Dodaj do ulubionych

Odpis od podatku ulgi na samochód

11.02.05, 09:05
Odnosnie odliczenia ulgi na samochód. Mój mąż jest niepełnosprawny i odlicza
sobie tą ulge, teraz mam niepełnosprawnego synak, czy moge ja odliczyć
podwójnie??

--
Moje aukcje charytatywne Jeśli możesz pomóż nam
strona o chorobie Patryka
Pati Lili
Edytor zaawansowany
  • 11.02.05, 09:42
    Z tego co sprawdzałem w tamtym roku nie można było odliczyć dwa razy jednego
    samochodu, ale Pani urząd skarbowy może mieć w tej materii odmienne zdanie.

    Podstawowe informacje w tym zakresie znajdują się w ulotce dostępnej pod
    linkiem:
    www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/10946
    w przypadku wątpliwości proponuje wystąpić do urzędu skarbowego na piśmie z
    prośbą o wykładnie prawa – zabezpieczy to państwa przed ewentualnymi
    roszczeniami urzędu w przyszłości. Występujemy na piśmie na podstawie:

    USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa:
    Art. 14a. (20) § 1. Stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu
    skarbowego, naczelnik urzędu celnego lub wójt, burmistrz (prezydent miasta),
    starosta albo marszałek województwa na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub
    inkasenta mają obowiązek udzielić pisemnej interpretacji co do zakresu i
    sposobu zastosowania prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których
    nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie
    przed sądem administracyjnym. § 2. Wniosek, o którym mowa w § 1, składa się do
    właściwego naczelnika urzędu skarbowego, naczelnika urzędu celnego lub wójta,
    burmistrza (prezydenta miasta), starosty albo marszałka województwa. Składając
    wniosek, podatnik, płatnik lub inkasent jest obowiązany do wyczerpującego
    przedstawienia stanu faktycznego oraz własnego stanowiska w sprawie. § 3.
    Interpretacja, o której mowa w § 1, zawiera ocenę prawną stanowiska pytającego
    z przytoczeniem przepisów prawa. § 4. Udzielenie interpretacji co do zakresu i
    sposobu zastosowania prawa podatkowego, o której mowa w § 1, następuje w drodze
    postanowienia, na które przysługuje zażalenie. § 5. Do załatwienia wniosku, o
    którym mowa w § 1, stosuje się odpowiednio przepisy art. 169 § 1 i 2 oraz art.
    170 § 1, z tym że w razie gdy wniosek nie został uzupełniony w wyznaczonym
    terminie, nie mają zastosowania przepisy art. 14b § 3.


  • 11.02.05, 10:29
    A jak wygląda sprawa w przypadku posiadania dziecka ziepełnosprawnego i
    teściowej która zamieszkuje z nami i jest inwalidką I grupy. Czy teściowa może
    dokonać takiego odliczenia nie posiadając samochodu własnego ? Jak to
    odliczenie ma się do osób starszych (tu 85 lat) otrzymujacych do renty dodatak
    pielęgnacyjny? Czy takim osobom odliczenie przysługuje ?
  • 19.02.05, 09:21
    Mam niepełnosprawne (stopień umiarkowany)dziecko ,w orzeczeniu jest zapisane
    prawo do korzystania z uprawnień art 8.1. ustawy prawo o ruchu drogowym.O
    jakich ulgach podatkowych piszecie ?Nic o tym nie wiem a przydałoby się bardzo.
    Będą wdzięczna za odpowiedź tu bądź na mój adres gazetowy.Pozdrawiam
    --
    sygnaturka?

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.