• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Umiarkowany stopień niepełnosprawności - laptop Dodaj do ulubionych

• 15.01.14, 22:06
    Witam
    Moja mama ma zatwierdzony umiarkowany stopień niepełnosprawności.
    Sprawa wygląda następującą:
    Chciałabym starać się dla niej o dofinansowanie na laptopa.
    Czy jest to możliwe? I w jaki sposób należy się takie dofinansowanie ubiegać? Jakie są potrzebne dokumenty? I jak wygląda cały proces?
    Bardzo proszę o poradę bo naprawdę niewiele znalazłam szukając w interencie.
    Edytor zaawansowany
    • 16.01.14, 08:19
      to zalezy jaka ma niepelnosprawnosc. bo nie na wszystkie sie nalezy.
      • 16.01.14, 17:59
        Tak jak napisałam orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności (dawna II grupa)
        • 16.01.14, 19:49
          ale co innego moze dofinansowac PFRON osobie np niedowidzacej, a co innego np z epilepsja. i obie te osoby moga miec stopien umiarkowany. wiec tak jak napisalam powyzej-zalezy jaki symbol jest na orzeczeniu (na jaka chorobe cierpi twoja mama).
          • 17.01.14, 00:03
            Na każdym orzeczeniu jest podany symbol niepełnosprawnosci
          • 18.01.14, 12:53
            Rozumiem
            Mama choruje na SM od 21lat, symbol to G35.
            • 20.01.14, 11:48
              Szczegółowe warunki udzielania dofinansowania w ramach tzw likwidacji barier w komunikowaniu i technicznych można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie właściwym ze względu na miejsce zamieszkania.
              W razie pytań prosimy o kontakt z Centrum Integracja warszawa@integracja.org lub 22 831 85 82
    • 22.01.14, 12:24
      Mogę Ci polecić Fundację Studencką Młodzi-Młodym. Dzięki niej możesz zbierać 1% podatku, ale ważne jest to, że chcesz dla niej laptopa. Większość Fundacji pozwala wykorzystywać te pieniądze wyłącznie na rehabilitację, leki, operacje i to tylko wtedy, kiedy dostarczysz im zaśwadczenie od lekarza, że operacja jest niezbędna. Młodzi-Młodym dają tez możliwość wykorzystywania pieniędzy na "realizowanie pasjii" wiec spokojnie z tych pieniędzy możesz kupić laptopa, aparat, cokolwiek... A dodatkowo wydać te pieniądze też na leki czy inne potrzebe jej pomoce :)
      Mój brat po urodzeniu miał operację na otwartej czaszce, a teraz tam pozyskuje pieniądze na szkółkę żużlową :) :)
      Napisz do nich, zadzwoń, albo możesz się od razu zarejestrować na stronie- ja tak zrobiłam. Oddzwonili do mnie, potwierdzili dane, a później wysłali do mnie 500 wizytówek promujących akcję 1%
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.