Dodaj do ulubionych

Suszone zioła

21.02.12, 18:41
Witam serdecznie. Uprzejmie proszę o informacje, czy jest w sieci sklep internetowy, gdzie można kupić suszone zioła. Nie w torebkach, ale całe pęki świeżych ziół, m.in. rozmarynu, tymianku. Ewentualnie, czy są sklepy w Warszawie, gdzie można je kupić. Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • 22.02.12, 10:28
    Całe pęki suszonych ziół widziałem tylko w "Darach Natury" ale np. na Targach Medycyny Naturalnej w Hali Warszawianki (najbliższe będą 23-25 marca) sa tylko zioła w torebkach i warto je tam kupowac bo są gwarantowane i dośc tanie... Zadzwon do Darów Natury # tel. 85 656 90 21 i zapytaj czy by Ci nie przysłali za zaliczeniem pocztowym pudła z pękami ziół smile
  • 22.02.12, 10:42
    Bardzo dziękuję za podpowiedź. I podbijam temat, bo może jeszcze coś ktoś zaproponuje.
  • 29.02.12, 19:14
    ja proponuje hodowle doniczkowa, akurat te ziola mozna kupic w doniczkach i hodowac sobie na parapecie smile Suszyc tez mozna na biezaco smile
  • 01.03.12, 09:47
    Busia, kilka lat temu dostalem z Darów Natury całe spore pudło z pekami suszonych ziól więc warto sprobowac... przeciez piołunu sam nie wyhodujesz... to samo z wrotyczem czy nawlocią
    Nie zrobisz sobie w mieszkaniu szklarni z lubczykiem hyzopem estragonem macierzanka tymiankiem bazylia oregano cząbrem i kolendrą, koprem i kminkiem... smile warto sprobowac zapytac "Dary Natury" czy by nie przyslali cos takiego... smile
  • 01.03.12, 12:18
    Dzięki Qubraq, właśnie o coś takiego mi chodzi. Taki rozmaryn, czy tymianek to żaden problem. Większy jest z np. piołunem, itp. Niestety, z tego, co zrozumiałam, to w Darach Natury maja tylko w postaci sypkiej. Podobnej do tej, jaką można w sklepie kupić. Czekam na propozycje...
  • 01.03.12, 15:57
    ale czy rozmawiałas z nimi na ten temat czy sie tylko domyslasz?
  • 03.08.12, 11:56
    Co wy z tym piołunem?
    Od kilku lat rosnie mi w ogródku, a kupiłam własnie jako sadzonkę.
    --
    "Bez względu na to, gdzie człowiek patrzy, zawsze coś widzi"
    59,5
    Niestety stara to prawda: diabły są atrakcyjniejsze od aniołów.
  • 03.08.12, 16:46
    A pewna jesteś ze to prawdziwa bylica piołun czyli Artemisia absinthium? Kiedys na łąkach miedzy moim osiedlem "Arbuzowa" i późniejszą Światynią Opatrznosci rosly tylko dwie kępki tego piołunu srebrzystego; potem odkrylem kilka kęp u znajomych w Supraslu w ich ogródku ale więcej nie widzialem wolnorosnacego prawdziwego piołunu;
  • 03.08.12, 16:55
    ogole nie widzialam wolnorosnacego, ale mamy to :
    pl.wikipedia.org/wiki/Bylica_piołun
    dorodne, tylko jakos tak.... rosnie sobie hmmm ozdobnie...
    --
    "Bez względu na to, gdzie człowiek patrzy, zawsze coś widzi"
    59,5
    Niestety stara to prawda: diabły są atrakcyjniejsze od aniołów.
  • 04.08.12, 10:16
    Ja sie zgapiłem bo zanim zdecydowalem sie wykopac krzaczek tego pieknego srebrzystego piołunu i posadzic u mnie w ogrodzie to tam pod Światynią weszli juz z maszynami i wszystko poniszczyli - cały cudowny urok podwilanowskich łąk ktore przemierzałem z dziecmi i z psami przez ostatnie dwadziescia pięć lat od Arbuzowej po Park Natoliński i od Przyczółkowej az po Skarpę Ursynowską...
    cóż... "selawi" ;-(
  • 02.03.12, 15:59
    Zadzwonilem do Darów Natury i oni mowią ze teraz raczej nie ze trzeba poczekac do lata i sie wtedy z nimi skomtaktowac... smile
  • 18.10.14, 17:40
    Czy ktoś z Was używa może ww ziół? Na co?
    mam po dorodnym krzaku, które wypada ściac, ususzyc? I co dalej?
    Co wiecej - mam słój piołunu, kiedyś swiezego, zalanego prawie 3 miesiace temu 1/2 l spirytusu. Jakies pomysły? rady? porady?
    Będę wdzięczna bardzo!
    --
    Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
    Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
    "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
    59
  • 18.10.14, 17:44
    Kocimietka
    poznajziola.pl/ziola/kocimietka-wlasciwa-99.html
    tyle tylko?
    --
    Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
    59
  • 18.10.14, 17:46
    Ruta
    pl.wikipedia.org/wiki/Ruta_zwyczajna
    ususzyc tylko?
    --
    59
  • 19.10.14, 10:01
    W tym roku przywiozłem sobie ze Supraśla całą furę piołunu i pochowałem go po szafach z rzeczami dla obrony przed molami; poza tym piołun fajnie pachnie... smile
  • 19.10.14, 15:57
    Wszystkkie te trzy ziolka fajnie pachna, no - specyficznie... Poki co nacielam narecze kocimietki i chyba ususze...
    --
    59

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.