Dodaj do ulubionych

Świadczenia dla opiekuna.

22.08.18, 16:50
Czy ktoś byłby tak dobry i podpowiedział mi na jakie świadczenia powinnam składać wnioski w GOPSie? Co mi przysługuje jako opiekunowi seniorów?
Opiekuję się rodzicami, mama jest niepełnosprawna z orzeczeniem znacznym wystawionym na stałe a tata w czerwcu skończył 75 lat. Zrezygnowałam z pracy bo tato nie radził sobie z mamą która wymaga opieki 24 na dobę. Jest za słaby, mamę trzeba ubierać w pampersy i myć. Trzeba ją podnosić, sadzac na wózku.
Pracuje tylko mąż, tata dostaje swoją emeryturę. Mama nigdy nie pracowała. Mama dostaje refundacje na pampersy, ale miesięcznie otrzymamy tylko 60 pampersów. To jest za mało, więc resztę dokupujemy. Wszystkie środki higieny oraz prześcieradła i podkłady kupujemy. Pani w sklepie rehabilitacyjnym ( skąd bierzemy pampersy) powiedziała nam że przysługują nam różne świadczenia ale dokładnie nie wiedziała na co. Ktoś podpowie ?
Edytor zaawansowany
  • leda16 03.11.18, 18:38
    Jeśli z powodu opieki nad rodzicami zrezygnowałaś z pracy, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy w wysokości najniższej pensji netto. Bliższe informacje uzyskasz w urzędzie miasta, dziale d/s niepełnosprawnych.

--
    www.pmiska.pl
  • proost 03.02.19, 19:13
    Pierwsze skojarzenie - świadczenie pielęgnacyjne z powodu rezygnacji z pracy, z uwagi na konieczność opieki nad osobą niepełnosprawną. +/- 1600 zł miesięcznie. Trudno je uzyskać, ale nie jest to nierealne.

--
    Tarot. WrożbitaWojciech. Potwierdzenia sprawdzalności
    na wrozbitawojciech.blogspot.com
    1 pytanie od 2 zł, 1 godz rozmowy 35 z, wróżba roczna 30 zł
    Niedrogo, szybko, trafnie. Zapraszam !

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.