doładowanie już doładowanej karty miejskiej Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam pytanie, jeśli mam dołądowaną kartę miejską jeszcze na jakiś czas, to czy mogę w tym momencie doładować ją jeszcze? Chodzi o to, żeby była jak najdłużej ważna, a ja nie musiała ciągle pamiętać o doładowaniu. Czy w takim przypadku okres jej ważności jest przedłużany? Czyli mam kartę ważną do 20 lipca, doładuję ją teraz to okres o który ją dołąduję liczy się od 20 lipca czy od momentu doładowania? Bardzo proszę o pomoc.
    • Gość portalu: ann napisał(a):

> Mam pytanie, jeśli mam dołądowaną kartę miejską jeszcze na jakiś czas, to czy m
      > ogę w tym momencie doładować ją jeszcze? Chodzi o to, żeby była jak najdłużej w
      > ażna, a ja nie musiała ciągle pamiętać o doładowaniu. Czy w takim przypadku okr
      > es jej ważności jest przedłużany? Czyli mam kartę ważną do 20 lipca, doładuję j
      > ą teraz to okres o który ją dołąduję liczy się od 20 lipca czy od momentu doład
      > owania? Bardzo proszę o pomoc.

Na WKM można mieć maksymalnie dwa jednakowe kontrakty. W przypadku doładowania karty w czasie ważności kontraktu, okres ważności zostanie przedłużony, oczywiście licząc od dnia zakończenia poprzedniego, bez konieczności ponownej aktywacji. Poprzedni kontrakt zostaje skasowany jedynie w przypadku wgrania innego rodzaju kontraktu. Np. był 30-dniowy a został wgrany 90-dniowy.
    • Gość: Rachela IP: *.aster.pl 15.07.11, 01:48
      pewnie chodzi o podwyżkę.
      też już o tym myślałam.
      ;P
      • Gość portalu: Rachela napisał(a):
        > pewnie chodzi o podwyżkę.
        > też już o tym myślałam.
        > ;P

Identyczna sytuacja już była przy poprzedniej "zmianie cen"
        (ładniej brzmi niż podwyżka :-) ).

Czyli:
        Przed wejściem nowej taryfy doładowujesz dwukrotnie po 90 dni i masz "pół roku" jeżdżenia (plus to, co zostało do końca poprzedniego doładowania).
        I to wszystko jest zgodne z Regulaminem ZTM !

Jedynie stratni mogą być "ciułacze" , którzy doładowują Kartę na 30 dni i nagle zapragną doładować o 90 dni !
        W tym momencie pozostałość z 30 dni zostanie UTRACONA !!!

Jednakże na to też jest sposób :-)
        Wystarczy iść do któregokolwiek Biura Obsługi Klienta ZTM i poprosić
        o zwrot niewykorzystanej części 30-to dniowego "kontraktu" !
        Zwrot będzie dokonany bez szemrania, ALE po potrąceniu 20 % z kwoty do zwrócenia !

No i tu zaczyna się Matematyka (maturzysto)....
        Którą opcje nie wybierzesz ? Twoja strata :-)

ps
        Od czasu wprowadzenia WKM zastanawiają mnie osoby , które doładowują Kartę co miesiąc na 30 dni !
        Czy mają za dużo pieniędzy, czy są tępi z MATEMATYKI (podstawowej) ?
        • ...... Bilety krótkookresowe i długookresowe skasowane lub aktywowane przed 16 sierpnia pozostaną ważne.
          Będzie można z nich korzystać nie dłużej niż przez 6 miesięcy od dnia wejścia w życie nowej taryfy.

źródło - www.ztm.waw.pl/?c=504&l=1

.....................
          2. Zakup i kodowanie kolejnych biletów na posiadanej Karcie:

1) możliwe jest zakodowanie dwóch biletów tego samego rodzaju i typu z zastrzeżeniem, że kolejne kodowanie biletu może nastąpić po uprzednim aktywowaniu wcześniejszego biletu.

2) w przypadku, o którym mowa w pkt 1, następuje automatyczne przedłużenie terminu ważności wcześniej zakodowanego biletu o liczbę dni określoną dla danego biletu.

3) jeżeli pasażer chce zmienić rodzaj lub typ kodowanego na Karcie biletu przed upływem terminu ważności aktualnego biletu, następuje usunięcie i utrata niewykorzystanej części aktualnego biletu; nowy bilet musi być aktywowany podczas pierwszej podróży.

www.ztm.waw.pl/?c=155&l=1#III

personalizacja.ztm.waw.pl/

• w357 napisał:

> Od czasu wprowadzenia WKM zastanawiają mnie osoby , które doładowują Kartę co
          > miesiąc na 30 dni !
          > Czy mają za dużo pieniędzy, czy są tępi z MATEMATYKI (podstawowej) ?

Mają za mało pieniędzy a nie za dużo.
          Wyobraź sobie, drogi w357, że nie wszyscy mogą wydać jednorazowo prawie dwie stówy na 90-dniowy, dlatego wydają po 78 miesięcznie (wg obecnych cen). To ten sam problem co z zakupem np. tanich butówdla dziecka, mimo, że wiedzą, iż droższe wytrzymałyby dłużej.

--
          Są dwie grupy ludzi, którzy śmieją się z prawa: ci, którzy je łamią i ci, którzy je stanowią.
          • tom_aszek napisał:
            >
            > Mają za mało pieniędzy a nie za dużo.
            >

Rozumię Twój tok myślenia , ALE !
            Ci co mają za mało, to jeżdżą ma gapę lub kupują bilety minutowe z myślą o oszczędności....

Znam wiele osób PRACUJĄCYCH, którzy właśnie kupują co miesiąc 30-to dniowy
            (być może przyzwyczajenie po MZK z czasów PRL-u).

Kalkulacja (po obecnych cenach) >>>>
            3 X 78,oo = 234,oo ( 3 X po 30 dni)
            1 X 196,oo = 196,oo ( 1 X za 90 dni)
            Strata przy "3 miesiącach" = 38,oo .....

No, ale właściwie, to nie mój problem ;-)

• Gość: k IP: *.aster.pl 16.07.11, 11:01
              w357 napisał:

> Znam wiele osób PRACUJĄCYCH, którzy właśnie kupują co miesiąc 30-to dniowy
              > (być może przyzwyczajenie po MZK z czasów PRL-u).

Może nie są pewni swojej posady? A może potrafią tak zainwestować różnicę między ceną biletu 90 a 30 dniowego, że po 3 miesiącach osiągają większy zysk niż te 38 zł? ;)
    • Jak doładujesz ją tym samym biletem to liczy się od 20.07. A jak innym - to od teraz, a ten poprzedni tracisz.

--
      Wiesz, co myślę ? - powiedziała Anna - Myślę, że to wszystko, co napisane było w gazecie, to kłamstwo. Bo to zupełnie wszystko jedno jak się mówi do małych dzieci. Czy się mówi łagodnie i uprzejmie, czy się na nie krzyczy, robią i tak, co chcą.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.