Dodaj do ulubionych

salatki makaronowe - dlaczego moje nikomu nie

29.06.19, 20:12
-smakują?
Bo: są za suche i mdłe.
nie wiem dlaczego ale zawsze cały sos wsiąknie mi w makaron. co robić drogie koleżanki i koledzy?
Edytor zaawansowany
  • mysiulek08 30.06.19, 06:42
    Nie wiem. Zrobilam raz, wg przepisu z Kuchni Wloskiej pt spagetti na lato smile zimne warzywa i cieply makaron, pomysl ogolnie fajny, podobal mi sie ale wspolbiesiadnicy nie zostawili na daniu suchej nitki. "Nie, bylo smaczne ale albo zimna salatka albo cieply makaron z sosem". Na kazda propozycje salatki z makaronem wraca temat tego nieszczesnego letniego spagetti i odpuszczam.

Moze za miekki makaron? za slabo wyplukany w zimnej wodzie? sosu za malo?

--
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
  • buka007 01.07.19, 07:12
    może za słabo go płuczę, teraz przepłukałam i był może trochę lepszy, ale też nie zrobił furory na piknikowym bufecie.
  • shachar 02.07.19, 02:04
    Ja w ogóle nie przepadam za sałatkami z makaronemm, bo coś mi w nich nie odpowiada. O ile ciepły makaron jest nośnikiem jakiegoś sosu ciekawego i z nim współgra, o tyle zimny jest na ogół nośnikiem majonezu i nie współgra z niczym. I faktura nieciekawa na języku i o podnietę smakowoą trudno. ż sałatek z makaronem chyba tylko jedną, orzo z miętą i groszkiem, lubię jako dodatek do grillowanych warzyw i mięsa. Ale nie jestem jakimś wielkim ekspertem, może inni mają coś więcej do powiedzenia.
  • czekolada72 02.07.19, 13:07
    U nas sie jada, makaron musi byc raczej z tych drobnych lub srednich, zreszta ryzowe tez niezle.
    A podstawa musi byc sos, raczej gesty. U nas najlepiej smakuja, gdy maja czas na przegryzienie sie.
    I chyba chodzi o to, zeby byla moc skladnikow, ktore w sumie nie przypominaja jakiegos klasycznego spagetti tyle, ze podanego na zimno smile

--
    Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
    Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
    "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
    Hxx z mykozą, jak nie rozróżniasz woła od świni - by Ma.
  • buka007 02.07.19, 20:48
    znaczy tak: przy temperaturach zewnętrznych powyżej 30°C nie przeszkadza mi, że makaron jest letni a nawet wręcz wolę taki. ale nie z majonezem, majonezu używam do jarzynowej sałatki polskiej. w lecie sałatki makaronowe tylko z sosami na bazie olivwy, jak pesto itp. albo pomidorowych. albo wietnamskie bun bo nam bo, które uwielbiam, nie tylko latem wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka