Praca a dofinansowanie z PFRON? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam. Potrzebuje dokładnych informacji na temat dotyczący dofinansowania do wynagrodzenia, jakie uzyskuje pracodawca zatrudniający osoby niepełnosprawne. Oto przykład: osoba mająca rentę socjalną pracuje w firmie, w której pracodawca zatrudnia dwie osoby, w tym jedna jest niepełnosprawna. Wiadomo, że mając rentę socjalną można dorobić ok. 960 zł brutto i teraz moje pytania:
    1. Czy w takim przypadku pracodawca otrzyma dofinansowanie z PFRON-u do wynagrodzenia takiego pracownika?
    2. Ile dofinansuje PFRON w takim przypadku?
    3. Ile będzie musiał dołożyć w tym względzie pracodawca do pensji? Proszę o informacje, pozdrawiam.
    • amelia205 napisała:

> Witam. Potrzebuje dokładnych informacji na temat dotyczący dofinansowania do wy
      > nagrodzenia, jakie uzyskuje pracodawca zatrudniający osoby niepełnosprawne. Oto
      > przykład: osoba mająca rentę socjalną pracuje w firmie, w której pracodawca za
      > trudnia dwie osoby, w tym jedna jest niepełnosprawna. Wiadomo, że mając rentę s
      > ocjalną można dorobić ok. 960 zł brutto i teraz moje pytania:
      > 1. Czy w takim przypadku pracodawca otrzyma dofinansowanie z PFRON-u do wynagro
      > dzenia takiego pracownika?
      > 2. Ile dofinansuje PFRON w takim przypadku?
      > 3. Ile będzie musiał dołożyć w tym względzie pracodawca do pensji? Proszę o inf
      > ormacje, pozdrawiam.
      A i to jest umiarkowany stopień niepełnosprawności, bez schorzeń specjalnych.
    • Było wszystko zarówno na tym forum, jak i na forum www.niepelnosprawni.pl - warto się wysilić nieco...
    • Przy umiarkowanym st. Pfron dofinansowuje obecnie 1250,48 zł. Aczkolwiek jest to przy całym etacie.
      --
      Moderator to tylko człowiek :)))
    • >Przy umiarkowanym st. Pfron dofinansowuje obecnie 1250,48 zł

Na początku pracy nie chcę rezygnować z renty więc będę zarabiał maksimum 950zł. Wychodzi na to, że zatrudnienie mnie nic nie kosztuje pracodawcę, a wręcz może jeszcze na tym zarobić. Nie mam pojęcia dlaczego pracodawcy tak niechętnie zatrudniają niepełnosprawnych.
      • ak, zrozumiał/abyś, gdybyś się interesował/a tematem... Poczytaj.
        Dziś dofinansowują zatrudnianie on - jutro nie wiadomo.
        A poza tym, ten on musi jeszcze wypracowywać rzeczywiste produkty czy zysk dla firmy - z samego faktu, że będzie widniał na liście jeszcze niewiele musi wynikać...

Gdybym ja szukała pracownika, raczej zależałoby mi na tym, aby był przydatny w robocie - te kilaset złotych z ewntualnych dopłat do niego z PFRON firma może sobie wypracować i bez łaski, gdyby chciała...
      • To nie jest tak, że skoro zarabiasz 950 zł, a pracodawca dostaje 1250, to zatrudnienie nic nie kosztuje. Poza tym co trafia do Twojej kieszeni, pracodawca musi pokryć koszty ZUS, FP, FGŚP, wychodzi tak mniej więcej drugie tyle, ile wynosi twoje brutto. Więc to nie takie hopa.
        Zakłady, które zatrudniają ON tylko dla dofinansowania, muszę nieźle kombinować na boku ;)
        --
        Moderator to tylko człowiek :)))
      • pewnie dlatego że to się wiąże z dodatkowymi sprawozdaniami lub kontrolami miejsca pracy - czy jest dostosowane i t.d.
        sama zatrudniłabym taką osobę, ale się boję o wtrącanie się urzędów, kary za np. niedostosowanie czegoś tam (a przecież łątwo jest się doczepić i uznać coś za nie odpowiadające temu czy innemu przepisowi, przy najlepszych chęciach i staraniach pracodawcy)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.