Dodaj do ulubionych

Noz kucharza

28.04.19, 21:13
Tzw. chef's knife. Osiem cali stali. Mysle raczej o japonskiej wersji ,nieco krotszej . A nawet o tajskiej ,ledwo pieciocalowej. Ale chyba tez praktycznej. Na zadne ciezkie ,z gwarancja na 5 pokolen ,sie nie pisze.

--
Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.
Edytor zaawansowany
  • roseanne 29.04.19, 01:23
    mam cos w tym stylu
    moze bez gwarancji, ale stal dosc ciezka, doskonale sie uklada do dloni - wybieralam z pol godziny wazac w rece, szukajac balansu i wygody / plynnosci w ruchach
    prawie , jak miecz dla rebajly smile

sklep juz dawno nie istnieje, marki nie pamietam, kupiony w MTL

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • kanuk 02.05.19, 14:32
    I czesto zdarza sie go uzywac do krojenia warzyw ,ugniatania czosnku ? Ta ostatnia praktyczna funkcia, z powodu sszerokosci noza ,bardzo do mnie przemawia. Ale juz obieranie czosnku takim goliatem wymagac bedzie nabrania nowych nawykow. Obcinamy konce ,rozgniatamy , zdejmujemy skorke , ciachamy. A czosnek trzeba jesc. Usuwa doskonale olow z naszych biednych organizmow. Atrybut ten posiada rowniez witamina C oraz B1.

--
  • roseanne 02.05.19, 15:17
    do zgniataniia czosnku fenomenalny - zabek na deske, piescia w plaskosc noza lu i pieknie sie miazdzy, luska zostaje,koncowka sie odlamuje sama - czosnek i cebula u mnie schodza w ilosciach hurtowych, wiecej niz marchew i ziemniaki

do warzyw , miesa, chleba

ok, do obierania jarzyn wole jednak malutki kozik, 2 cale

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • kanuk 05.05.19, 03:32
    Mee, nigdy nie wiedzialem, jak odroznic kozik od nie-kozika. I dalej nie wiem wink

--
  • roseanne 06.05.19, 14:14
    ha ha ha tez nie wiem
    ja to nazywam kozik, bo malutkie, w porownaniu z reszta nozy w domu
    kupiony za drobne w sieci sklepow z marka president choice, kilka lat temu
    kolo 5 cali, cienki, waski z lekko zjechanym w luk ostrzem i szpicem na koncu
    calosc, z rekojescia dlugosci dloni

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • kanuk 06.05.19, 20:01
    Rozpoznaje te siec ,ksztalt ostrza. Ciekawe, jaki kolor raczki ? Bialy ,zielony, niebieski ,fioletowy czy czerwony?
    Jeden swiat, jeden jogurt (activia) jeden ksiezyc, sloneczko. Czasem dwa lub trzy ,zupelnie wyjatkowo.

--
  • roseanne 06.05.19, 20:08
    czarny

zdecydowanie riviera, activia jest krowia, be

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • kanuk 06.05.19, 22:07
    Maslo z Riviery znam. Z dobrej strony.
    Czarny kozik. W Metro taki kupilem ,a wlasciwie dostalem dwa za darmo wink Troche inna firma ,niz PC. Nie Wybor Prezydenta ,a Chiny Ludowe.

--
  • roseanne 06.05.19, 22:57
    wiekszosc jest teraz Chiny Ludowe, takie czasy

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • kanuk 09.05.19, 00:24
    kupilem taj-ski, bo nie chcialem zaczynac z kindzalem ani maczeta. juz dzis kroilem nim warzywa (choy) na stir-fry. ugniataj-em czosnek ,siekalem imbir. lekkosc istnienia usmiech. moze jeszcze dorosne w swych kuchennych poczynaniach do santoku ? moge teraz kroic zapalki na czworo.

--
  • roseanne 10.05.19, 16:44
    no widzisz smile
    dobre narzedzie polowa sukcesu!

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.