Dodaj do ulubionych

Kurs F-gazy.

02.08.18, 11:44
Witam, mam zrobiony kurs na f-gazy zastanawiam się nad zrobieniem kursu na napełnianie zbiorników ciśnieniowych, w ośrodku szkoleniowym mnie do tego zachęcali, co wy uważacie czy w tym temacie mi sie ten drugi kurs przyda bo nie chce wydawać kasy na marne.
Edytor zaawansowany
  • romano67 02.08.18, 12:28
    Kolego, temat f-gazów jest ściśle powiązany z napełnianiem zbiorników ciśnieniowych czyli butli, posiadając kurs na f-gazy jesteś uprawniony do instalowania, konserwowania lub serwisowania stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła oraz agregatów chłodniczych samochodów ciężarowych i przyczep chłodni zawierających fluorowane gazy cieplarniane czyli możesz montować takie urządzenia pracując w firmie posiadającej certyfikacje dla przedsiębiorców, natomiast często firmy takie też serwisują te urządzenia a żeby wymienić gaz w klimatyzatorze najpierw musisz spuścić ten stary i tu potrzebujesz uprawnienia do napełniania zbiorników ciśnieniowych ponieważ zużyty gaz pompujesz do butli. Wiec odpowiadając na twoje pytanie to tak jak najbardziej opłaca się zrobić od razu kurs na napełnianie zbiorników ciśnieniowych.
  • andrij67 06.08.18, 09:00
    Rób od razu dwa kursy. Ja jak się zatrudniałem w firmie zajmującej się montowaniem urządzeń chłodniczych zostałem o ten kurs zapytany i z kuli tego od razu zostałem zatrudniony ponadto moja pensja jest wyższa niż osób bez tego kursu, na prawdę się opłaca a w ośrodku szkolenia gdzie robiłem kurs tj OSZ Omega w pakiecie 2 kursów miałem taniej

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka