Dodaj do ulubionych

"kosmiczne" zawody

11.09.17, 05:01
Planetolog, lunograf i aerolog… Tak pewnie nazywają się specjaliści od planet, Księżyca i Marsa. Skoro Polska jest od niedawna w ESA (takie europejskie NASA) to będą duże pieniądze na badania kosmiczne. W takim razie może warto wybrać zawód planetologa? Są nawet studia przygotowujące.
Jeszcze jest kilka miejsc na ‘kosmicznym’ kierunku studiów (na Uniwersytecie Warszawskim), który rzeczywiście przygotowuje m.in. do pracy w badaniach kosmicznych (w tym w planetologii), ale także w bardzo praktycznych zawodach. Nazywa się ‘Geofizyka w geologii’. Więcej na stronie Wydziału Fizyki UW lub Geofizyka w geologii.
Edytor zaawansowany
  • chanka_1990 16.01.18, 11:57
    Muszę przyznać, że takie zawody brzmią fajnie, ale rzeczywistość nie jest już zbyt ciekawa. Mój narzeczony studiował fizykę (w tym astrofizykę) i chciał się kiedyś zatrudnić w jednostce badawczej lub zostać na uczelni i prowadzić badania. Okazało się jednak, że (przynajmniej jak on kończył doktorat) w tego typu instytucjach (PAK) potrzebowali głównie pracowników biurowych a nie naukowców. A o tym jak wygląda współcześnie nauka i zostawanie na uczelni lepiej nie wspominać. Ciągła pogoń za publikacjami, zdobywanie punktów na granty, wyścig szczurów i podkładanie nogi współpracownikom, żeby nie dostali pieniędzy i żeby Twój projekt miał większą szansę na finansowanie... Także po skończeniu studiów przekwalifikował się i siedzi w programowaniu ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka