Dodaj do ulubionych

Botulina działa - córeczka zaczęła chodzić bokiem

04.03.10, 09:10
Karolinka ma prawie 3 latka. 6 tygodni temu podaliśmy botulinę. Do tej pory nie chodziła, ewentualnie prowadzana za rączki, na palcach, bardzo sztywno (ma tetraparezę spastyczną w stopniu umiarkowanym). Przedwczoraj odważyła się sama zrobić kilka kroków przy ścianie. Sami zobaczcie:
smyki.pl/domeny/smyki.pl/karolinka2007/index.php?
Co prawda zwiotczyła ją botulina i dzięki niej ma większy zakres ruchów, no i może trochę lekka infekcja, do tego doszła chęć pokazania się przed Babcią...ale co tam.....ważne że do przodu... choć bardzo powoli....
--
Mama Niki i Karoli (26 t.c./836 g)
Walka z MPDz? Czytaj: www.karolinka2007.smyki.pl
Kontakt GG: 13497
Edytor zaawansowany
  • kimila607 04.03.10, 10:54
    Super! Uważam, że to "do przodu" wcale nie jest takie "bardzo powoli"! To duzy
    sukces! smile
    Czuję, że jak zrobi się cieplej to place zabaw już Wasze!smile
  • net79 05.03.10, 00:30
    NAJWAZNIEJSZE, ŻEBY CHODZIŁA JAK NAJWIĘCEJ
    nie ważne jak, jak to powiedziała moja koleżanka:" Wolę, aby moje dziecko
    brzydko chodziło, niż ładnie leżało"...
    Brawo i oby dalej do przodu, a jak będę miała chwilkę, prześlę wam info o
    dostępnej w stanach operacji dla spastyków, która kosztuje krocie, ale daje
    niesamowite efekty i wiem, że kilku Mamom udało się m.in. przez gminę uzbierać
    Fundusze, a jednego pacjenta, który jest po znam osobiściesmile
    --
    Adulkowy Blog
    "Dlatego nam jeden język i dwie uszy dano, iżby mniej mówiono, a więcej słuchano..."
  • kimila607 05.03.10, 14:10

> NAJWAZNIEJSZE, ŻEBY CHODZIŁA JAK NAJWIĘCEJ
    > nie ważne jak, jak to powiedziała moja koleżanka:" Wolę, aby moje dziecko
    > brzydko chodziło, niż ładnie leżało"...
    My oczywiście staramy się by wzorzec chodu był jak najbardziej fizjologiczny.
    Choćby w obawie o kręgosłup i ew. deformacje będące następstwem braku równowagi
    w napięciu mięśniowym. Jednak gdy na szali stawiamy funkcjonalność i estetykę to
    oczywiste, ze ważniejsza jest funkcja! Ważne by dziecko poruszało się
    samodzielnie. Kiedy juz to się udaje to trzeba zadbać o prawidłowe lub zbliżone
    do niego wzorce ruchu. Karola pewnie jest juz przygotowana wcześniej do tego
    chodu poprzez ćwiczenia w niskich pozycjach. Z czasem trzeba jednak zdecydować
    się i wybrać czy całkowite zniesienie napięcia i "klapiąca" stopa jest lepsze
    od pozostawionego trochę napięcia ale za to z funkcja biegu czy próbą podskoków.
    My stawiamy przede wszystkim na funkcję i samodzielność ale oczywiście nie
    chcemy rezygnować całkowicie z estetyki smile Stąd okresowe ostrzykiwanie botoxem.
    Łatwe to nie jest ale są efekty tej mozolnej pracy. Dziś Michał schodzi i
    wchodzi po schodach trzymany za 1 rękę i nie zwiesza się i nie opiera na mnie
    jak dawniej. Próbuje tańczyć i podskakiwać, choć jest to bardzo trudne dla niego
    i niejednokrotnie kończy się upadkiem. Karola jak pozna smak samodzielnego
    poruszania i płynącej z tego pewnej niezależności to na brak motywacji nie
    będziecie narzekać wink To najfajniejszy czas na rehabilitację- jest bodziec,
    motywacja i zachęta! Mój syn zaczął chodzić tak jak Karolinka teraz też w marcu-
    2008. Do dziś szlifujemy ten chód. Powodzeniasmile
  • delfinika1 05.03.10, 13:11
    Dorota, ale super!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bardzo sie ciesze! Zobaczysz jak
    dalej Cie zadziwi ta mala Kobietka smile)
  • net79 07.03.10, 11:16
    forum.gazeta.pl/forum/w,48158,107081755,107081755,Mamy_dzieci_z_mpdz_operacja_SDR.html
    to link do forum
    jest grupa na facebooku po angielsku i po polsku SDR Poland, mama z Warszawy
    założyła
    to chyba będzie najlepszy kontakt...
    Wiem, że są Mamy którym przez Urząd Miasta czy Gminy udało się zorganizować
    koncert np. Feel (Urząd wyszedł z propozycją) na rzecz wyjazdu i operacji... na
    miejscu po operacji już chyba dwa dni zaczyna się trzytygodniowa rehabilitacja,
    instruktarz dla rodziców ( i tu mantra rozciągać min. dwa razy dziennie), na
    miejscu też dziecko jest zaopatrywane w konieczny sprzęt dobrany do jego
    potrzeb.... Gdyby tu wam było inf. mało jeśli koleżanka się zgodzi podam wam
    namiar do niej, bo jej Krzysiaczek już jest po...
    --
    Adulkowy Blog
    "Dlatego nam jeden język i dwie uszy dano, iżby mniej mówiono, a więcej słuchano..."
  • net79 07.03.10, 11:19
    w.dzieciom.pl/4709
    --
    Adulkowy Blog
  • net79 07.03.10, 11:25
    gapcio jestem, wasze Niki już przewijają się w tym wątku, tym niemniej polecam
    widząc efekty.
    --
    Adulkowy Blog
  • delfinika1 08.03.10, 09:28
    No cos Ty! Bardzo fajnie, ze o tym mowisz! Wlasnie o to nam
    chodzilo, zeby inne mamy wiedzialy ze taka operacja istnieje, ze
    mozna w jakis sposob pomoc naszym dzieciaczkom. Dziekuje Ci smile
  • dokaweja 08.03.10, 18:56
    net79, dzięki..miałam okazję zobaczyć synka
    delfiniki1 po operacji....super....tylko u nas inny problem...ale
    o tym...potem smile
    Dziewczyny...dziękuje za wszelki informacje i słowa otuchy. Nikt inny, jak Wy
    nie wie jakie to ważne. Karolinka sukcesu takiego już nie powtórzyła, ale kto
    wie, może niebawem zaskoczy smile
    --
  • net79 08.03.10, 20:38
    zaskoczy nie raz kochana, Moja Ada trzy razy w życiu sama stanęła na nogi raz w
    Zabajce jak założyliśmy jej nowe buciki, i dwa razy jak chciała zajrzeć dwóm
    rożnym niemowlakom do wózka... a nikt jej nie podsadził, bo wszyscy zajęci byli
    achami i ochami nad nowym dzieckiem... nic tak nie ciągnie naszych dzieci jak
    ciekawość świata i nie wyręczanie ich we wszystkim... muszą być rzeczy jeszcze
    nie zdobyte, aby chcieć je zdobywać...Aducha ma brak napięcia dość spory w
    nóżkach a mimo to na wiotkich stopach wykrzywionych stanęła... sukcesów kochane
    i zdrówkasmile
    --
    Adulkowy Blog
  • net79 08.03.10, 20:43
    ta niebieska ścian idealna, żeby powiesić na różnych wysokościach jakieś
    ciekawostki, haczyki ze zwisającym czymś bardzo interesującym, kwiatuszki
    tudzież inne stwory poprzylepiać...może Karola bardzo będzie chciała mieć w
    naklejaniu udział...
    --
    Adulkowy Blog
  • net79 08.03.10, 20:45
    Chciałabym powiedzieć, że ona normalnie dość fachowo sobie przy tej ścianie radzi...

• dokaweja 09.03.10, 18:13
    net79 Dziękuję kiss
    --
  • net79 28.02.18, 23:04
    kurcze weszłam w ten link, bo ktoś z niego odwiedził Adulkowego bloga i wzruszyłam się wspomnieniamismile

--
    Adulkowy Blog

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.