Re: umiarkowany stopień niepełnosprawności 02-P Dodaj do ulubionych

Choroba psychiczna jest schorzeniem niewidocznym, można ukryć niepełnosprawność przed pracodawcą. Jeśli ukryjesz niepełnosprawność masz szansę znalezienia pracy jako osoba pełnosprawna. Na otwartym rynku pracy praktycznie nie ma innej możliwości. Jeśli pokażesz orzeczenie w trakcie rekrutacji, jesteś z reguły przegrany, nawet nie za chorobę psychiczną, ale w ogóle za niepełnosprawność. A jeśli jeszcze pracodawca cię zapyta co to znaczy 02-P i odpowiesz, to już w ogóle nie masz żadnych szans, chyba, że miałbyś wyjątkowe szczęście. Ja raz próbowałem i od tamtej pory nie próbuję.
Piętno choroby psychicznej:
Bariery w zatrudnieniu ON z 02-P - cytaty
Nie wiem jak jest w ZPCHr, pracowałem tylko na otwartym rynku. ZPCHr z definicji muszą zatrudniać niepełnosprawnych żeby utrzymać swój status. 02-P to schorzenie szczególne, powinno być preferowane przez ZPCHr-y, ale jak jest w praktyce - nie wiem.
Poczytaj sobie moje wątki o 02-P, np.:
Chowasz orzeczenie do szuflady?
Pozdrawiam
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.