schizofrenia-renta Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Chcialem sie dowiedziec ile ludzi tu na forum ma rente z powodu schizofreni.I jak dlugo sa na tej rencie.Czy komisja zus zawsze wam dawala od reki rente czy dopiero po odwolaniu lub sadzie.Czy sa tu osoby ktorzy sie starali o rente a nie dostali.Prosze powiedzcie mi.Ile macie hospitalizacji.Czy to prawda ze jak sie ma duzo hospitalizacji to latwiej o rente.Ja mam 2 hospitalizacje.Powiedzcie mi co mam mowic lekarzowi orzecznikowi.Jaka scieme powiedziec zeby mysleli ze jestem powaznie chory.Na ogol to sie zle czuje i nie nadaje sie do pracy.
    prosze pomozcie za miesiac mam komisje.
    pozdr
    • Pierwszy wniosek po 2 hospitalizacjach. Decyzja lekarza orzecznika ZUS: 3 lata
      całkowitej niezdolności do pracy. Decyzja ZUS w sprawie renty czeka na opinię
      aprobanta (?) . Minął miesiąc od decyzji orzecznika.
      Jeżeli masz rozpoznanie schizofrenii, to nie masz potrzeby "ściemniać"
      wystarczy, że powiesz jak się czujesz i co ci utrudnia funkcjonowanie.
      Życzę mimo wszystko, żebyś poczuł się zdolny do pracy, i taką podjął, zanim Cię
      społeczeństwo "wyoutuje" na margines tylko dlatego, żeś "rozpoznany" :(
    • Weź nie rozsmieszaj ludzi!!Do roboty a nie ściemniac przed komisją!!Renty nie dostaję się bo jestes chory tylko dostaje się gdy jestes niezdolny do wyuczonej roboty i nie masz możliwosci sie przekwalifikowac.
      Ludzie z rakiem, którym dają pół roku życia w cierpieniu nawet renty nie dostają.
    • Choruje na schizofrenie.To powazna choroba.Caly czas sie zle czuje.Zmarnowalem sobie zycie przez ta chorobe,studia.Do pracy nie jestem w stanie isc przez to moje samopoczucie wiec aga-83 nie denerwuj mnie bo renta mi sie nalezy.Ciekawe jak ty bys byla chora na ta chorobe i miala nie ukonczona szkole bo co chwile bys lezala w szpitalu psychiatrycznym.Ja nie sciemniam.ZLe sie czuje
      :(
      • "Jaka scieme powiedziec zeby mysleli ze jestem powaznie chory"...To Ty ludzi nie denerwuj
        "Mam 2 hospitalizacje"... No to rzeczywiście duuuzo

Własnie kończe studia-poomacku niemal, ze 40 hospitalizacji i na chemii wiecznie i tez wiecznie się źle czuję.
        • Absurdem jest sie licytowac czyja choroba jest bardziej dolegliwa i powoduje
          wieksze cierpienie, tym bardziej ze i osoba ze schizofrenia moze zapaść na
          ch.nowotworowa, a chory na raka dostac zaburzeń psychicznych!!!!
        • Tobie sie nalezy renta jak i mi.Tylko w zusie sa przekrety i zabieraja nam nalezyte renty.Wiec skoro jestesmy nie zdolni do pracy to musimy jakos walczyc o nasze pieniadze.W zusie jest niezly balagan z tym orzekaniem i musi sie to zmienic.Ja bede walczyc do konca nawet sie bede sadzil jak mi nie przyznaja to co mi sie nalezy
          pozdr
          • Krzyskurk!
            Moim zdaniem na komisji (orzecznik!) po prostu trzymaj sie faktow (rowniez tych
            intrapsychicznych), bo DOSTAĆ RENTE _to wcale_ NIE ZNACZY "zlapac Pana Boga za
            nogi"! Z samej renty nie wyżyjesz, będzie Cie czekać co kilkanaście miesięcy
            kolejne orzekanie o niepełnosprawności, na wolnym rynku pracy trzeba się tłumaczyć
            dlaczego się ma rentę - tu i powiedzieć prawdę źle i kłamać też niedobrze,
            a w Zakładach Pracy Chronionej ostro się hakuje za płace minimalną i nikt nie
            będzie miał dla Ciebie zrozumienia, jeśli np. przyśniesz na dużych dawkach leków!
            Więc... niech się Lekarz-Orzecznik martwi na podstawie gołych faktów!!!!
    • Moja kolezanka ma rente, miala 1 hospitalizacje, na poczatku choroby, przeszla
      juz przez komisje 3 razy, zawsze odnawiali jej rente.
      Obecnie juz od kilku lat odchodzi sie od hospitalizowania chorych psychicznie,
      starajac sie ich ustawic lekowo w domu.
      Jest to tendencja swiatowa, a w Polsce zredukowano znacznie liczbe lozek
      psychiatrycznych.
      Jest to mozliwe dzieki postepowi w farmacji.
      WSZYSCY CHORZY BOJA SIE KOMISJI RENTOWYCH, ALE CI 'PSYCHIATRYCZNI' NAJBARDZIEJ!
      • Co do roznych 'madrych' wypowiedzi (na marginesie- czy Wy, ludzie, serca nie
        macie???) dodam, ze znam wiele niepelnosprawnych nadajacych sie do pracy, a
        tylko ci znajomi chorzy psychicznie niestety, w kazdej pracy 'wymiekaja':
        przyjaciolka ladowala zawsze w szpitalu po ok. 3 tygodniach pracy, druga wogole
        nie jest zdolna do podejcia pracy.
        2 hospitalizacje psychiatryczne to w obecnych czasach duzo! Dodam raz jeszcze,
        ze tego typu chorych obecnie leczy sie raczej w domu.
      • Dodam jeszcze, ze z dwoch znajomych chorych psychicznie:
        -jedna miala 7 hospitalizacji i dostala 'druga grupe', jest naprawde bardzo
        chora, depresja,
        -druga miala 1 hospitalizjacje, rozpoznanie schizofrenia, dostela 'druga grupe'
        plus dodatek pielegnacyjne, choc jest w lepszym stanie niz ta pierwsza.
        Nie wiem dlaczego jedna dostala dodatek pielegnacyjny (ta 'mniej chora'), a
        druga nie, moze rozpoznanie 'schizofrenia' predystynuje do tego? Albo widzimisie
        orzecznika? (przyznawane w innych wojewodztwach, moze to specyfika lokalna?)
    • Z ZUSem trudno wygrać.Zgłoś się do"Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie"niech
      orzekną stopień niepełnosprawności.Powinieneś dostać chorobową rentę
      socjalną.Jestem na takiej od 10 lat.Miałem dużo chospitalizacji-lęki i próby"S"
      Nie wstydz i nie bój się swojej choroby.

PZD

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.