Dodaj do ulubionych

Coś z fizyki...

20.05.19, 16:55
Kiedyś byłem dobry z fizyki ale minęło wiele lat, wszystko się zmieniło i nagle dostrzegłem w reklamie tv doładowywanie smartfonu innym smartfonem na zasadzie "dzielenia się energią" przez zbliżenie do niego... jak to jest możliwe? przecież baterię akumulatora w smartfonie ładuje się przeplywem prądu przez nią... Kochani, pomóżcie staremu zrozumieć jak to się dzieje... wink
Andrzej
Edytor zaawansowany
  • kanuk 20.05.19, 19:11
    "Kazda dostatecznie postepowa technika jest nie do odroznienia od magii." Ja juz dawno wysiadlem z tego tramwaju. Ograniczam sie do kostki maggi. PS: musi,ze chodzi o elektromagnetys. I geniusz Serba Tesli.
  • qubraq 21.05.19, 09:18
    Zaraz... skąd Ty masz kostki Maggi? Ja od lat próbuję kupić kostki Maggi ale w Polsce jest tylko przyprawa ciekła "Maggi" produkcji Winiarów wink Próbowałem rozmawiać na temat "ładowania" komórki Smartfon inną komórką przez położenie na niej drugiej komórki ... ale nikt tego nie rozumie... może to jest efekt transformatora ale przecież transformator działa na prąd zmienny... fatum wink
  • krysia20000 21.05.19, 12:57
    Oczywiscie, ze to mozliwe i w pierwszej dekadzie XXI wieku wdrozone do praktycznych, komercyjnych zastosowan. Urzadzenie nosi nazwe ladowania indukcyjnego, i tak jak Kanuk wspomnial bylo to zagadnienie jedna z obsesji poznawczo-eksploracyjnych Nikoli Tesli. Ladowanie indukcyjne wykorzystuje to samo zjawisko indukcji elektromagnetycznej (prawo Faraday'a, te sprawy), ktore ma zastosowanie w tak zwyczajnych dzis urzadzeniach jak transformatory, silniki elektryczne, generatory, przetworniki muzyczne, kuchenki indukcyjne, wykrywacze min, petle indukcyjne dla osob niedosyszacych, czy elektryczne szczoteczki do zebow...

• qubraq 21.05.19, 18:29
    O jejku, ale cuda wink ale coś chyba "nie tak..." - na czym polega ładowanie akumulatora litowego (chyba...) ?
  • krysia20000 22.05.19, 01:49
    W skrócie ładowanie baterii polega na konwersji energii elektrycznej na chemiczną. W przypadku akumulatorów litowo-jonowych jony elektrolitu soli litowych przenoszą się z węglowej anody na katodę wykonaną z tlenków litu.
  • qubraq 22.05.19, 11:39
    Dzięki serdeczne za naukę wink
    A
  • qubraq 30.05.19, 12:26
    Krysiu, może tak jest jak piszesz ale żeby jony się przeniosły to musi popłynąć prąd no a skąd on się bierze ? Z samego promieniowania...?
  • krysia20000 30.05.19, 20:02
    Jak napisałem już prąd (siła elektromotoryczna) powstaje w wyniku induckji elektromagnetycznej. W ten sposób generalnie ludzie wytwarzają elektryczność.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.