Dodaj do ulubionych

Uwaga na oszusta

14.08.08, 23:16
niepełnosprawni, w internecie są ogłoszenia o pracy wystawiane przez Pana, który oszukuje ludzi. Obiecuje duże pieniądze, pracę w domu, a potem znika.
Jest bardzo grzeczny i miły, wie jak gadać żeby ugadać.
Oto jedno z jego ogłoszeń
Pogotowie Techniczne w Krakowie poszukuje osoby niepełnosprawnej do telefonicznej obsługi klienta oraz prac w internecie. Pracownik wykonuje pracę w domu. Pełna informacja po otrzymaniu meila z numerem telefonu, oddzwonimy.
podpis: J. Szmit
telefon: 500-837-898

Mnie przedstawił się jako Piotr Majkowski
Edytor zaawansowany
  • ladyher 15.08.08, 12:46
    Potrzebował pilnie pracownika do wstawiania ogłoszeń w internecie.
    Ponieważ to praca zdalna miał przysłać umowę pocztą, ale prosił czy moge zacząć pracę już. Zabezpieczyłam się bo mam emaile od niego, wszelkie instrukcje, informacje i nagrane rozmowy telefoniczne.

Miał płacić co tydzień 1/4 pensji. Ja pracowałam i czekałam na umowę, która nie przychodziła. Po dwóch tygodniach zadzwoniłam pytając zarówno o umowę jak i pensję, a on zaczął się na mnie drzeć że jestem niesumiennym pracownikiem i że mam już nie pracować.

Do tej pory nie otrzymałam ani pensji (wysyła mi 20 zł miesięcznie na konto) ani umowym, nic.

Dzwonię do niego, ale on odkłada słuchawkę.

Co ciekawe przedstawiał się jako Piotr Majkowski z Krakowa. Na jego stronie internetowej faktycznie widniał adres skrzynki pocztowej w Krakowie. Po jakimś czasie strona o tym adresie www zupełnie się zmieniła, jakby należała do innej firmy bo oferowała zupełnie inne usługi. Pomyślałam że może zbankrutował, sprzedał stronę, ale postanowiłam zadzwonić na numer podany na tej nowej stronie. Co ciekawe numer telefonu był numerem poznańskim ale oczywiście kto odezwał się w słuchawce? Pan krakowiak "Piotr Majkowski".

Mam dosyć kłótni z tym facetem. Nie jestem zdesperowana,nie muszę błagać o każdy grosz. Ale przestrzegam Was. To cwaniak bijący kasę na naiwności ludzi. Jest bezczelny i chamski.
  • felix.lynx 15.08.08, 19:58
    Ponad 90% firm internetowych, oferujących pracę dokładnie tak postępuje.Takich
    cwaniaczków należy tępić wszystkimi dostępnymi sposobami, jak zarazę, bakterie i
    inne świństwa. Radziłbym złożyć doniesienie w prokuraturze o dokonaniu przez
    tego pana przestępstwa, polegającego na wyłudzaniu pracy. I rozgłoszenia tego w
    internecie (tego, w jakiej prokuraturze zostało to zgłoszone), chyba że
    prokuratorzy zakażą. Chodzi o to, żeby obrońcy przestępców, nazywający siebie i
    nazywani prokuratorami, nie mogli zbyt łatwo zatuszować sprawy albo jej umorzyć
    np. z uwagi na znikomą szkodliwość społeczną czynu albo na... brak podejrzanego!!!

Oczywiście trzeba się spodziewać, że po ogłoszeniu tego na forach, na większości
    z nich dostanie się bana. Przecież fora internetowe też są prowadzone przez
    przestępców (mam na to dowody), którzy będą stawali w obronie krzywdziciela, a
    nie - pokrzywdzonego!!!

• krakuska.pl 16.08.08, 16:09
    "Przecież fora internetowe też są prowadzone przez
    przestępców (mam na to dowody), którzy będą stawali w obronie
    krzywdziciela, a
    nie - pokrzywdzonego!!!"

Rany! To jakie to fora? Bo ja jestem zapisana na kilku, a nie chcę
    się zadawać z przestępcami:(
  • jashima 16.08.08, 16:13
    Witaj, w internecie czytam:

Piotr Majkowski
    Karmelicka 20, Kraków, Małopolskie 31-111
    t: 500-837-898 f: (012)376-48-87
    www.elektryk.krakow.wizytowka.pl
    www.elektryk.krakow.wizytowka.pl www.hydraulik.krakow.wizytowka.pl
    kanalizacja28@wp.pl

Numer telefonu stacjonarnego jest jak najbardziej krakowski (012), a więc nie
    wiem dlaczego sądzisz, że to człowiek z Poznania??
  • ladyher 16.08.08, 17:16
    Bo wcześniej na stronie www.hydraulik-polska.pl widniały usługi firmy Eci-serwis....
  • ladyher 16.08.08, 17:17
    To jest właśnie taki cwaniak....
  • aguska78_net 26.08.08, 19:32
    oszukiwac niepełnosprawnych to woła o pomstę do nieba!!
  • sp9tcu 30.08.08, 21:55
    Ludzie ale jesteście naiwni
    ja szukałem pracy rok i natrafiłem na kilku oszustów teraz mam pracę pewną i
    zgodną z prawem umowa itd

Kto pierwsze robi be żadnej umowy ?
    naiwni jesteście strasznie
    spytam się znajomego policjanta co sądzi o takich oszustach
    ale według mnie to nic się nie zdział

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.