• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Szpital rehabilitacyjny w Ameryce (koło Olsztynka)

• 17.04.10, 13:58
    Witam, jestem mamą niepełnosprawnej dziewczynki, mamy skierowanie do szpitala
    rehabilitacyjnego w Ameryce, mam pytanko, może ktoś był tam z dzieckiem i wie
    jakie są tam warunki, jaka okolica, czy gdzieś niedaleko są jakieś sklepy, co
    zabrać ze sobą? Jak człowiek pierwszy raz jedzie to nie wie zupełnie czego sie
    spodziewaćsmile Z góry dziękuje za wiadomości.
    Aga
    Edytor zaawansowany
    • 19.05.10, 12:22
      Witam.Jeśli byłyście już na turnusie,to czy możecie podzielić się wrażeniami? Czy warto jechać tam na rehabilitację?
      • 24.05.10, 16:59
        Witam! Jedziemy 1 czerwca na 3 tygodnie, jak tylko wrócimy to napisze jak było i
        czy warto. Pozdrawiam
        • 30.06.10, 16:15
          Wróciłyśmy z Amerykismile Fajnie było, moja córcia jest po nieudanej operacji
          kręgosłupa i niestety bardzo musimy uważać więc obchodzili się z nami jak z
          jajkiem, ale warto było.
          Jedzenie w szpitalu nie najgorsze, tylko mało owoców. Usytuowanie szpitala
          bardzo fajne bo w lesie z daleka od hałasu, niedaleko małe jeziorko nad które
          można wybrać się na spacerek.
          Przyjmują tam dzieci z porażeniem, po wypadkach, ze schorzeniami ortopedycznymi,
          wadami postawy, alergików i z problemami oddechowymi.
          Moja mała ma 5lat więc byłyśmy zakwaterowane w tzw pokojach gościnnych, opiekun\
          rodzic płaci za swój pobyt. Przy przyjęciu trzeba określić czy chce sie
          wyżywienie dla siebie, ja z niego zrezygnowałam bo i tak dojadam po córce, po
          odliczeniu kosztów wyżywienia wyszło do zapłaty 24zł za dobe( z wyżywieniem
          byłoby 39zł). Szpital ma swoja stronke internetowa www.ameryka.com.pl Bardzo
          mile byłam zaskoczona gdy okazało się że można sie starać o częściowe pokrycie
          kosztów pobytu opiekuna w fundacji która działa przy szpitalu, warunkiem jest to
          że dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności, przyznany zasiłek pielęgnacyjny i
          rodzina otrzymuje "rodzinne" (trzeba zabrać ze sobą decyzje z MOPRu).
          Nie wiem co by tu jeszcze napisać, jak ktoś ma pytanka to prosze napisać, aha na
          termin przyjęcia do szpitala trochę sie czeka, na terminy letnie nawet do kilku
          miesięcy, ale podobno na listopad i grudzień jest mało chętnych.
          Pozdrawiam! AGA
          • 17.08.10, 19:10
            A jak z rehabilitacją?Ile miałyście zabiegów i ćwiczeń?
            • 18.08.10, 17:15
              Miałyśmy: solanki, ćwiczenia stóp, rowerek na ręce i nogi, masaż ciała, masaż
              wodny, ćwiczenia indywidualne, oddechowe. I super spotkania z panią psycholog
              która określiła nam zdolności szkolne córki. Z tego co widziałam to inne dzieci
              miały też laser, siłownie, ćwiczenia skolioz w grupach w formie zabawy, Vojtę,
              pionizowanie, tzw żele ciepłe i zimne, dużo dużo tego było. Ja jestem zadowolona
              i mam nadzieję że uda mi sie tam pojechać jeszcze raz w tym roku, po pobycie w
              Zakopanem- mamy kolejny zabieg na kręgosłupsad Pozdrawiam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.