Dodaj do ulubionych

Fundacja "Zdążyć z pomocą"

24.08.10, 17:07
Czy ktoś ma założone subkonto dla swojego dziecka w tej Fundacji?
Chciałbym poznać Wasze opinie na temat rzetelności i terminowości
refundacji wydatków przez "ZzP".
Czy jesteście zadowoleni ze współpracy z tą Fundacją? Czy były jakieś
problemy? Czy to prawda, że najpierw samemu trzeba zapłacić np. za
operację a dopiero potem Fundacja refunduje wydatek? że trzeba długo
czekać na zapłatę bo Fundacja przetrzymuje środki zgromadzone na koncie
dziecka? że usługodawcy nie chcą wystawiać faktur na Fundację bo
obawiają się o zapłatę?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Podpisaliśmy już porozumienie z
Fundacją a właśnie nasłuchałem się różnych nieprzyjemnych opinii.
--
www.kalinajanowska.blog.onet.pl
Edytor zaawansowany
  • delfinika1 25.08.10, 12:12
    My mamy zalozone konto w tej fundacji. To prawda, ze najpierw trzeba
    poniesc koszty leczenia we wlasnym zakresie i dopiero pozniej na
    podstawie faktury pieniadze sa nam zwracane. Nasz synek mial
    operacje za granica i nie bylo problemu zeby rozliczyc f-re, jak
    rowniez nie trwalo to dlugo. Minus taki, ze kwoty przekazywane na
    konto naszego synka z 1% podatku otrzymalismy dopiero okolo
    listopada.
  • basiunia2d 26.08.10, 13:43
    Nie narzekam ogólnie.
    Nigdy nie miałam żadnego problemu z uzyskaniem faktury na fundacje
    --
    picasaweb.google.pl/basia77a/KoDerkoweKwadraty#

www.dzieciom.pl//10043
  • tatakaliny 27.08.10, 15:06
    Delfiniko, skoro Twój synek miał operację za granicą to być może
    orientujesz się, który numer konta należy podać na stronie internetowej
    dziecka?
    Fundacja podała nam dwa numery kont bankowych - dla zbiórek publicznych
    i dla darowizn od określonych darczyńców.
    Wydawało mi się, że na stronie internetowej należy podać numer dla
    zbiórek publicznych ale potem dowiedziałem się, że z wpłat na to konto
    może być tylko refundowane leczenie w Polsce. A my zbieramy na leczenie
    w klinice w Niemczech.
    Widzę też, że na stronach internetowych dzieci mających subkonto w
    Fundacji podawane jest zazwyczaj konto bankowe dla darowizn od
    określonych darczyńców. No i sam już nie wiem
    --
    www.kalinajanowska.blog.onet.pl/
  • delfinika1 28.08.10, 16:26
    my podawalismy nr konta dla darowizn, bo nie przeprowadzalismy
    zbiorki publicznej. Dla zbiorki publicznej trzeba miec uzgodniona
    tresc apelu z Fundacja. Nie orientuje sie czy mozna uzyc konta do
    zbiorek publicznych do refundacji kosztow leczenia zagranica.
  • karolina1958 04.09.10, 07:55
    Fundacja Dzieciom "Zdazyc z Pomoca' to najlepsza fundacja.Ludzie tam pracujacy sa bardzo,bardzo
    uczciwi,Moj synek byl podopiecznym tej fundacji i z cala stanowczoscia warto skorzystac z tej
    fundacji,ktora nie pobiera zadnych prowizji,ludzie tam pracujacy maja duzo empatii dla chorych!!!CO
    do pieniedzy zebranych z 1% podadku to prawda,ze sa dopiero na poczatku listopada,gdyz Urzedy
    Skarbowe maja czas do konca sierpnia z przekazaniem 1%podatku ile 1 dziecko ma wplat,a ile
    dzieci jest podopiecznymi tej fundacji,to wszystko z przyczyny nadmiaru pracy.wszystkie wplaty sa
    rzetelnie ksiegowane na subkontach podopiecznych i to niestety trwa. Moj syn zmarl,a ja jestem i
    bylam ta matka,ktora wlasnie tej fundacji tyle zawdziecza.Dzieki Fundacji Dzieciom "Zdazyc z
    Pomoca" moj syn mogl godnie przejsc przez zycie,nie brakowalo na leki,sr.higeniczne i czesciowa
    rehabilitacje!Teraz bede wplywala na ludzi dobrych serc,zeby wplacali wlasnie na ta fundacje,gdy
    juz zabraklo mojego ukochanego syna Piotrusia !!!!Karolina mama Piotrka lat 16
  • ag-ha 16.01.11, 16:02

Witam,
    nasz Grzesiek jest w ww Fundacji już drugi rok. Potwierdzam, że trzeba najpierw wydac własne środki, aby starać się o refundację, ale tak jest w każdej chyba Fundacji, jeśli korzystasz ze środków zgromadzonych na koncie dziecka. Bardzo chwalę sobie kontakt. Zawsze można zadzwonić. Nie zdażyło się, abym nie uzyskała odpowiedzi na pytanie zadane emailowo ( a miałam ich wielesmile. Jesli nie jestem pewna, czy poniesiony przeze mnie wydatek będzie rozliczony - najpierw pytam. Jestem zadowolona ze współpracy. Polecam.
    Agha
    --
    Bierzemy udział w konkursie na BLOG ROKU 2011. Chcesz nas poznać? Zapraszamy: www.grzesiek.prof4.pl
  • andziulec 14.02.11, 16:16
    Również mam syna w tej fundacji i jestem z niej zadowolona. Zastanawiam się tylko nad tym o czym piszecie czyli najpierw ja ponoszę koszty leczenia a fundacja je zwraca. Byłam z buntownikiem na turnusie rehabilitacyjnym i sama nie zapłaciłam ani grosza. Faktura została wystawiona na fundację i od razu do fundacji przesłana. Podobnie płacę za inne potrzebne środki dla syna.
    --
    "Jeśli w piekle będą ci ateiści, których miałam okazję poznać, to może tam być całkiem fajne towarzystwo." by chicarica
  • bedmiko 07.03.11, 09:23
    U nas to samo - proszę rehabilitantów czy ośrodek do którego jedziemy na turnus - o wystawienie faktury i nie musze wykładac pieniędzy z własnej kieszeni (i Bogu dzięki, bo najczęsciej nie mam z czego wykładać). Takie faktury traktowane sa priorytetowo, natomiast refundacje, czyli zwrot kosztów wydanych z góry przez rodzica - trwają trochę dłużej. Najlepsza fundacja pod słońcem - nie pobiera żadnych prowizji, refunduje zakup wielu niezbędnych dziecku sprzętów, leków, rehabilitacji, czy nawet prywatne wizyty lekarskie, jesli jest taka potrzeba. Nieraz słyszałam od znajomych o innych fundacjach, które robią wszystko, by zebrane z mozołem środki z 1% zostawić na swoje "cele statutowe", a nie przekazac ich na leczenie i rehabilitację dziecka (którego rodzice przekonali wszystkich swoich krewnych, przyjaciól, znajomych i sąsiadów o przekazanie 1% na ich dziecko). Osobiście wolę poczekać nawet miesiąc na jakąś refundację, czy 2-3 tygodnie na opłacenie faktury rehabilitantowi (oni tez znają sytuację i wcale nie mają z tym problemu, najwyżej piszą fakturę trochę wczesniej, zanim się wykorzysta poprzednio opłaconą pulę zajęć), niż pchać się do byle jakiej fundacji i żebrac o refundację rehabilitacji, która to refundacja zalezy od aktualnego widzimisię założycieli. Coś kosztem czegoś - albo uzbroić się w cierpliwość i nie martwic o środki zgromadzone na leczenie dziecka, albo zapisac się do fundacji, która refunduje od ręki, ale tylko to co sama uzna za stosowne...
  • delfinika1 10.03.11, 19:18
    Tutaj chodzi o fakture, po prostu fundacja moze przekazac srodki jak jest juz wystawiona faktura. Wiec jezeli jedziesz na turnus za 4 m-ce i taki osrodek wystawia od razu f-re na fundacje i ona przelewa pieniadze to nie ma problemu. W naszym przypadku bylo tak, ze nie zgodzil sie szpital wystawic faktury przed leczeniem, bo nie wiedzial co dokladnie bedzie potrzebne do operacji i potem jaki sprzet ortopedyczny a niestety kwote trzeba bylo zaplacic przed zabiegiem, potem ja dokladniej rozliczali ile zluzyli lekarstw, ilu lekarzy, co bylo potrzebne, jakie badania. I dopiero po tym rozliczeniu wystawili fakture, ktora jest podstwa dla fundacji do zwrotu kosztow.
  • droseria 17.03.11, 11:29
    Czy Fundacja rozpatruje indywidualne prośby o pomoc, tj. czy ma możliwość dofinansowania turnusu, czy wszelkie koszty związane z rehabilitacją są później częściowo zwracane ze środków samodzielnie zebranych na subkoncie?
  • martas8 08.04.11, 08:29
    Fundacja zwraca koszty za turnus. Wiem bo moja bratanica była. Tyle że faktura na sumę którą dopłacaliśmy była wystawiona na fundację a nie na rodzica. trzeba pytac na bieżącą. Ja jestem tylko ciotką takiego dziecka a zawsze mam odpowiedź
  • od.czasu.do.czasu 14.08.11, 17:18
    Witam, przesłałam do Fundacji zgłoszenie i czekam na ich odzew, czy długo się czeka?

--
    ... KLIKNIJ ... ---> ... na forum od 2005 r...
    Co dzień budzę się piękniejsza, ale dzisiaj to już przesadziłam!
  • kinga2967 07.01.13, 18:09
    witam mam pytanie czy ktoś brał na fundację kiedyś laptopa>
    wysłałam przed świętami fakturę i prośbę o refundację
    dziś na moim koncie pojawiła się adnotacja w poczcie że to nieuruchomione- co to znaczy.?
    proszę o odpowiedzi jezeli ktoś się orientuje

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka