Odpis od podatku ulgi na samochód Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Odnosnie odliczenia ulgi na samochód. Mój mąż jest niepełnosprawny i odlicza
    sobie tą ulge, teraz mam niepełnosprawnego synak, czy moge ja odliczyć
    podwójnie??

--
    Moje aukcje charytatywne Jeśli możesz pomóż nam
    strona o chorobie Patryka
    Pati Lili
    • Z tego co sprawdzałem w tamtym roku nie można było odliczyć dwa razy jednego
      samochodu, ale Pani urząd skarbowy może mieć w tej materii odmienne zdanie.

Podstawowe informacje w tym zakresie znajdują się w ulotce dostępnej pod
      linkiem:
      www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/10946
      w przypadku wątpliwości proponuje wystąpić do urzędu skarbowego na piśmie z
      prośbą o wykładnie prawa – zabezpieczy to państwa przed ewentualnymi
      roszczeniami urzędu w przyszłości. Występujemy na piśmie na podstawie:

USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa:
      Art. 14a. (20) § 1. Stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu
      skarbowego, naczelnik urzędu celnego lub wójt, burmistrz (prezydent miasta),
      starosta albo marszałek województwa na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub
      inkasenta mają obowiązek udzielić pisemnej interpretacji co do zakresu i
      sposobu zastosowania prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których
      nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie
      przed sądem administracyjnym. § 2. Wniosek, o którym mowa w § 1, składa się do
      właściwego naczelnika urzędu skarbowego, naczelnika urzędu celnego lub wójta,
      burmistrza (prezydenta miasta), starosty albo marszałka województwa. Składając
      wniosek, podatnik, płatnik lub inkasent jest obowiązany do wyczerpującego
      przedstawienia stanu faktycznego oraz własnego stanowiska w sprawie. § 3.
      Interpretacja, o której mowa w § 1, zawiera ocenę prawną stanowiska pytającego
      z przytoczeniem przepisów prawa. § 4. Udzielenie interpretacji co do zakresu i
      sposobu zastosowania prawa podatkowego, o której mowa w § 1, następuje w drodze
      postanowienia, na które przysługuje zażalenie. § 5. Do załatwienia wniosku, o
      którym mowa w § 1, stosuje się odpowiednio przepisy art. 169 § 1 i 2 oraz art.
      170 § 1, z tym że w razie gdy wniosek nie został uzupełniony w wyznaczonym
      terminie, nie mają zastosowania przepisy art. 14b § 3.

• A jak wygląda sprawa w przypadku posiadania dziecka ziepełnosprawnego i
      teściowej która zamieszkuje z nami i jest inwalidką I grupy. Czy teściowa może
      dokonać takiego odliczenia nie posiadając samochodu własnego ? Jak to
      odliczenie ma się do osób starszych (tu 85 lat) otrzymujacych do renty dodatak
      pielęgnacyjny? Czy takim osobom odliczenie przysługuje ?
    • Mam niepełnosprawne (stopień umiarkowany)dziecko ,w orzeczeniu jest zapisane
      prawo do korzystania z uprawnień art 8.1. ustawy prawo o ruchu drogowym.O
      jakich ulgach podatkowych piszecie ?Nic o tym nie wiem a przydałoby się bardzo.
      Będą wdzięczna za odpowiedź tu bądź na mój adres gazetowy.Pozdrawiam
      --
      sygnaturka?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.