Dodaj do ulubionych

mam pracę

21.07.18, 16:09
Chciałam się z Wami podzielić dobrą informacją. Jestem z Gliwic i mam wyższe wykształcenie ekonomiczne. Mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (02-P) i od sierpnia 2017 mam pracę w Grupie LIMES z Opola. Czy ktoś z Was może słyszał o tej firmie? Są to - PANDA pożyczki. Zatrudniają oni osoby z orzeczeniem.
www.pandapozyczki.pl/index.html
Sprzedaję pożyczki-chwilówki z Pandy oraz jestem pośrednikiem w sprzedaży kredytów bankowych i pozabankowych w Sieci Pośrednictwa Finansowego HELIKON z Mikołowa. Na razie przepracowałam rok, ale powiedzcie mi czy są jakieś szanse zdobycia pracy z takim doświadczeniem? Na razie nikt nie zamierza mnie zwolnić ale wiecie, zawsze może nadejść taki dzień... Dodam że bardzo długo bo ponad trzy lata pracowałam w ochronie i mam dość takiej pracy (strażnik ochrony mienia) - po prostu udało mi się z tymi chwilówkami. Otrzymuję także rentę z ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. A ostatnio moje wynagrodzenie dobiło prawie 3000 brutto tak więc nie chciałabym przekroczyć tej magicznej kwoty ogłaszanej co 3 miesiące powyżej której ZUS zawiesi mi rentę (na razie ta kwota to 3236 brutto - od 1 września 2018 będzie znów inna). Moja choroba (jak widać po symbolu) jest chorobą psychiczną. Choruję od 2009 roku ale ostatnio mój lekarz coś wspominał o odstawieniu leków... Nie ma po prostu na razie nasileń choroby. A pracodawcy mają na to różne spojrzenie. Powiedzcie mi czy powinnam mieć obawy że ktoś mnie zwolni? A jak mi nie przedłużą orzeczenia i renty?
Czekam na Wasze opinie. A słyszał ktoś może o tej firmie?
Edytor zaawansowany
  • drugi-wolny-login 22.07.18, 17:05
    fajnie, ze sie chwalisz. gratuluje ze znalazlas kogos kto placi wiecej niz 2100 brutto.
    nie jestem ze slaskiego, a tym bardziej nie bralem nigdy chwilowek - firmy nie znam.
    czy przypadkiem nie robisz jej i tu reklamy, na forum nie wolno spamować niestety.

rozumiem, ze nie masz wyrzutow sumienia wpedzajac ludzi w spirale dlugow? firm chwilowkowych jest sporo, ew. mozesz celowac w dzialy windykacji/telesprzedaz w bankach, contact center (na slasku tego jest dosc duzo) perspektywy na inną pracę tego typu są.

jezeli cie przyjeli (mam niepelnosprawnosc ruchową, widoczną, i tez mnie moze to skreslac na starcie, przy niewidocznych jest inaczej) to juz naprawdę "z górki". najwiecej uprzedzen moze byc na samym etapie rekrutacji.
    gdy naprawde jestes dobrym pracownikiem, to raczej nikt nie powinien ot tak nagle wypowiedziec umowy. Jak dlugo jeszcze obowiazuje Twoja, czy jest na czas okreslony?
    czy jest ryzyko, ze ta firma zostanie sprzedana komus innemu? (to chyba jedyne rozsadne wytlumaczenie ew zwolnienia gdy nie ma zastrzezen do pracy)

rentę masz na stale czy nie? w ZUSie zawsze jest ryzyko odebrania, nawet jezeli ktos w ogole nie pracuje. renty moga nie przedluzyc, w przypadku orzeczen moga byc laskawsi. tylko ze za jakies dwa lata, jak dobrze pojdzie, moga wdrozyc u nas w kraju reforme orzecznictwa i nikt nie moze byc niczego pewien.

limit zarobkow zus o ile spadnie, to nie o 236 zl tylko powiedzmy 150. skoro jestes ekonomistka po studiach to sprawdzenie jak sie wahaly limity zus (z 2 i 3 kwartalu) w poprzenich latach nie powinno pzrzekroczyc Twoich mozliwosci.

• praca_22 22.07.18, 17:38
    nie było moim zamiarem reklamowanie firmy, wydaje mi się że ona jest dostatecznie rozreklamowana w opolskim województwie jak i na Śląsku
    umowę o pracę mam na czas określony do 31-03-2020, ale boję się tego że popełnię jakiś błąd - zawsze może się coś przytrafić, ktoś może się np. uskarżać że jestem nie dość uprzejma, już nie raz miałam takie przypadki że ludzie mieli pretensje że zostawiają tyle kasy przedłużając co miesiąc te chwilówki (bo na całość nie mają) - żale i złość wylewają nierzadko na mnie
    a wiadomo - w kontakcie z klientem wypada mieć zazwyczaj uśmiech przyklejony do twarzy mimo iż bywają gorsze dni
    wyrzuty sumienia mam, że się wkręcają w spiralę długów, ale cała wielka masa tych firm pożyczkowych istnieje na rynku przecież, jak będzie ktoś chciał chwilówkę to i tak ją zapewne dostanie jak nie tu to gdzie indziej
    co do renty - mam ją przyznaną do końca maja 2020 więc zgrywa się to mniej więcej z końcem umowy o pracę
    orzeczenie o niepełnosprawności mam do 2019
    wiem o planowanej przez rząd reformie orzecznictwa, będzie gorzej czy lepiej? tak jak napisałeś nikt nie może być niczego pewien...
  • praca_22 22.07.18, 17:57
    myślisz że działy windykacji albo telesprzedaż byłyby odpowiednie w razie czego?
    wiesz, ja nie mam zbyt wielkiego doświadczenia zawodowego - moja pierwsza praca była w komunikacji miejskiej jako specjalista ds. ubezpieczeń komunikacyjnych (przepracowałam tam ponad 4 lata), potem własna działalność gosp. (rok trwała) też jako agent ubezpieczeniowy, potem w zasadzie już tylko w ochronie jako strażnik ochrony mienia no i teraz te chwilówki
    chciałam się zatrudnić w biurze rachunkowym jako księgowa ale niestety zwolniono mnie jak się dowiedzieli że jestem na rencie - oficjalnym powodem było to że za wolno pracuję bo za dużo faktur było do obrobienia...
    nie mam szans bez doświadczenia nawet jako młodsza księgowa
  • drugi-wolny-login 22.07.18, 21:54
    praca_22 napisał(a):

> nie było moim zamiarem reklamowanie firmy, wydaje mi się że ona jest dostateczn
    > ie rozreklamowana w opolskim województwie jak i na Śląsku
    > umowę o pracę mam na czas określony do 31-03-2020, ale boję się tego że popełni
    > ę jakiś błąd - zawsze może się coś przytrafić, ktoś może się np. uskarżać że je
    > stem nie dość uprzejma, już nie raz miałam takie przypadki że ludzie mieli pret
    > ensje że zostawiają tyle kasy przedłużając co miesiąc te chwilówki (bo na całoś
    > ć nie mają) - żale i złość wylewają nierzadko na mnie
    > a wiadomo - w kontakcie z klientem wypada mieć zazwyczaj uśmiech przyklejony do
    > twarzy mimo iż bywają gorsze dni
    > wyrzuty sumienia mam, że się wkręcają w spiralę długów, ale cała wielka masa ty
    > ch firm pożyczkowych istnieje na rynku przecież, jak będzie ktoś chciał chwilów
    > kę to i tak ją zapewne dostanie jak nie tu to gdzie indziej
    > co do renty - mam ją przyznaną do końca maja 2020 więc zgrywa się to mniej więc
    > ej z końcem umowy o pracę
    > orzeczenie o niepełnosprawności mam do 2019
    > wiem o planowanej przez rząd reformie orzecznictwa, będzie gorzej czy lepiej? t
    > ak jak napisałeś nikt nie może być niczego pewien...
    Ma być jeden system orzekania , tzn od razu do celów rentowych i pozarentowych. Watpie by do wiosny 2019 sie wyrobili, raczej 2020-21 jest realny. W przypadku specyfiki Twojej choroby fakt, że nie jest niczym mierzalna (no bo w rezonansie czy tomografii głowy raczej nic nie wyjdzie). I dobrze jakbyś trafiła na orzecznika związanego z ta specjalizacja medycyny.

Wydaje mi się ze w tej branży jest mnóstwo skarg na ludzi ze stanowisk obsługi klienta, fakt że jak każdy pracownik mający kontakt z klientem, trzeba zachować wysoka kulturę osobistą. Jak na osobę niepelnosprawna te 3200 to przyzwoita pensja.

A myślałas ew o stażu w biurze rachunkowym a potem własnej dg? Tylko przygotuj się na obniżkę wynagrodzenia
  • praca_22 23.07.18, 11:03
    ale jak trafić na takiego orzecznika? specjalizującego się w dziale medycyny - choroby psychiczne?

na razie moja najwyższa pensja wynosiła niecałe 2800 brutto więc do 3200 mi jeszcze daleko

a powiedz mi jak się dostać na staż do biura rachunkowego? ja obdzwoniłam mnóstwo biur rach. i nic z tego, nie chcą stażystów, ja mam poza tym 39 lat, oni by chcieli zapewne absolwentów świeżo upieczonych

nie chce własnej działaln.gosp.
  • blimsien 23.07.18, 11:30
    Staż finansowany z pfron, masz jakieś organizacje pozarządowe typu fundacja Aktywizacja w poblizu? Często organizuja projekty stazowe i to oni mogą znaleźć Ci miejsce do stażu. Przy bardziej oficjalnej ścieżce załatwiania pracodawcy trudniej będzie odmowic.

Masz orzeczenie o niepełnosprawności? Jest na nim podpis i pieczątka lekarza z nazwą specjalizacji-powinno się zgadzać z przyczyną niepelnosprawnosci. W zus gorzej trafić na zgodnegocjacje ze swoim schorzeniem
  • praca_22 23.07.18, 13:09
    fundacja Aktywizacja jest najbliżej w Opolu (na stronie jest kontakt do pośrednika pracy) a ja mieszkam w Gliwicach

u nas w Gliwicach jest GOIN i PUP ale wątpię czy tam coś zdziałam

mimo wszystko zacznę się tym interesować

pozdrawiam
  • blimsien 23.07.18, 13:20
    praca_22 napisał(a):

> fundacja Aktywizacja jest najbliżej w Opolu (na stronie jest kontakt do pośredn
    > ika pracy) a ja mieszkam w Gliwicach
    >
    > u nas w Gliwicach jest GOIN i PUP ale wątpię czy tam coś zdziałam
    >
    > mimo wszystko zacznę się tym interesować
    >
    > pozdrawiam
    Poszukaj w bazy ngo pl (zamiast spacji-kropki) innych organizacji z Twojej okolicy. PUP chyba tez może pośredniczy w załatwianiu stażu dla OzN z dopłatą z pfron (nie obowiązuje granica wiekowa)
  • praca_22 23.07.18, 13:54
    zacznę od wizyty w PUP, może będzie jakaś kompetentna osoba która mi wyjaśni co i jak zacząć...

wolałabym pracować w biurze rachunkowym... ale na razie mam pracę więc zobaczymy za 2 lata jaka będzie u mnie sytuacja z przedłużeniem umowy i rentą

mam już w Ulubionych fundację Aktywizacja i bazy ngo.pl

głównie wyskakują właśnie fundacje i stowarzyszenia po kliknięciu: Bazy NGO, wpisaniu szukanego słowa i miejscowości

dzięki za pomocne linki
  • leda16 03.11.18, 19:04
    praca_22 napisał(a):

> ale jak trafić na takiego orzecznika? specjalizującego się w dziale medycyny -
    > choroby psychiczne?

Kpisz czy o drogę pytasz? Schorzenie psychiatryczne powinien orzekać psychiatra. Natomiast skandalem jest, że będąc z przyczyn psychicznych w pełni zdolna do pracy, pobierasz rentę psychiatryczną z naszych podatków. Jak Ci tą rentę odbiorą, to się rozpsychocisz, tak?

> na razie moja najwyższa pensja wynosiła niecałe 2800 brutto więc do 3200 mi jes
    > zcze daleko

Jak na ekonomistkę, to bardzo mało. Pewnie dlatego Cię zatrudniają, że Twoja praca praktycznie nic ich nie kosztuje, ponieważ z PFRON dostają za Ciebie 150% najniższego wynagrodzenia, więc jeszcze mają zysk na czysto ok.350 zł, co też jest skandalem tyle, że zalegalizowanym.

> nie chce własnej działaln.gosp.

A pewnie, po co ryzykować, szarpać się z klientami, płacić podatki, martwić o obroty. Najlepiej gdy kasa spływa na konto bez Twojego udziału.

--
    www.pmiska.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.