Dodaj do ulubionych

Poradzźcie jak mogę pomóc dziecku-niedowład

09.11.10, 09:23
Mam synka 10mies. rehabilitowany z powodu niedowładu prawostronnego. Posługuje się prawą ręką, ale ćwiczymy chwyty, jest zaburzone czucie w prawej stronie, jest duży przykurcz, rączka nie wygląda ładnie... Chciałabym abyście podpowiedziały mi jak mogę mu pomóc? Jest jeszcze malutki mózg plastyczny, chciałabym jakoś dodatkowo go wspomóc. Chodzimy na rehabilitacje i tyle. Zastanawiam się nad matą do kąpieli, ale nie wiem. Jest pod opieką kilku specjalistów jakoś nikt nie mówi o innych formach wspomagania. Mylałam też o basenie, ale jakoś entuzjazmu nie było. ... Podpowiedzcie bo boję się że czas ucieka mi przez palce i mojemu dziecku sad
Edytor zaawansowany
  • kacperito 09.02.11, 20:50
    Nie wiem czy od czasu napisania tego postu dowiedzialaś się więcej o tym, jak pomóc twojemu dziecku, ale ja z perspektywy kilku lat rehabilitacji dziecka z całym przekonaniem i pewnością mogę polecić Ci basen !!!!
    Mój syn chodzi na zajęcia odkąd miał 3 miesiące (teraz ma 5 lat) i prawdopodobnie dzieki temu (i oczywiscie wielu innym dzialaniom) chodzi, biega a nawet jeździ na nartach. Oczywiście kazdy przypadek jest inny, ale basen robi tylko dobrze.
    Oczywiście sprobuj znalezc taki z woda ozonowana, bo dla skory maluszka chlor nie jest wskazany.

Trzymam kciuki
  • www.rozwojirehabilitacja.pl 06.04.14, 21:49
    Witamy, tak jak napisała kacperito, my również uważamy że basen dla dziecka z problemami neurologicznymi jest rewelacyjny. Z dodatkowych form terapii polecamy również hipoterapię.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.