Jak dojechać do Szaserów? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam i proszę o pomoc. :)
    Muszę opracować sobie dojazdy do szpitala na Szaserów z trzech różnych dworców. Ustaliłam, że:
    z Centralnego dojadę 102
    z Zachodniego 523
    z Wschodniego...no właśnie znajduję tylko opcję z przesiadką. Czy istnieje bezpośredni dojazd?
    Mam też problem z biletami. Jakie najlepiej byłoby kupić w każdym z przypadków? Nie bardzo rozumiem czym są strefy. Czy strefą 2 są miejscowości podwarszawskie?
    --
    ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
    . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
    • pluskotka napisała:

> Muszę opracować sobie dojazdy do szpitala na Szaserów z trzech różnych dworców.
      (...)
      > z Wschodniego...no właśnie znajduję tylko opcję z przesiadką. Czy istnieje
      > bezpośredni dojazd?

W tej chwili nie. Można busem 115 ze Wschodniego od strony ul. Lubelskiej na róg Wiatracznej i Dwernickiego, i dalej piechotką niby tylko 1 przystanek, do przystanku "Szaserów Szpital". W rzeczywistości jednak przystanek do wysiadania jest na Wiatracznej, spory kawałek od tego skrzyżowania i z jednego przystanku do przejścia robią się 2:

www.ztm.waw.pl/mapa/mapa_5.htm

> Mam też problem z biletami. Jakie najlepiej byłoby kupić w każdym z przypadków?

Jeżeli jedziesz tylko bezpośrednio trasą dworzec - szpital, to na 102 lub 523 wystarczą jednorazowe. Jeżeli planujesz przesiadki, to np. bilet godzinny. Jeżeli dużo jeżdżenia po Warszawie rożnymi liniami, to dobowy za 12 zł.

> Czy strefą 2 są miejscowości podwarszawskie?

Tak. Dopóki jeździsz w granicach miasta (czyli jak w opisanym przez Ciebie przypadku), wystarczają bilety jednorazowe lub czasowe na 1 strefę. Gdybyś chciała dojechać gdzieś pod Warszawę autobusem podmiejskim 7xx lub 8xx, to potrzebny byłby bilet na 2 strefę.
      Uwaga: nie myl stref autobusowych z taksówkowymi, taksówki mają drugą strefę dalej od centrum ale już w granicach miasta.

Polecam też:

www.ztm.waw.pl

--
      Są dwie grupy ludzi, którzy śmieją się z prawa: ci, którzy je łamią i ci, którzy je stanowią.
      • Dziękuję ci za pomoc. :)
        Jutro akurat będę "używać" dworca zachodniego, więc kupię te bilety jednorazowe tak jak sugerujesz. Myślałam, że skoro Dworzec Wschodni teoretycznie jest najbliżej, to dojazd będzie najprostszy. A tu figa.
        --
        • pluskotka napisała:

> Myślałam, że skoro Dworzec Wschodni teoretycznie jest najbliżej,
          > to dojazd będzie najprostszy. A tu figa.

Niekoniecznie. Wschodni jest o wiele bliżej, a więc dojazd z przesiadką i/lub spacerkiem może być szybszy niż bezpośrednim busem z oddalonego dworca przez całe centrum (523) albo pół (102).
          Musiałby się wypowiedzieć ktoś mieszkający w rejonach Szaserów, bo teoretyczne rozkłady jazdy zawsze wyglądają ładnie...

--
          Postęp polega na tym, że złe rzeczy zdarzają się szybciej.
        • pluskotka napisała:

> Dziękuję ci za pomoc. :)
          > Jutro akurat będę "używać" dworca zachodniego, więc kupię te bilety jednorazowe
          > tak jak sugerujesz. Myślałam, że skoro Dworzec Wschodni teoretycznie jest najb
          > liżej, to dojazd będzie najprostszy. A tu figa.

Najlbliżej i najszybciej to będzie z przystanku Kolei Mazowieckich Olszynka (zlokalizowanego przy linii Warszawa - Dęblin, więc gdybyś jechała osobowym z kierunku Otwocka to nawet nie musisz dojeżdżać do Wschodniego. Stamtąd są autobusy 102, 523, a tymczasowo, póki Plac Szembeka jest rozbabrany - także 135 i 245. Jeżeli zaś dojeżdżasz do Warszawy pociągiem dalekobieżnym - możesz do Olszynki dojechać pociągiem SKM linii S1 kierunek Otwock (obowiązują dokładnie te same bilety co w tramwajach, autobusach i metrze, a więc można dojechać do szpitala np. ze Wschodniego z przesiadką na Olszynce na jednym bilecie czasowym, a także pociągiem Kolei Mazowieckich (kierunek Otwock, Celestynów, Pilawa lub Dęblin) pod warunkiem że kupi się bilet dobowy ZTM z którego można korzystać przez okrągłe 24 godziny.
          --
          Bufet sam się wyżywi!
          Tomek Janiszewski
          • Zapamiętam sobie ten Otwock, bo może też będę z niego jeździć.
            Z Zachodnim już się zgrałam i przyzwyczaiłam do zwiedzania miasta za każdym razem. :)
            --
            • pluskotka napisała:

> Z Zachodnim już się zgrałam i przyzwyczaiłam do zwiedzania miasta za każdym razem. :)

Mimo wszystko wypróbuj przy najbliższej okazji Olszynkę, nawet jak nie będziesz jechała z Otwocka. Łatwa przesiadka z pociągu do SKM na Wschodnim, a na Olszynce pętla autobusowa zaraz za przejazdem. Przesiadając się na Zachodnim trzeba dymać z buta kilkaset metrów z pociągu na przystanek 523, a potem dojechawszy do Wiatraka tracić qpę czasu na przepychanie się przez korek.
              --
              Bufet sam się wyżywi!
              Tomek Janiszewski
              • ...a 102 jest poważnie zagrożony utykaniem w korkach. Z dwojga złego chyba lepsze 523 (o ile nie jest się niepełnosprawnym).
                Z Olszynki jak najbardziej, ale nie 245, które skręca we Wspólną Drogę! W praktyce jest to niemal bez znaczenia, gdyż 245 jest najrzadsze.
    • Gość: Janina IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.02.14, 14:47
      Jak mam dojechać z dworca wschodniego w warszawie do szpitala na ulicy szaserów.
      W poniedziałek mam się stawić w szpitalu na godz.8,00.Będę jechała z Łodzi i w zasadzie
      jest mi obojętnie gdzie wysiąść czy na dworcu centralnym,czy na wschodnim.
      Nina
      .
      • Z Dworca Wschodniego jest najbliżej. Trzeba wyjść na ulicę Lubelską (nie Kijowską!) i wsiąść w autobus 123 lub 315; dojechać do przystanku "DWERNICKIEGO" i kawałek dojść ulicą Szaserów. Bezpośrednio do przystanku SZASERÓW-SZPITAL dojeżdża autobus 523 z Dworca Zachodniego, ale to jest dużo dalej i może utknąć w korku. To już lepiej jechać tylko kilka minut ze Wschodniego i ten jeden przystanek przejść. Albo podjechać, jeżeli będzie zaraz autobus, bo z biletem czasowym można się dowolnie przesiadać.

Rozkłady jazdy, ceny biletów i wszelkie informacje dotyczące warszawskiej komunikacji miejskiej znajdziesz na www.ztm.waw.pl/

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.