Dodaj do ulubionych

karta parkingowa

25.07.14, 13:34
Dzien dobry,

Staram się o nowa karte parkingową dla niepełnosprawnych. W związku z tym udałem się po druki ale Pani z Orzecznictwa powiedziała ze mam stare orzeczenie o niepełnosprawności z 28 października 1998 i mi się ta karta juz nie należy w zwiazku z tym musze miec nowe orzeczenie na ktorym w pkt IX bedzie napisane o tej karcie. Mam stopień niepelnosprawnosci znaczy. W zwiazku z tym mam pytanie czy bede musial stawac przed komisja i na nowo przechodzic procedure otrzymania orzeczenia czy moge te orzeczenie ktore mam wymienic na "nowe"?
Edytor zaawansowany
  • lig_ia 25.07.14, 22:30
    W Warszawie, na stronie Stołecznego Centrum Orzekania o Niepełnosprawności, jest taki komunikat : "W związku ze zmianami wprowadzonymi Ustawą z dnia 23 października 2013r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2013r.,poz.1446) od 1 lipca 2014r. będą obowiązywały nowe zasady wydawania kart parkingowych osobom niepełnosprawnym.
    Dotychczas wydane (wszystkie) karty parkingowe stracą swoją ważność z dniem 30 listopada 2014r.
    Uprawnienia do karty parkingowej na nowych zasadach (bez konieczności ponownego stawania na komisji ds. orzekania o niepełnosprawności) zachowują jedynie osoby niepełnosprawne ze znacznym stopniem niepełnosprawności, posiadające w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności jeden z trzech symboli przyczyny niepełnosprawności: 04-O, 05-R lub 10-N oraz zawierające wskazania o spełnieniu przesłanek uprawniających do uzyskania karty parkingowej (pkt. 9 orzeczenia - dotyczy). Osoby te muszą zgłosić się nie wcześniej niż po 1 lipca 2014r. do siedziby Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Warszawie przy ul. Andersa 5, aby wymienić dokument.
    Pozostałe osoby (nie wymienione powyżej), które chcą ubiegać się o uprawnienia wynikające z posiadania karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych, będą mogły po 1 lipca 2014r. rozpocząć procedurę ponownego orzekania o stopniu niepełnosprawności, w celu konieczności ustalenia znacznych ograniczeń w możliwości samodzielnego poruszania się.
    Jednocześnie informujemy, że nie tracą ważności dotychczas wydane orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, na podstawie których zostały wydane karty parkingowe".
    A więc jeśli nie masz w orzeczeniu podanej przyczyny niepełnosprawności, rozpoczynasz całą procedurę od początku. Ktoś bardzo "myślący" sprawił, że zamiast kontroli kart parkingowych, skuteczniej będzie "uatrakcyjnić" życie niepełnosprawnym ...
  • zawsze_zielonatrawka 31.07.14, 10:43
    do tej pory mialam karte parkingowa na w/w schorzenia. rozumiem ze teraz moga mi jej odmowic? czy moze ta komisja to tylko tak pro forma?
  • lig_ia 31.07.14, 19:27
    Mogą odmówić, mogą zmienić grupę, mogą uzdrowić ! Jeśli wystąpisz o nowe orzeczenie, a to jest warunkiem starania się o kartę, mogą wiele.
  • su-21 31.07.14, 22:59
    Miałam tę samą sytuację co Ty. Identycznie jak u Ciebie zinterpretowali moje orzeczenie z 1998 roku (też mam znaczny stopień przyznany na stałe) Stąd podobnie jak Ty zastanawiałam się, czy mogą mnie na nowo zweryfikować i np. uzdrowić.
    Jestem już po wszystkim-Tak stawałam na nowo przed komisją, był lekarz w jednej osobie, dostarczyłam tylko wynik badania genetycznego-bo mojej choroby się nie leczy. Poszło szybko i gładko, poczekałam na korytarzu jakieś 15 minut i dostałam nowe orzeczenie-przepisano wszystko ze starego plus dwa nowe punkty (pokój do samodzielnego zamieszaknia i karta parkingowa). Panie zrobiły mi to od ręki w 15 minut-takie mam miłe URZĘDNICZKI w moim mieście (szok) -DZIĘKUJĘ IM z całego serca :))
    Innym problemem jest to, że mój urząd nie dostał jeszcze nowych wzorów druków karty parkingowej z ministerstwa, ale i tu Panie okazały się genialne i orzekły, żeby za jakieś dwa, trzy tygodnie ktoś sprawny z mojego otoczenia przyszedł i odebrał kartę.Jakie genialne jak nie w Polsce.
    Pozdrawiam, będzie dobrze.
    --
    Do Su - powinnaś coś drastycznie zmienić w swoim życiu, bo jest
    strasznie ubogie... - dobrakobieta3
  • jacekciepiela 01.08.14, 18:49
    Tobie sie udalo natomiast znajac glupote urzedow moze dojsc do tego ze zaczna ludzi cudownie uzdrawiać
  • su-21 01.08.14, 20:53
    Też miałam takie obawy, jednak logika mi podpowiadała, skoro mam wszystko przyznane na stałe (niestety takie schorzenie) to gdyby zechcieli cofnąć, to tak jakby sami swoją wcześniejszą decyzję podważali. Z tego co mi powiedziano chodzi o ograniczenie osób z kartą parkingową tylko do osób ze schorzeniami dotyczącymi poruszania się. Jednakże znając nasz kraj zawsze znajdą się ciotki, pociotki wuja i wszystko wróci do normy, oczywiście dojdzie do fiskusa nowa kasa, bo za kartę należy uiścić opłatę i po kilku latach ponownie zapłacić itd.
    --
    Do Su - powinnaś coś drastycznie zmienić w swoim życiu, bo jest
    strasznie ubogie... - dobrakobieta3
  • zawsze_zielonatrawka 02.08.14, 09:45
    co wlasnie-tylklo co urzednicy rozumieja pod pojeciem "znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się"? bo to ze ktos nawet jezdzi na wozku, to wg nich tez jest mobilny... bo ma do tego wozek, ktory go wozi.
    mam kolezanke ktora ma syna autystka. porusza sie owszem, samodzielnie, ale co z tego skoro przejscie obok samochodow to dla niego nie lada wyczyn-poprostu ma jakies urojenia i ch sie boi. a nie daj boze zeby jakis w tym czasie silnik odpalil, to by wpadl w histerie nie do ogarniecia. no i jestem ciekawa czy jej dadza uprawnienia do karty. bo dla nich to wygoda, bo ma do przejscia po parkingu kilka krokow i nie biega z tym dzieckiem po parkingu.
  • niepelnosprawni.info 07.08.14, 13:42
    W związku ze zmianą przepisów od 1 lipca br. uprawnienia do karty parkingowej zachowają jedynie osoby niepełnosprawne ze znacznym stopniem niepełnosprawności, posiadające w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności jeden z trzech symboli przyczyny niepełnosprawności: 04-O (choroby narządu wzroku), 05-R (upośledzenie narządu ruchu) lub 10-N (choroby neurologiczne) oraz zawierające wskazanie o spełnieniu przesłanek uprawniających do uzyskania karty parkingowej. Pozostałe osoby będą musiały uzyskać nowe orzeczenie dotyczące ograniczenia możliwości samodzielnego poruszania się.
    Orzeczenia wydane bezterminowo w pozostałej części nie ulegają zmianie i zachowują ważność.
  • lig_ia 07.08.14, 15:40
    Dziękuję za odpowiedź. Jeżeli jesteś pewien, że informacja o pozostawieniu dotychczasowego orzeczenia bez zmian, a tylko weryfikacja ograniczeń w poruszaniu się, to byłoby dobrze. Tylko dlaczego trzeba składać wniosek o ponowne orzeczenie, a nie jakiś inny wniosek weryfikujący trudności w poruszaniu się, jaśniej byłoby zrozumieć intencje nowych przepisów (to zmiany w prawie o ruchu drogowym, a nie w ustawie o niepełnosprawności).
  • lig_ia 07.08.14, 16:07
    Polecam artykuł niepelnosprawni.pl/ledge/x/188265#.U-OHwWN9bIU
  • jagobe 07.10.14, 12:41
    Rozumiem, że prawo działa wstecz, a jeśli korzystamy z dofinansowania na sprzęt studia itp, to popełniamy z urzędolami przestępstwo bo w orzeczeniu nie mam 0-4, tylko 0, bo jest z 2001 roku, nadal nie widzę.To jest chory kraj.
  • guderianka 28.10.14, 20:35
    Witam
    Córka -niepełnosprawność od urodzenia kod 10-N. Orzeczenie wydane w 2010 roku do 31.10.2015 roku. Z zaznaczeniem pkt 7,8, 9,
    Po wystąpieniu o ponowne orzeczenie w związku ze zmianą ustawy Prawo o ruchu drogowym odebrano pkt 9 ...i pkt 7 :/
    Czy można działać w ten sposób ?
    Napisaliśmy odwołanie, czy mogą Państwo pokierować/poinstruować jaka może być dalsza droga i jak stanowi prawo ?-można "cofać" postanowienia z wcześniejszego orzeczenia z pkt innych niż te, w których zmieniła się ustawa ?
    --
    Zresztą naprawdę lepiej, aby koleś miał opinię hadesu strzeżonego przez cerbera aniżeli anomalię ortopedyczną zwaną d*pą na boku.by totorotot
  • agacz2905 14.11.14, 12:34
    Tamto orzeczenie (pierwsze) jest cały czas ważne (do oznaczonej daty ważności, czyli 31.10.2015), ponieważ to kolejne nie uchyla poprzedniego. Tak więc w obiegu prawnym masz dwa ważne orzeczenia wydane w tej samej sprawie (w spr. zaliczenia córki do osób niepełnosprawnych). Jedynie na podstawie tego "nowego" orzeczenia - nie możesz składać wniosku o nową kartę parkingową. Nowej karty nie dostaniesz też na podstawie starego orzeczenia. Ale tym pierwszym do wszelkich innych celów możesz się posługiwać jak najbardziej, skoro jest ważne do 31.10.2015r.
    --
    Gdy uczeń gotów, mistrz sam się znajdzie
  • guderianka 15.11.14, 18:32
    Agacz. Dziękuję. To ważne co piszesz i w nowym świetle stawia całą sytuację.
    Czy dobrze rozumiem, że NIE MUSZĘ nowego orzeczenia przedstawiać w MOPS (świadczenie pielęgnacyjne) skoro w tamtym był punkt 7 i 8 a w tym tylko 8.( uchylono 7)

Napisałam odwołanie, czekam na decyzję. Czy możesz podać jakieś podstawy prawne/paragrafy/punkty , na których w razie czego będę mogła się oprzeć ?
    --
    jak sobie wytłumaczę, że czegoś nie muszę, to szybko się sama z sobą zgadzam ;) - by dlania
  • bj32 15.11.14, 19:34
    A jak się ktoś dogrzebie, że nowy dokument był inny niż stary - będziesz zwracać świadczenia.

Jeśli się odwoływałaś nie ze względu na stan zdrowia, a wyłącznie ze względu na kwestie formalne, administracyjne czy prawne - nie mogli zmienić postanowień wcześniejszego - i wtedy ciągle ważnego - orzeczenia na niekorzystne, bo to narusza art, 139 kpa.
    --
    Każdy objaw depresji powitaj z radością i entuzjazmem. Depresja pomyśli, że ma do czynienia z idiotą i ucieknie - Robert de Niro.
  • agacz2905 16.11.14, 17:53
    Nie bardzo rozumiem, co to znaczy dla Ciebie: uchylono punkt 7. Czy to nowe orzeczenie odnosi się do poprzedniego (wydano je na podst. art. 138 par.1 pkt 2 - ale tak może zrobić tylko organ II instancji) i uchyla je w części dot. brzmienia punktów 7 i 9, czy po prostu różnią się treścią, a zostały wydane jako decyzje administracyjne pierwszoinstancyjne na 104 K.p.a? Może napiszę, jak było u mnie: mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności ruchowej, wydane w 2008r. na stałe. W związku z nowelizacją ustaw (prawo o ruchu drogowym, o reh. zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, etc.) nowe przepisy prawa nałożyły na mnie obowiązek ponownego orzekania się, jeśli chcę mieć uprawnienia do nowej kart parkingowej (musi być orzeczenie wydane po dniu 1 lipca 2014). Składając wniosek o nowe orzeczenie - zaznaczyłam, że chodzi mi jedynie o weryfikację uprawnień do karty parkingowej. 14.10.2014r. byłam na komisji w powiatowym zespole... (czyli znowu I instancja) i owszem, orzekają "od nowa, po całości". W moim przypadku akurat orzeczenia nie różnią sie treścią - dano mi też 05R umiarkowany, na stałe. Ale mogli mi teoretycznie orzec np. lekki na 2 lata i wtedy pkt 9 brzmiałby "nie spełnia". Abstrahując od kwestii karty parkingowej - moje oba orzeczenia, to z marca 2008 i z października 2014 są ważne, ponieważ to nowsze nie eliminuje z obrotu prawnego tego wcześniejszego. Oba są ważne, nawet jeśli różnią (różniłyby się) treścią. Ale: gdyby mi teraz orzekli lekki - to moje wcześniejsze orzeczenie o umiarkowanym z 2008r. nadal jest ważne i np. nie tracę uprawnień pracowniczych (7-godzinny dzień pracy, dodatkowy urlop, itp.) Nie mam też żadnego obowiązku przedstawiać np. pracodawcy tego kolejnego, mniej korzystnego dlamnie orzeczenia, skoro tamto jest cały czas ważne. Tak "fajnie" porobili, prawnik to tego raczej nie wymyślił. Generalnie zasadą jest, że nie można drugi raz orzekać w tej samej sprawie, skoro w obiegu prawnym istnieje ważne wcześniejsze orzeczenie. Ale cóż - ktoś głupiomądry zafundował taki bałagan. Jak byłam na komisji, w segregatorze była cała moja dokumentacja medyczna i wszystkie wcześniejsze orzeczenia, ułożone chronologicznie. Pani doktor w zasadzie przepisała mi to ostatnie orzeczenie z 2008r. Ale teoretycznie nie musiała tego robić - wtedy rzecz jasna odwołałabym się. Co do odwołania: wystarczy, jeśli z jego treści wynika, że strona nie jest zadowolona z wydanej decyzji - jeśli chodzi o kartę, to pasowałoby podać argumenty, dlaczego uważasz, że córka ma znacznie ograniczoną zdolność poruszania się. Na szkoleniach dla pracowników zespołów powiatowych są podawane jakieś mniej lub bardziej karkołomne definicje tej znacznie ograniczonej zdolności... ale człowieka przecież nie zamkniesz w definicjach i przepisach prawa, więc w praktyce zależy to od lekarza, który zawsze jest przewodniczącym składu orzekającego. Tutaj trzeba się powoływać na fakty, ustalenia medyczne istniejące w dokumentacji, a nie na "punktach i paragrafach". Ja sama, będąc zarazem prawnikiem i urzędasem - wierz mi, nie szafuję "paragrafami" odwołując się w sprawach swoich, syna czy męża (niestety z naszej czwórki tylko córka jest bez orzeczenia). Bazuję na faktach, ustaleniach i własnych, czasem subiektywnych - argumentach:-). Uwierz mi, działa. Pozdrawiam, Agnieszka
    --
  • bj32 16.11.14, 18:04
    Ja już wiem, o co chodzi, tylko wygląda na to, że jest jakiś większy śmietnik. Przed upływem poprzedniego orzeczenia durnowaty urząd zażyczył sobie stanięcia na powtórnej komisji w I instancji w związku ze zmianą przepisów, co się na moje oko kupy nie trzyma. Ale urzędy wydające Karty taką sztukę zaczęły czynić.
    W efekcie nowa decyzja PZON odwrotnie niż poprzednia, w punktach 7. i 9. ma "nie wymaga", co w tym konkretnym przypadku, który również znam - jest totalnie bez sensu i zasługuje na odwołanie.

Pytanie zasadnicze zaś brzmi: na jakiej podstawie UM każe ponownie stawać na komisji? Karty są ważne do czerwca i formalnie jeśli ktoś ma decyzję sprzed 1 lipca, ale na okres dłuższy niż do przyszłego wtorku na przykład, czyli do 2015, 2020 - za to z punktem 9 na "wymaga" zgodnie z nowelizacją z 1 lipca - nie powinien być wysyłany na bezzasadną de facto komisję.

Wygląda na to, że kwitnie nam kolejny debilizm, mający na celu cięcie świadczeń i uprawnień.
    Chwała protestującym w sejmie! Hello Julia!!!

--
    Każdy objaw depresji powitaj z radością i entuzjazmem. Depresja pomyśli, że ma do czynienia z idiotą i ucieknie - Robert de Niro.
  • guderianka 16.11.14, 20:35
    Agnieszka-czyli też stanęłaś na ponownej Komisji w związku ze zmianą prawa po 1 lipca

Jeżeli z tego co rozumiem- oba orzeczenia są ważne- to czym mam obowiązek przedstawić nowe orzeczenie ( zabierające pkt 7) w MOPS, który wypłaca mi świadczenie pielęgnacyjne ( które mam przyznane ze względu na punkt 7 i 8 w starym orzeczeniu ?)

I jeszcze jedno :
    Stare jest ważne do 31.10.2015
    Nowe jest ważne do 18 .05.2016 ( kończy się dzień przed 16 urodzinami córki)
    Więc nowe zacznie w tych punktach obowiązywać od 1.11.2015 r , ale pkt 9 nowego orzeczenia już teraz (po przedłużeniu po czerwcu 2015)

Dlaczego stare orzeczenie i fakt, że córka spełnia przesłanki prawo o ruchu drogowym do 31.10.2015 zostało skrócone nowym orzeczeniem ?

Nie jestem prawnikiem, nie znam się, nie rozumiem- ale strasznie mi to wszystko nie pasuje do siebie.
    --
    o przepraszam, siedzenie na ematce jest moją głęboko prywatną sprawą, nie bede o tym z nikim rozmawiac! :> by dziennik-niecodziennik
  • maka2003 17.11.14, 11:39
    wg mnie, ważne jest czy zaznaczyłaś składając nowy wniosek - że stajesz na ponowną komisje tylko ze względu na ustalenia prawa do karty parkingowej (jak uczyniła agacz). Bo jak tak, to nie mają prawa Ci nic innego zmienić jak punkt dotyczący karty. Ale jeżeli tego nie zaznaczyłaś, to sytuacja wg mnie nie jest niestety już tak jednoznaczna :( .
    Ja składałam też o ponowną komisję (dziecko z 2003 - orzeczenie do 2019), oczywiście dostałam kartę - ale u nas to sprawa nie podlegająca dyskusji, ale zmieniono mi symbole niepełnosprawności (moje dziecko na niep. z 5 przyczyn, a można ująć tylko 3), po odwołaniu przywrócono mi poprzednie wpis - najkorzystniejsze dla córki:O, R, N - zrezygnowaliśmy z U i E
  • agacz2905 17.11.14, 12:59
    "Bo jak tak, to nie mają prawa Ci nic innego zmienić jak punkt dotyczący karty" - przykre to, ale mają takie prawo. Takie oświadczenie, że ja tu przychodzę tylko ze względu na kartę parkingową - jest dla zespołu orzekającego tylko informacją, nie żadnym związaniem rąk przy orzekaniu. Idiotyzm tej sytuacji właśnie na tym polega - orzekają od nowa, po całości, tak jakby tamtego orzeczenia nie było (bo naprawdę nie muszą go brać pod uwage) W przeciwnym razie nie dostałabym teraz drugiego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, tylko np. orzeczenie o tym, ze mam znacznie ograniczoną zdolność czy możliwość poruszania się, należy mi się nowa karta i finito. Wszak dożywotnie orzeczenie umiarkowany 05R już mam...
    --
  • guderianka 17.11.14, 22:08
    Takie oświadczenie, że ja tu przychodzę ty
    > lko ze względu na kartę parkingową - jest dla zespołu orzekającego tylko inform
    > acją, nie żadnym związaniem rąk przy orzekaniu.

Pomijając wszystko
    Jaki może być powód składania wniosku o nowe orzeczenie-jeżeli mamy 1 wrzesień 2014 a orzeczenie jest ważne do 31.10.2015 ?

Idiotyzm tej sytuacji właśnie n
    > a tym polega - orzekają od nowa, po całości, tak jakby tamtego orzeczenia nie b
    > yło (bo naprawdę nie muszą go brać pod uwage

i na jakiej podstawie ?skoro wizyta trwa 5 min, jedyne co zmieniło się na lepsze to wiek dziecka a poza tym dokumenty medyczne wskazują nawarstwienie problemów
    --
    Jako chrzescijanka wierze , że Maryja "poczeła z Ducha Św.", nie z anioła ! Podstawy naukowe sa takie, ze skoro partenogeneza wystepowac może u ryb, płazów, nawet u gadów - dlaczego nie mogła zdarzyc się raz jeden w Nazarecie ? by plater-2
  • guderianka 17.11.14, 22:04
    Tak, było zaznaczone. Pani doktor zresztą sama to potwierdziła pytaniem na początku "badania" ( bo badania nie było, byłyśmy tam 5minut)
    --
    Zresztą naprawdę lepiej, aby koleś miał opinię hadesu strzeżonego przez cerbera aniżeli anomalię ortopedyczną zwaną d*pą na boku.by totorotot
  • agacz2905 17.11.14, 12:52
    "to czy mam obowiązek przedstawić nowe orzeczenie ( zabierające pkt 7) w MOPS, który wypłaca mi świadczenie pielęgnacyjne ( które mam przyznane ze względu na punkt 7 i 8 w starym orzeczeniu ?)"
    nie, nie masz takiego obowiązku - mają Ci wypłacac świadczenie do października 2015 - no chyba,że masz czarno na białym, że stare orzeczenie Ci uchylili lub stwierdzili jego nieważność

"Dlaczego stare orzeczenie i fakt, że córka spełnia przesłanki prawo o ruchu drogowym do 31.10.2015 zostało skrócone nowym orzeczeniem ?"
    A to już nie do mnie pytanie, pytaj lekarza orzekającego. Najwyraźniej uznał on, że Twoja córka nie ma znacznie ograniczonej możliwości poruszania się.

"strasznie mi to wszystko nie pasuje do siebie."
    Mi też wiele rzeczy "nie pasuje", bo zauważ, jak prawo w każdej niemal dziedzinie jest niestabilne i niechlujnie zmieniane. Najczęściej niestety czynią to nieuki bez krztyny wyobraźni i empatii.

--
  • guderianka 17.11.14, 22:11
    nie, nie masz takiego obowiązku - mają Ci wypłacac świadczenie do października
    > 2015 - no chyba,że masz czarno na białym, że stare orzeczenie Ci uchylili lub s
    > twierdzili jego nieważność

nie, nie mam dokumentu mówiącego coś takiego
    mam nowe orzeczenie , inne w punkcie 7, punkcie 9 i z inną datą ważności (poprzednie do 15,5 roku życia dziecka, obecne do 16 rż)
    Mi też wiele rzeczy "nie pasuje", bo zauważ, jak prawo w każdej niemal dziedzin
    > ie jest niestabilne i niechlujnie zmieniane. Najczęściej niestety czynią to nie
    > uki bez krztyny wyobraźni i empatii.

:(

--
  • maka2003 18.11.14, 08:10
    moją odpowiedź oparłam na następujacej informacji:

"Czy jeśli stanę przed komisją tylko i wyłącznie w celu weryfikacji moich uprawnień dotyczących karty parkingowej, inne zapisy w niej zawarte mogą ulec zmianie?
    Jeśli we wniosku o stawienie się przed komisją zaznaczysz, punkt ?w celu ustalenia, czy istnieją znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się?, orzecznicy zbadają cię tylko pod tym kątem.

Jeśli we wniosku nie ma takiego punktu lub zapomnisz go zaznaczyć, komisja może zmienić także inne zapisy twojego orzeczenia."

strona:
    www.kartaparkingowa.pl/najczesciej-zadawane-pytania/
  • agacz2905 18.11.14, 12:18
    nie ma tego uregulowanego prawnie. Co więcej: na szkoleniach każą pracownikom powiatowych zespołów traktować klientów składających wnioski o orzeczenia - jakby były orzekane po raz pierwszy... Sam pomysł finkcjonowania dwóch różnych orzeczeń o stopniu niepełnosprawności / o niepełnosprawności uważam za chory i te wszystkie nowe orzeczenia powinny podlegać z urzędu stwierdzeniu nieważności. Mogli to inaczej rozwiązać - faktyczną weryfikacją samych kart, a nie bajzlem orzeczniczym...
    --
  • guderianka 21.12.14, 16:39
    informacyjnie
    WZON uchylił "nowe" orzeczenie wydane w wyniku błędu formalnego, uwzględnił moje uzasadnienie + utrzymał w mocy punkt 9 ( prawo do karty parkingowej)
    --
    o przepraszam, siedzenie na ematce jest moją głęboko prywatną sprawą, nie bede o tym z nikim rozmawiac! :> by dziennik-niecodziennik
  • bj32 21.12.14, 20:57
    To samo mówił Kosiński: przy karcie "spełniającej warunki" stawanie na kolejną komisję jest bezzasadne i niezgodne z przepisami - właśnie ze względów formalnych.
    --
  • bj32 15.11.14, 19:27
    "Tak więc w obiegu prawnym masz dwa ważne orzeczenia wydane w tej samej sprawie", które się w niektórych punktach wykluczają i sobie je stosuj tak, jak ci wygodnie, a urzędasy niech się zastanawiają, o co, kurna, chodzi...
    Witamy w świecie warzyw.
    --
  • aalmax 14.11.14, 23:51
    Bylem na komsji, nie obawialem sie nic a nic bo wiem ze na pewno nikt nie zgłosi spreciwu wobec moich problemów. W tymi orzeczeniami to tragiczne zamieszanie, bo z ogranizacja kuleje i wszystko sie opoznia (czyli czeka mnie brak karty przez jakis czas).
    Aczkolwiek idea jest słuszna, bo karty do parkowania cudownie sie rozmnozyły i dostawali je Ci co ich tak naprawde nie potrzebowali (dokumenty tak latwe do podrobienia ze niema co sie dziwic).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka