Dodaj do ulubionych

jak wybrać GARNKI?

25.10.11, 14:21
To w czym gotuje moja mama woła o pomstę do nieba, postanowiłyśmy z siostrą uszczęśliwić mamę nowym kompletem garnków. I nie wiem czym się kierować. Poza tym, że mają mieć grube dno (w sensie - trzymać ciepło) i koniecznie nie mogą mieć metalowych rączek. I nie mogą być emaliowane. I w komplecie ma nie być patelni, bo te akurat kiedyś już mama sobie nabyła (a i tak smaży na najstarszej, bo "tylko na tej umie").

Macie jakieś sprawdzone firmy? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Dzięki!
Edytor zaawansowany
  • shachar 25.10.11, 15:07
    najlepiej na to, czy mama chce nowe garnki smile
  • buka007 25.10.11, 15:52
    no wlasnie, moze lepiej zabrac mame do sklepu i niech sama wybiera.
  • stalchem1 29.10.11, 16:04
    BERGHOFF garnki ma super:
    BERGHOFF garnki

HOFFBURG wysoka półka:
    HOFFBURG garnki

KINGHOFF tanie dobre:
    KINGHOFF garnki
  • daxter 25.10.11, 20:59
    Teraz w czwartek maja byc w Lidlu jakosciowo Lidl ma dobre rzeczy w rozsadnej cenie . A plastikowych uchwytów nie radze kupowac taki metalowy to mozna i w piekarniku uzywac .
    www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=22205 smile
  • edw-ina 27.10.11, 09:34
    W sklepie, w którym robię zakupy, widziałam na wyprzedaży bardzo fajny komplet garnków: kocham-jesc.pl/p96,komplet+garnkow+elo+rubin
    Pięć sztuk, dno kapslowe (czyli taka aluminiowa wkładka zatopiona w stali) i miarka w środku. Sama używam garnków bioceramix, ale wątpię by twoja mama zdecydowała się na taką ekstrawagancję smile Ten komplet to klasyka.
  • daxter 27.10.11, 13:38
    Nie robie reklamy ale dzis ogladałam te garnki w Lidlu sa warte swojej ceny chyba sobie zafunduje juz pod choinkę smile
  • kinghoff 29.10.11, 15:58
    powinna decydować CENA!!!
    kinghoff garnki - max 200zł
    jakość super:
    garnki KINGHOFF
  • coralin 29.10.11, 20:23
    Dlaczego nie mogą być emaliowane? Dlaczego nie mogą mieć metalowych rączek?
    Używam Berghoffa z różnych linii, mam też parę emaliowanych Olkusza.
  • shachar 30.10.11, 13:56
    pochwalę garnki z linii Circulon, z niższej półki i o niebo tańsze niż allclady, ale fantastycznie przewodzą ciepło, leciutkie, co ma znaczenie, jak się trzeba nadygać po kuchni góa-dół i na boki z jakimś żeliwem....do codziennego gotowania idealne. trochę się materiał wyciera po 8 latach czy coś koło tego, ciągłego gotowania i mycia, ale to są moje ulubione gary na zupe, na kartofelki na co tam jeszcze.. smile nie wiem jak uchwyty sprawdzają się w piekarniku, ale pewnie można wygooglać.
  • jakaprawda 21.02.19, 17:25
    Trochę o king hoff - niemiecko brzmiący chinol !!!
    Zakupiono przez głupotę patelnię i tu UWAGA "żeliwną emaliowaną" za ponad 100 zł - bo to sklep stacjonarny był.
    Przy trzecim razie użycia na palniku gazowym, na małym ogniu odpadł kawał farby - tzw emalia ... zostało to zjedzone z posiłkiem !!! pytanie czy przeleciało, czy został odłamek w środku ... taka powłoka pęka na ostre kawałki. Czy chcecie zaryzykować cokolwiek z tek "marki" by zrobić posiłek sobie i dzieciom ???
    Sugeruję patelnie ze stali węglowej - profesjonalne do gastronomii.
  • jakaprawda 21.02.19, 17:27
    Sugeruję patelnie za stali węglowej. Najczystsza stal.
    tzw stalowe - stal nierdzewna - to stal kadmowo niklowa - szkodliwe pierwiastki i uczulające.
    a w tych tanich zapewne tanie aluminium ...
  • kanuk 21.02.19, 19:43
    magnesem sprawdzamy. jak sie nie ima, to dobra ,prawdziwa stal.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.