Dodaj do ulubionych

łóżko rehabilitacyjne

31.07.12, 20:25
witam wszystkich formułowiczów.Mam takie pytanie-moja mama,lat 70 osoba otyła,tydzień temu przewróciła się w domu.złamała kość udową oraz rękę.Przed tym upadkiem z ledwością się poruszała o kuli.Potrzebne jest jej łóżko rehabilitacyjne,ale z tego co juz się dowiedziałam to NFZ nie dofinansowuje takich łóżek.Gdzie mogłabym sie starc o takowe dofinansowanie?
Edytor zaawansowany
  • 12.09.12, 16:52
    Witam, takie łóżko dofinansowuje PCPR czyli powiatowe centrum pomocy rodzinie. Koszt łóżka to około trzy i pół tysiąca zł, z czego pcpr może dać bardzo dużą część. Możesz także zadzwonić do sklepu medycznego i się dowiedzieć jak to wygląda w przypadku danego pcpru - w każdym mogą być inne zasady. kontakt
  • 08.10.12, 16:50
    Brałam łóżko w tym sklepie i mogą powiedzieć wyłącznie dobre rzeczy, fachowa pomoc w dofinansowaniu oraz profesjonalna obsługa.
  • 08.10.12, 17:14
    kupiłam to łóżko bez żadnej dotacji,bo potrzebne było jak najszybciej.Zapłaciłam z materacem 1400 zl.Jest oczywiście uzywane,niemieckie w idealnym stanie.
  • Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, niech będzie pomyślniejszy niż poprzedni :-)
    Oby nie zabrakło nam sił i środków do likwidowania barier architektonicznych
    a Wam nadziei na lepsze jutro!
    www.likwidacja-barier.pl
    jesteśmy również na FB
  • 06.03.13, 23:18
    witam,
    najleiej wypożyczyć takie łóżko z profesjonalnej wypożyczalni sprzętu medycznego. Takie wypożyczalnie działają na terenie całego kraju i mają przystępne ceny, kilka złotych za dobę.
  • 11.04.13, 16:34
    Potwierdzam kolega dobrze radzi tez tak kiedys zrobilam i bylo wszystko okey
  • 11.04.13, 21:28
    Witam,
    moja bratanica korzystała z takiego łózka, brat wynajął je w wypożyczalni sprzętu medycznego, kosztuje to kilka złotych ok. 5 na dobę, niestety płatne z prywatnej kieszeni, nie ma na to refundacji.
  • 12.04.13, 14:38
    owszem,to jest dobre rozwiązanie dla człowieka młodego,który prędzej czy póżniej wyzdrowieje.ale taka starsza osoba jak moja mama,która juz nigdy nie wstanie na nogi,potrzebuje takie łóżko do końca życia.Obecnie leży juz 9 miesiąc.Gdybym ja także wyporzyczyła,to za tą kwotę wynajmu już mialabym spłacone łóżko na własność.
  • 25.09.17, 14:01
    zapraszamy na www.medisal.pl
    Wypożyczalnia czynna całą dobę z dojazdem do klienta po wcześniejszym uzgodnieniu. To bardzo wygodne, kiedy potrzebny jest sprzęt drogi, dobrej jakości, a nie dysponujemy taką kwotą.
  • 28.09.17, 11:14
    Oferujesz zwykły stelaż elektryczny na obrzydliwym, wysokim rusztowaniu, z którego trudno byłoby wstać nawet zdrowej osobie, za 130 zł miesięcznie i to bez materaca rehabilitacyjnego a koszt takiego wypożyczenia zwraca Ci się po 5-6 miesiącach, podczas gdy koszt ustrojstwa ( eleganckiego łóżka z takim stelażem i materacem) nie przekracza 2 tys zł? Przecież osoba po złamaniu musi być uruchomiana, musi z tego łóżka wstawać, a nie być nim wożona i tkwić tam aż do śmierci. Są kółka (w cenie kilkunastu złotych dostępne w każdym markecie budowlanym), nie ma natomiast w komplecie tak nieodzownego sprzętu jakim jest uchwyt do samodzielnego podnoszenia się do pozycji pionowej przez chorego po złamaniu. Ponadto zakup można odpisać od podatku dochodowego i mieć takie łóżko w wygodnej, eleganckiej wersji na długie lata. Stelaże elektryczne nie są zresztą żadnym sprzętem "rehabilitacyjnym". Stosuje je wiele osób zdrowych po prostu lubiących wygodę.

--
    Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
  • 30.11.17, 10:35
    Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego rzeczywiście ma w wielu przypadkach więcej sensu, choć sporo też zależy, na jak długo potrzebuje ktoś łóżka. Taki sprzęt dostać można w bardzo różnych cenach. Ostatnio zetknąłem się z gamareha.pl/69-lozka-rehabilitacyjne gdzie łóżka można zarówno kupić, jak i na dość dogodnych warunkach wypożyczyć. Jedno jest pewne, w przypadku takiego wyposażenia raczej nie ma co oszczędzać, bo jakość jest bardzo ważna dla osób wymagających rehabilitacji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.