Zasiłek pielęgnacyjny Dodaj do ulubionych


Syn 7,5 roku dostał orzeczenie C-12 całościowe zaburzenia rozwoju (na zaświadczeniu od psychiatry ma zaburzenia autystyczne, zespół aspergera, rokowania niepewne). Dostał pkt 8 (pomoc w zakresie rehabilitacji, edukacji) ale nie dostał pkt 7 - konieczność stałej pomocy i przez to nie dostaniemy zasiłku a ja muszę zrezygnować z pracy, żeby ta opiekę mu zapewnić (wożenie na rehabilitacje, terapię). Poza tym kto się nim zajmie w wakacje skoro na żaden wyjazd (kolonie, turnus) sam nie pojedzie? Kto go będzie woził 3-4 razy w tygodniu na terapię? A jak zrezygnuję z pracy to nie wystarczy mi środków na terapię (obecnie ok. 800zł/miesiąc). Czuję się jak między młotem a kowadłem.
Czytałam rozporządzenia i tam jest napisane, że dziecku z całościowymi zaburzeniami rozwoju przysługuje prawo do stałej opieki - dlaczego zatem mi odmówiono tego na orzeczeniu. Jak ona ma samodzielnie egzystować - na stołówce nie może jeść (muszę mu indywidualnie gotować), na świetlicy pobyt przed i po lekcjach źle znosi (nasilają się tam zachowania autystyczne), potem wymaga pomocy w lekcjach, 4 razy w tygodniu zawiezienia na terapie do innych miast...Odwołałam się do Wojewódzkiego Zespołu. A jak nam tam odmówią? Czemu inne dzieci z tym zaburzeniem dostają pkt 7 z marszu a inne komisje go nie przyznają...?
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.