Dodaj do ulubionych

Niepełnosprawny w Belgii

15.11.18, 16:51
Witam. Mam córkę 18letnią, która jest osoba niepełnosprawną w stopniu znacznym ( nie siedzi, nie chodzi, nie mówi) w najbliższym czasie wyjeżdżam do Belgii z nią do partnera. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak wygląda sytuacja że świadczeniami ( nigdy tam nie pracowałam) czy Mam możliwość ubiegania się o jakieś rodzinne, dodatki itp. Jak wygląda sytuacja ze szkołą czy ośrodkiem pobytu dziennego dla takich osób, i najważniejsze czy należałoby się nam jakaś opieka medyczna , jeśli tak to w jakim zakresie i na jakich zasadach. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Edytor zaawansowany
  • taki-sobie-nick 15.11.18, 21:17
    Jeśli córka będzie "córką konkubiny obywatela belgijskiego", to chyba guzik wam się należy.

Chyba należałoby wyjść za partnera.

Ale pewna nie jestem.

Język znasz?
  • wiolka1109 17.11.18, 06:24
    Języka właśnie się uczę, z tym nie będzie większego problemu. A partner jest polakiem, mieszka tam od 20lat. Dziękuję za informację.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.