko.
    --
    wloszczyzna.blogspot.com/
    wloszczyznawobiektywie.blogspot.com/ czyli (nie)obiektywnie
  • aaaguniaaa 17.01.11, 12:58
    na polskim rynku to raczej 3. przynajmniej take sa u rodzicow w miescie. u tesciowej w miescie widzialam starsze panie ktore mialy jajka od swoich wolno biegajacych kur i takie najtansze nieduze byly chyba po 80gr/szt
  • zwiatrem 17.01.11, 13:17
    na rynku sprzedajacy ma od kur wolno wychodzacych wiosna, lato jesien, teraz ma od innych (zimz) a rozmair bywa znaczacy w sklepach polskich, za mini jajko placi sie znacznie mniej niz za duze dwozoltkowe lub duze

    dlatego pytalam jak porownac, i co z czym
  • jo.hanna 17.01.11, 14:10
    konkretnie w jednym supermarkecie w Lacjum, w mojej okolicy:
    mleko pełnotłuste, pasteryzowane ale nie UHT (litr) 1,49
    masło (125 gr) 1,12
    grana padano (za kg) 8,89
    parmezan (kg) 12,99
    świeże pecorino (miejscowe, cena za kg) 8,89, dojrzałe 11,99
    mozzarella di bufala (kg) 8,99
    makaron (producent Garofalo ) 1,19, De Cecco ,099 (za opakowanie 0,5 kg)
    mięso - ceny różne, jagnięcina była na przykład po 12 euro/kg, cielęcina na gulasz 8/kg
    fenkuł 1,99/kg
    cima di rape 1,29/kg
    mandarynki 1,49/kg
    pomarańcze moro 1,49/kg
    cytryny (niepryskane) 1,69/kg
    natka pietruszki 2,99/kg
    dynia 1,69/kg
    tuńczyk (całe kawałki ryby zalane oliwa, w szklanym słoiku) 3,99-5,99
    słoiczek solonych sardeli 1,99 - 3,49 (w zależności od producenta)
    śmietana (panna fresca) 6,99/litr
    polenta 0,99/kg (tradycyjny przemiał)
    mąka typ 00: 0,69
    sól morska (bez dodatków i niejodyzowana): 0,18/kg
    wino Pecorino, białe 3,49
    wino Aglianico, czerwone („import” z Campanii) 5-8 euro
    wino miejscowe: białe (nie pamiętam szczepu) od Gotto d’Oro 4,59
    najtańsza oliwa: 3.49/litr

    i ceny z wolnego rynku:
    cesanese w Cantina Sociale w Piglio najtańsze 2,50, nasze ulubione 5.
    vino sfusso, czyli z kija, w tym samym miejscu, ,99/litr
    oliwa EV, od chłopa, przyjeżdżasz z własnym baniakiem 6/litr
    oliwa EV w Cantina Sociale w Magliano: 7,50/litr (w butelkach 5litrowych)
    wino czerwone w tej samej Cantina: 11,25 za 5 litrow +1,50 zastawu za butelke
    wino białe Illirio u producenta, czyli w Cantina Agricola Cincinnato 2.49, czerwone (najlepsze jakie mają, dostali za nie nagrodę) Nero Buono 7,50
    oliwa w Cincinnato, podobno monokultura (mnie nie smakowała), bio itd. 18 euro/litr
    skrzynka (ok 5 kg) mandarynek, cytryn lub pomaranczy: 5 euro
    skrzynka (ok 5 kg) baklazanow, papryki czerwonej: 6 euro
    worek ziemniakow (5 kg) 5 euro

    w dużej mleczarni Val Santa w pobliżu Rieti:
    masło 2,50 (1/2 kg)
    mleko pełnotłuste, świeże, niepasteryzowane 1,69/litr
    mozzarella di bufala (za kg) 6,89
    fior di latte (mozzarella z krowiego mleka) 5,49
    --
    wloszczyzna.blogspot.com/
    wloszczyznawobiektywie.blogspot.com/ czyli (nie)obiektywnie
  • jo.hanna 17.01.11, 14:11
    2,29 za 6
    --
    wloszczyzna.blogspot.com/
    wloszczyznawobiektywie.blogspot.com/ czyli (nie)obiektywnie
  • sylwia1607 17.01.11, 16:47
    Z dziesiejszego koszyka:
    U rzeznika:
    sznycle cielece-9,49€ kg
    kotlety jagniece-10,49€ kg
    nozki wieprzowe-1,99€ kg
    golonka przednia-3,99€ kg
    mieso mielone wolowe (bardzo chude) 5,49€ kg

    Nabial ze stoiska w Galerii:
    Jajka bio M-0,29€ sztuka
    Alt Gouda-11,99€ kg
    Gorgonzola-14.99€ kg
    Camembert mild-9,99€ kg



  • a74-7 17.01.11, 17:35
    Londynskie Tesco :
    krotka bagietka francuska £o.50
    dluga £ 0.70
    1/2 l mleka pelnego £ 0.45
    cebulka dymka £ 0.78
    marchew £0.74 za kg
    imbir £2.25 kg
    cukier nierafinowany £1.35 kg
    pepsi 1l £0.65
    Gin £ 12.00 do 13 .48 but.
    Brokuly £ 1.97 kg
    jajka od wolnych kur 6 za £1.70
    sea Bass rybka - jedna £2.50
    Red Bull mala puszka £1.35
    sesame olej £ 2.49
    Red Bush tea £ 2.29 za 40 torebek
    Peczek kopru £ 0.99
    Mooli £1.69
    cebula £ 0.82 kg
    maslo ok £ 1.30 za kostke

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka